خلاصه کتابداده‌های کلان

Big Data

داده‌های کلان
داده‌های کلان
Big Data
۴.۵
۵ امتیاز ثبت شده است
انقلابی که موجب تحول نحوه‌ی زندگی، کار و فکر کردنمان خواهد شد!
اثری از ویکتور مایر شان‌برگر، کِنِت کوکی‌یر (Viktor Mayer-Schönberger, Kenneth Cukier)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۲۸ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب داده‌های کلان، ما را با رویکردی جدید در مورد داده‌های موجود در زمینه‌های مختلف و سودی که از آن‌ها می‌توان برد آشنا می‌کند.

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی در حوزه‌های مختلف و استفاده روزانه میلیاردها انسان از آن، حجم بسیار انبوهی از اطلاعات و داده‌ها بدست می‌آیند.

داده‌هایی نظیر موسیقی منتخب این ماه در یک کشور تا تراکم جمعیت در مناطق مختلف یک کشور در روزها و ساعات مختلف و انواع بسیاری از سایر داده‌ها. طبیعتا مدیریت، کنترل و پردازش این حجم از داده‌ها که با عنوان داده‌های کلان شناخته می‌شوند، نیازمند ساختار و ابزاری بسیار پیچیده و قدرتمند است.

در کتابی به همین نام که در سال ۲۰۱۳ میلادی توسط پروفسور شا‌ن‌برگر و کنت کوکی‌یر که از متخصص‌ترین افراد در حوزه مدیریت اینترنت هستند نوشته شد، مفهوم اصطلاح داده‌های کلان کاملا شرح داده می‌شود.

همچنین به بیان تاثیرات و مزایای خارق العاده‌ای که استفاده صحیح از آن می‌تواند بر روی اقتصاد، علوم مختلف و جوامع کلان داشته باشد، پرداخته می‌شود و راه‌های دوری از خطرات بالقوه آن ذکر می‌شود.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که نمی‌توانید این کتاب را مطالعه کنید، پیشنهاد می‌کنیم خلاصه کتاب داده‌های کلان در بوکاپو را مطالعه کنید تا با مفاهیم و پیام اصلی این کتاب آشنا شوید.

نظرات کاربران

۳ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.