خلاصه کتاب5 مرحله رهبری

5 Levels of Leadership

5 مرحله رهبری
5 مرحله رهبری
5 Levels of Leadership
۴
۳۴ امتیاز ثبت شده است
راهکارهای موثر برای استفاده حداکثری از توان بالقوه
اثری از جان سی مکسول (John C. Maxwell)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۲۴ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب ۵ مرحله رهبری، برای تبدیل شدن به یک رهبر یا مدیر تاثیرگذار و مثال زدنی، شما را گام به گام در بالا‌رفتن از پله‌های نردبان موفقیت، همراهی می‌کند.

نویسنده جان کلوین ماکسوِل، در این کتاب؛ مسیری را که یک فرد برای تبدیل شدن به یک رهبر واقعی طی می‌کند، به ۵ مرحله یا پله تقسیم کرده و معتقد است، مادامی که نتوانسته‌اید بر روی پله یا همان مرحله اول مسلط شوید، رسیدن به مراحل یا پله‌های بعدی عملی غیرممکن است.

تا کنون بیش از ۲۰۰،۰۰۰ نسخه از این کتاب به فروش رسیده است و مطالعه آن برای افراد، اطلاعات سودمند و کاربردی بیشماری را به همراه دارد.

در این کتاب می‌خوانیم که رهبری، تنها به منزله داشتن یک اسم، سِمت یا جایگاه نیست. جان کلوین حتی این موضوع را پایین‌ترین مرحله از رسیدن و تبدیل شدن به یک رهبر مفید و تاثیرگذار می‌داند.

اگر دوست ندارید صرفا رئیس یا رهبری باشید که افراد مجبور به اطاعت از او هستند و در اصل رضایتی از همکاری با وی ندارند و همچنین اگر می‌خواهید گام هایی فراتر از یک رهبر خوب بردارید، می‌بایست توانایی الهام بخشیدن و تاثیرگذاری را به دست آورده و گروهی از افراد را به عنوان مجموعه خود بسازید که نه تنها از شما به عنوان یک رهبر قابل و شایسته پیروی می‌کنند، بلکه از آن مهم‌تر، خودشان در آینده به رهبرانی لایق و توانا تبدیل می‌شوند.

پنج سطح رهبری به شکل زیر می‌باشد:

  1. جایگاه و مقام: افراد بخاطر آنکه مجبور هستند و تنها به دلیل مقام و موقعیت شماست که از شما پیروی می‌کنند.
  2. کسب اجازه برای رهبری: افراد بخاطر آنکه خودشان می‌خواهند و به شما اعتماد دارند، از شما پیروی می‌کنند.
  3. انجام کار و کسب نتیجه: افراد بخاطر کاری که شما برای سازمان انجام داده‌اید و ارزشی که خلق کرده‌اید، از شما پیروی می‌کنند.
  4. رشد و توسعه افراد: افراد بخاطر کاری که شخصا برای آن‌ها انجام داده‌اید و به رشد و توسعه آن ها کمک کرده‌اید از شما پیروی می‌کنند.
  5. تربیت رهبران آینده: افراد بخاطر آنکه با تبعیت از شما در مجموعه، می توانند به رهبرانی توانا تبدیل شوند، از شما پیروی می‌کنند.

نظرات کاربران

۴۶ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.