خلاصه کتاب
5 مرحله رهبری

5 Levels of Leadership

5 مرحله رهبری
5 Levels of Leadership
5 مرحله رهبری
4.2
19 امتیاز ثبت شده
راهکارهای موثر برای استفاده حداکثری از توان بالقوه
اثری از جان سی ماکسول (John C. Maxwell)
زمان مطالعه 24 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب 5 مرحله رهبری, برای تبدیل شدن به یک رهبر یا مدیر تاثیرگذار و مثال زدنی, شما را گام به گام در بالا رفتن از پله های نردبان موفقیت, همراهی می کند.

نویسنده جان کلوین ماکسول, در این کتاب؛ مسیری را که یک فرد برای تبدیل شدن به یک رهبر واقعی طی می کند, به 5 مرحله یا پله تقسیم کرده و معتقد است, مادامی که نتوانسته اید بر روی پله یا همان مرحله اول مسلط شوید, رسیدن به مراحل یا پله های بعدی عملی غیرممکن است.

تا کنون بیش از 200,000 نسخه از این کتاب به فروش رسیده است و مطالعه آن برای افراد, اطلاعات سودمند و کاربردی بیشماری را به همراه دارد.

در این کتاب می خوانیم که رهبری, تنها به منزله داشتن یک اسم, سمت یا جایگاه نیست. جان کلوین حتی این موضوع را پایین ترین مرحله از رسیدن و تبدیل شدن به یک رهبر مفید و تاثیرگذار می داند.

اگر دوست ندارید صرفا رئیس یا رهبری باشید که افراد مجبور به اطاعت از او هستند و در اصل رضایتی از همکاری با وی ندارند و همچنین اگر می خواهید گام هایی فراتر از یک رهبر خوب بردارید, می بایست توانایی الهام بخشیدن و تاثیرگذاری را به دست آورده و گروهی از افراد را به عنوان مجموعه خود بسازید که نه تنها از شما به عنوان یک رهبر قابل و شایسته پیروی می کنند, بلکه از آن مهم تر, خودشان در آینده به رهبرانی لایق و توانا تبدیل می شوند.

پنج سطح رهبری به شکل زیر می باشد:

  1. جایگاه و مقام: افراد بخاطر آنکه مجبور هستند و تنها به دلیل مقام و موقعیت شماست که از شما پیروی می کنند.
  2. کسب اجازه برای رهبری: افراد بخاطر آنکه خودشان می خواهند و به شما اعتماد دارند, از شما پیروی می کنند.
  3. انجام کار و کسب نتیجه: افراد بخاطر کاری که شما برای سازمان انجام داده اید و ارزشی که خلق کرده اید, از شما پیروی می کنند.
  4. رشد و توسعه افراد: افراد بخاطر کاری که شخصا برای آن ها انجام داده اید و به رشد و توسعه آن ها کمک کرده اید از شما پیروی می کنند.
  5. تربیت رهبران آینده: افراد بخاطر آنکه با تبعیت از شما در مجموعه, می توانند به رهبرانی توانا تبدیل شوند, از شما پیروی می کنند.
  1. مدیران سازمان ها, موسسان شرکت ها و استارت آپ ها (Start up)
  2. همه ی کسانی که به حوزه رهبری علاقه مند هستند.
  3. همه ی کسانی که قصد دارند به رهبری تاثیرگذار تبدیل شوند.

جان کلوین ماکسول, نویسنده, مربی و سخنران آمریکایی است که تا به امروز, عددی بالغ بر 24 میلیون کتاب از او, ترجمه شده به 50 زبان مختلف, در سراسر دنیا به فروش رسیده است.

ماکسول, علاوه برا آنکه فرد شماره یک رهبری آمریکا نامیده می شود, در سال 2014 نیز از نگاه مجله Inc به عنوان محبوب ترین و شناخته شده ترین کارشناس رهبری در جهان معرفی شد. همچنین او 6 سال متوالی در سایت LeadershipGurus.net, به عنوان حرفه ای ترین کارشناس رهبری انتخاب شده است.

ماکسول بنیان گذار شرکت جان ماکسول (John Maxwell Company), تیم جان ماکسول (The John Maxwell Team) و ایکوییپ (EQUIP) (سازمان غیر انتفاعی که حدود 5 میلیون رهبر را در 180 کشور دنیا آموزش داده است) بوده و هرساله با 500 شرکت برتر جهان, روسای دولت ها و بسیاری از رهبران کسب و کارها دیدار می کند.

همچنین وی, نویسنده کتاب هایی از جمله 21 قانون انکارناپذیر رهبری و  5 مرحله رهبری است.

نظرات کاربران

1 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
محمدرضامهدیزاده
فوق العاده بود،واقعا خسته نباشید
یکشنبه 22 ارديبهشت 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها