خلاصه کتاببنجامین فرانکلین

Benjamin Franklin

بنجامین فرانکلین
بنجامین فرانکلین
Benjamin Franklin
۴
۹۸ امتیاز ثبت شده است
داستان شگفت‌انگیز بنیان‌گذار ایالت متحده
اثری از والتر ایزاکسون (Walter Isaacson)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۵ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب بنجامین فرانکلین، نوشته والتر ایزاکسون، درباره یکی از چهره‌های اصلی انقلاب آمریکاست. این نوشته شما را به یک ماجراجویی پر از چالش می‌برد. والتر ایزاکسون در کتاب بنجامین فرانکلین پابه‌پای این نابغه، از کودکی‌اش در بندر بوستون تا فیلادلفیا، لندن و پاریس حرکت می‌کند. این کتاب داستان هشتادوچهار سال زندگی یکی از مهم‌ترین نوابغ آمریکا را با لحنی صمیمی به تصویر می‌کشد. مردی که یک مخترع، یک نویسنده، یک اصلاح‌طلب و یک سیاست‌مدار بود.

مطالعه کتاب بنجامین فرانکلین فرصتی برای درک بهتر روند آزادی آمریکا و شکل‌گیری ایالات‌متحده امروزی است. والتر ایزاکسون در این کتاب، در کنار روایتی رنگارنگ از زندگی فرانکلین، قصۀ تبدیل‌شدن سیزده مستعمره سرخ‌پوستی به آمریکای آزاد امروز را  تعریف می‌کند.

با وجود گذشت دو قرن از مرگ بنجامین فرانکلین، او هنوز یکی از عمل‌گراترین و مبتکرترین رهبران سیاسی جهان است. بنجامین فرانکلین بنیان‌گذار ایالت متحده و نمادی از آزادی آمریکاست. به همین دلیل، حتی امروز و در قرن بیست‌ویکم همچنان به‌عنوان یک الگو از او یاد می‌شود.

مطالعه کتاب بنجامین فرانکلین، شما را با ایده رؤیای آمریکایی آشنا می‌کند. رویکردی عمل‌گرایانه به زندگی که به عقیده آیزاکسون از نگرش کسانی چون بنجامین فرانکلین ریشه می‌گیرد. کتاب بنجامین فرانکلین یکی از روشن‌ترین تصاویر بینش آرمان‌گرا و نزدیک به عرفان است که خواندن آن برای هر مخاطبی در جهان آزاد خالی از لطف نیست.

بنابراین اگر به  هر دلیلی فرصت خواندن این کتاب را ندارید، خلاصه کتاب بنجامین فرانکلین به دو صورت صوتی و متنی در سایت و اپلیکیشن بوکاپو در دسترس شماست.

نظرات کاربران

۱۷ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.