خلاصه کتاب
پادشکننده

Antifragile

پادشکننده
Antifragile
پادشکننده
4.1
15 امتیاز ثبت شده
تاثیرات دور از انتظار آشفتگی بر جوامع بشری
اثری از نسیم نیکلاس طالب (Nassim Nicholas Taleb)
زمان مطالعه 35 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

برخی چیزها در برابر نواسان ها و ناملایمتی ها, خم به ابرو نمی آورند که هیچ, طعم پیشرفت را نیز می چشند. کتاب پادشکننده درباره همین چیزهاست. طبق نظر نسیم نیکلاس طالب, نویسنده این کتاب, ویژگی پادشکنندگی از زمان های دیرین وجود داشته و موجب پیشرفت تمدن انسانی شده است.

نسیم نیکلاس طالب نگاهی منتقدانه به جوامع امروزی دارد و معتقد است تلاش برای تسهیل شرایط زندگی و دخالت در سیستم هایی چون اقتصاد, موجب هیچ بهبودی نمی شود و حتی محیط پرنوسان لازم برای ظهور پادشکنندگی را نیز از بین می برد!

پس اگر تاکنون این کتاب را مطالعه نکرده اید, فرصت خوبی است تا با مطالعه خلاصه کتاب پادشکننده در بوکاپو, نکات کلیدی و ایده های جذاب آن را دریافت کنید.

  1. کسانی که می خواهند بدانند که چگونه برخی از سیستم ها در طول زمان بهبود می یابند؛
  2. کسانی که می خواهند از شرایط عدم قطعیت به سود خود استفاده کنند؛
  3. کسانی که به تحلیل بحران علاقه دارند.

نسیم نیکلاس طالبپژوهشگر, نویسنده و سرمایه گذاری لبنانی است که زندگی خود را صرف شناخت و درک مفاهیمی چون شانس, عدم قطعیت, احتمالات و دانش کرده است است. نیکلاس طالب پیش از این به مدت 21 سال در عرصه تجارت فعالیت داشت. او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه نیویورک است و به عنوان استادی برجسته در حوزه مدیریت بحران فعالیت می کند.

نیکلاس طالب, صاحب آثاری همچون, نقش شانس, پادشکننده و نامتقارنی های زندگی می باشد. همچنین تا کنون مقالات کاربردی زیادی نیز به چاپ رسانده است. در حال حاضر وی در حال تحقیق و بررسی جزئیات و ویژگی سیستم های برطرف کننده ی ناهنجاری در سازمان ها می باشد.

از پرفروش ترین کتاب های او می توان به کتاب قوی سیاه اشاره کرد که خلاصه آن هم اکنون در بوکاپو موجود است. نسیم طالب این کتاب را تا حدودی بر اساس تجربه های خود, به عنوان یک معامله گر در وال استریت نوشته است.

نظرات کاربران

3 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
محمدامین امینی
خیلی مبحث جدیدی بود
دوشنبه 20 خرداد 1398
وحید توکل
مطالب مفیدی داشت و مفهومی جالب را بیان میکند.
سه شنبه 11 تیر 1398
مهندس پویا
یک کتاب خوب دیگر از نسیم طالب که به بررسی مفاهیم جدیدی در حوزه ریسک میپردازد.
شنبه 12 مرداد 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها