خلاصه کتاب
ساختن برای ماندن

Built To Last

ساختن برای ماندن
Built To Last
ساختن برای ماندن
4.3
11 امتیاز ثبت شده
چرا شرکت های موفق و دوراندیش به دنبال مدیران متواضع هستند؟
اثری از جیمز کالینز (James C. Collins)
زمان مطالعه 30 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب ساختن برای ماندن, حاصل تحقیقات دو محقق در زمینه بررسی دلایل موفقیت شرکت هایی است که در این کتاب, نام دوراندیش بر آن ها گذاشته شده است.

کتاب ساختن برای ماندن, 18 شرکت برتر دنیا را با رقیبان شان مقایسه می کند و عملکرد آن ها را در طولانی مدت مورد ارزیابی قرار می دهد. در کتاب ساختن برای ماندن خواهید آموخت که چگونه با دادن فرصت به کارکنان و ایجاد انگیزه در آن ها موفق به خلاقیت و رشد بیشتر شد.

بدین ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب ساختن برای ماندن اثر جیم کالینز را ندارید, می‮توانید این خلاصه کتاب مفید را در بوکاپو مطالعه کنید.‬‬‬‬‬‬

  1. آن هایی که می خواهند کسب و کارشان برای سالیان طولانی پررونق و مشهور باشد؛
  2. مدیران برجسته ای که می خواهند اکسیر انگیزه را به کارکنان خود تزریق کنند؛
  3. افرادی که به اشتباه تصور می کنند برای شروع کسب و کار باید ایده بزرگی داشت.

جیم کالینز (Jim Collins) هم مربی کارکشته ای است که در زمینه پیشرفت شرکت ها آموزش می دهد و هم تشنه آموختن در مورد نحوه این موفقیت هاست. او همچنین مشاور برجسته رهبران در بخش های مختلف کسب وکارهاست. او بیش از 25 سال از عمرش را برای تحقیقات در زمینه تجارت سرمایه گذاری کرده که در نهایت, شش کتاب در این حوزه منتشر نموده که مجموعا بیش از یک میلیون نسخه به فروش رفته است.

کالینز, به عنوان استادی که سال ها عمر خود را صرف مطالعه شرکت های برتر کرده است, امروزه در کسب و کارها و بخش های مختلف اجتماعی, به مدیران مشاوره می دهد. او عضو دانشکده بازرگانی دانشگاه استنفورد (Stanford) بوده و از همین دانشگاه, جایزه استاد برجسته را نیز دریافت کرده است. در سال 2017, نشریه فوربز (Forbes magazine) نام جیم کالینز را در فهرست صد مغز زنده کسب وکار (Greatest Living Business Minds) در سطح جهان جای داده است. فهرستی که در آن نام هایی مانند اریک اشمیت, مارک زاکربرگ, جک ولش, وارن بافت, ریچارد برانسون و جف بزوس نیز به چشم می خورد.

جیم کالینز, 25 سال از زندگی خود را صرف تحقیق درباره رهبری شرکت های موفق کرده و در همین راه کتاب های معتبر و پرفروشی را, یا مستقل و یا با همکاری با دیگران به چاپ رسانه است.

اولین کتاب پرفروش او کتاب از خوب به عالی (Good to Great) است که نشان می دهد برخی شرکت ها چطور جهش پیدا کرده اند. از دیگر کتاب های کالینز می توان به این موارد اشاره کرد:

این 5 کتاب جیمز کالینز, تاکنون چیزی بیش از 10 میلیون نسخه فروش داشته اند.

کالینز همچنین دارای مدرک دکترای افتخاری از دانشگاه کلرادو است. جالب است بدانید کالینز یک سنگ نورد ماهر نیز است!

نظرات کاربران

اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها