خلاصه کتاب
خون بد

Bad Blood

خون بد
Bad Blood
خون بد
4.6
12 امتیاز ثبت شده
همه دروغ ها و رازهای مخفی یک استارتاپ در سیلیکون ولی
اثری از جان کری رو (John Carryrou)
زمان مطالعه 32 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب خون بد, داستان شکل گیری و توسعه شرکت ترانوس (Theranos) در سیلیکون ولی را از ابتدای کار تا زمانی که به رسوایی رسید, نقل می کند. خون بد یکی از برترین کتاب هایی است که در سال ۲۰۱۸ مورد توجه نیویورک تایمز, فایننشال تایمز و بسیاری از رسانه های دیگر قرار گرفت.

جان کری رو, نویسنده کتاب خون بد, داستان پر فراز و نشیب الیزابت هولمز, موسس شرکت ترانسون را به قلم درآورده است. هولمز به فکر ایجاد دستگاهی بود که بتواند, تنها با یک قطره از خون انسان, نتایج بسیاری از آزمایش های پزشکی را مشخص کند.

در کتاب خون بد خواهید خواند که او چگونه تنها با ادعاهای دروغ, توانست ارزش شرکت خود را به ۹ میلیارد دلار برساند!

الیزابت هولمز, با فریب دادن سرمایه گذاران, مشتریان و رسانه ها, تا مدتی نام خود را بر سر زبان ها انداخت. برنامه او و شرکتش, جز به خطر انداختن جان عده ای از بیماران, نتیجه ای برای دنیای تکنولوژی و پزشکی نداشت. در نتیجه ماجرای او و شرکتش تبدیل به یکی از معروف ترین داستان های کلاهبرداری در سیلیکون ولی شد.

بدین ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب «خون بد» اثر جان کری رو را ندارید, می‮توانید این خلاصه کتاب مفید را در بوکاپو مطالعه کنید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬

  1. سرمایه گذارانی که می خواهند در یک استارتاپ سرمایه گذاری کنند؛
  2. مدیرانی که به کسب اطلاعات درباره استارتاپ های آمریکایی در سیلیکون ولی علاقمند هستند؛
  3. محققان و نویسندگانی که می خواهند درباره سرگذشت استارتاپ ها و انتقال تجربیات آن ها به بقیه افراد بنویسند.

جان کری رو (John Carryrou), نویسنده و روزنامه نگاه آمریکایی است. او هم اکنون در وال استریت ژورنال مشغول به فعالیت است. کری رو تحقیقات و تلاش های بسیاری برای افشای کلاه برداری شرکت ترانوس (Theranos) کرد. همچنین او تا کنون دو بار برنده جایزه پولیتزر برای نوشتن کتاب شده است.

نظرات کاربران

1 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
محمد مهدی
خوب بود
یکشنبه 09 تیر 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها