خلاصه کتابانتقال به اقیانوس آبی

Blue Ocean Shift

انتقال به اقیانوس آبی
انتقال به اقیانوس آبی
Blue Ocean Shift
۴.۵
۲۲ امتیاز ثبت شده است
فراتر از رقابت: راهکار اثبات‌شده برای رشد و توسعه کسب‌وکار
اثری از چان کیم (W. Chan Kim)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۲۷ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب خواندنی و بسیار کاربردی انتقال به اقیانوس آبی، روشی نو و یکتا، برای موفقیت در یک کسب و کار را به تصویر می کشد.

بیایید برای یک دقیقه تصور کنیم که شما در بازاری بدون رقابت سنگین، مشغول فعالیت هستید. در چنین شرایطی دیگر لازم نیست دغدغه زیادی در مورد خطر رقبای احتمالی و از دست دادن مشتریانتان داشته باشید و می توانید تقریبا تمام انرژی، سرمایه و زمان خود و تیمتان را صرف ارائه یک محصول بی نظیر به مشتریانتان بکنید.

خبر خوب این است که قرار داشتن در همچین شرایطی اصلا یک رویا نیست؛ شرایطی که نویسندگان این کتاب، چان کیم و رنه موبورن آن را به قرار داشتن در یک اقیانوس آبی، بدون هرگونه تلاطم و آشوبی تشبیه می کنند.

آنها در کتاب انتقال به اقیانوس آبی که حاصل تحقیقات و تلاش بیش از ۱۰ سال آنها است، با تلفیق علوم روانشناسی و فروش و استفاده از مثال هایی از نحوه عملکرد رهبران کسب و کارهای مختلف، به آموزش چگونگی انتقال یک کسب و کار، از فضایی پر تلاطم و رقابتی (اقیانوسی قرمز) به یک بازار نو، بدون رقیب و مملو از فرصت پیشرفت (یک اقیانوس آبی)، می پردازند.

مدیران و رهبران متعددی هستند که شرط موفقیت کسب و کار خود را پیروزی در رقابت با سایر رقبا می بینند؛ اما آنها به این نکته توجه ندارند که گاهی رقابت و تلاش برای کسب سهم بیشتری از بازار، در نهایت هیچ سود و منفعتی برای کسب و کار آنها ندارد. اما این کتاب، به آنها می آموزد تا از فضای خشن و گاه نا عادلانه رقابت عبور کنند و به سمت رشد و پیشرفت حقیقی گام بردارند.

اگر تا کنون به هر دلیلی موفق به مطالعه این کتاب پر فروش و محبوب نشده اید، به شما پیشنهاد می کنیم خلاصه کتاب انتقال به اقیانوس آبی در بوکاپو را از دست ندهید.

نظرات کاربران

۳۹ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.