خلاصه کتابشغل مورد علاقه

A Job to Love

شغل مورد علاقه
شغل مورد علاقه
A Job to Love
۴
۱۰۷ امتیاز ثبت شده است
چگونه در مسیر صحیح انتخاب یک شغل قرار بگیریم؟
اثری از آلن دو باتن (Alain de Botton)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۵۶ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب شغل مورد علاقه یکی از مهم‌ترین کتاب‌های آلن دو باتن در مجموعه مدرسه زندگی است. هدف این مجموعه کاربردی کردن فلسفه و استفاده از آن در ساختن یک زندگی موفق و خوب است. به عقیده آلن دو باتن ما باید راه پیدا کردن شغل مورد علاقه را یاد بگیریم. هیچ‌کس نباید به خاطر سردرگمی‌هایی که در این مسیر دارد خود را سرزنش کند. زیرا این فرهنگ ما است که معضل بدی را برایمان بوجود آورده است؛ به ما وعده داده است که مشاغل رضایت‌بخشی وجود دارند اما این فرصت را به ما نداده است که استعدادها و سلایق خود را به درستی کشف کنیم.

با مطالعه کتاب شغل مورد علاقه می‌آموزیم که به جای سرزنش کردن خود و مضطرب شدن، عوامل بیرونی و درونی که اجازه نمی‌دهند شغل مورد علاقه و مناسب خود را پیدا کنیم بشناسیم.
 
نویسنده در این کتاب علاوه‌بر ارائه راهکارهای عملی، تمریناتی را هم طراحی کرده است که می‌تواند به عملی کردن نکات کتاب بسیار کمک کند.

اگر فکر می‌کنید از علایق واقعی خود بی‌خبر هستید، اگر خانواده را مانعی بر سر انتخاب شغل موردعلاقه خود می‌دانید، اگر شغل‌های بسیاری را دوست دارید ولی نمی‌توانید همه آنها را یک‌جا انجام دهید، اگر نمی‌دانید که به سراغ یک شغل پردرآمد بروید یا شغلی که از آن لذت می‌برید، به هیچ عنوان مطالعه کتاب شغل مورد علاقه را از دست ندهید.

بنابراین اگر به هردلیلی فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، همین حالا خلاصه کتاب شغل مورد علاقه را به صورت صوتی و متنی از سایت یا اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید و نوری به مسیر شغلی خود بتابانید.

نظرات کاربران

۲۳ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.