خلاصه کتابنشخوار ذهنی

Chatter

نشخوار ذهنی
نشخوار ذهنی
Chatter
۴.۵
۱۴۸ امتیاز ثبت شده است
چه زمانی صدای درون تبدیل به نشخوار ذهنی می‌شود و چگونه می‌توان آن را کنترل کرد؟
اثری از اتان کراس (Ethan Kross)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۵۰ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب نشخوار ذهنی اثر اتان کراس، روان‌شناس و عصب‌شناس به‌نام آمریکایی، است. اتان کراس، وراجی را به‌معنای تکرار چرخه‌ای از عواطف و افکار منفی می‌داند که تمام انرژی روحی و جسمی ما را به خود جذب می‌کند و درواقع آن را هدر می‌دهد.

نویسنده در این کتاب به دنبال بررسی این موضوع است که چرا باوجود وابستگی‌ای که میان ما و صدای درونمان وجود دارد، این مکالمه درونی گاهی باعث بدتر شدن احوالات انسان می‌شود؟ او سپس به این مسئله می‌پردازد که آیا می‌توان با آن بخش آزاردهنده و منفی صدای درون مقابله کرد؟

در کتاب نشخوار ذهنی می‌خوانیم که پیش‌فرض ساختار مغز انسان، توجه به خویشتن است و مکالمه‌های درونی ما نیز حاصل این ساختار هستند. بنابراین صحبت کردن با خود یک عمل طبیعی است، اما زمانی که تبدیل به وراجی می‌شود حتی ساختار طبیعی عملکردهای مغز نیز تحت‌تأثیر قرار می‌گیرند.

اتان کراس در کتاب نشخوار ذهنی نشان می‌دهد که وراجی کردن صدای درون ما می‌تواند در کیفیت ارتباطات اجتماعی‌مان نیز تأثیر بدی بگذارد و دافعه اجتماعی ایجاد کند.

بنابراین اگر به هردلیلی فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، می‌توانید خلاصه کتاب نشخوار ذهنی اثر اتان کراس را به صورت صوتی و متنی از سایت و اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید.

نظرات کاربران

۲۵ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.