خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب شجاعت

خلاصه کتاب
شجاعت

Courage

شجاعت
Courage
شجاعت
4
19 امتیاز ثبت شده
چیره شدن بر ترس و برانگیختن اعتماد به نفس
اثری از دبی فورد (Debbie Ford)
زمان مطالعه 36 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

در کتاب شجاعت, نوشته دبی فورد می آموزیم که برای آنکه با همه توان بایستیم و خودمان را دوست بداریم, باید اطمینان خویش را بازسازی کنیم و آن را بهبود ببخشیم. لازم است بیاموزیم که همه وجودمان, یعنی پیشینه, کاستی ها, تردیدها, ضعف ها و ترس هایمان را بپذیریم. همچنین, باید علاوه بر یادگیری دوست داشتن خودمان, به عشق متعهد باشیم.

دبی فورد در این کتاب, طرح زیستن یک زندگی شجاعانه را برای شما شرح می دهد. بنابراین, اگر به هر دلیلی نمی توانید نسخه کامل این کتاب را بخوانید, خلاصه کتاب شجاعت, نوشته دبی فورد را در بوکاپو به صورت متنی یا صوتی مطالعه کنید.

  1. افرادی که از کمبود اعتمادبه نفس رنج می برند؛
  2. افرادی که خشم های فروخورده بسیاری دارند؛
  3. افرادی که به دنبال تغییر برخی رفتارهای خود در زندگی شخصی و اجتماعیشان هستند.

دبی فورد (Debbie Ford) نمونه کامل از انسانی با مجموعه تناقضات درونی و بیرونی است؛ آنچه کار او را در میان انبوهی از روان شناسانْ برجسته کرده و اعتماد عده زیادی را به دوره ها و سمینارهایش جلب کرده است آن وجه دردکشیده و درگیر اوست که باعث شده نگاهی بالا به پایین به مخاطب خود نداشته باشد. درحقیقت, کار اصلی دبی فورد کار کردن روی خودش است. او که زندگی پرماجرایی داشته, روان شناسی و کار کردن روی خود را به عنوان تنها راه نجات زندگی اش یافته است؛ تصور کنید آخرین فرزند خانواده ای هستید که کسی از به دنیا آمدن شما خوشحال نیست, درون هجمه ای از بی تفاوتی ها زندگی می کنید و درست در بحبوحه نوجوانی است که باخبر می شوید پدرتان خانواده را ترک گفته و حالا شما طلاق را هم تجربه می کنید. سعی می کنید با مصرف انواع مواد مخدر و مشروبات الکلی خود را از تمام فکر و خیال هایتان رها کنید. در همین وضعیت, تن به رابطه ای می دهید که درنهایت به نفع شما نیست و در ازدواج بعدیتان نیز شکست می خورید.

دبی فورد با پشت سر گذاشتن چنین پیشامدهایی, تبدیل می شود به کسی که نه تنها از دیگران و زندگی اش, که حتی از خودش نیز بدش می آید. امّا نقطه طلایی زندگی او شاید همان جایی باشد که متوجه می شود با چنین نفرتی هیچ کاری از پیش نخواهد برد. پس هم زمان با شرکت در دوره های روان شناسی مختلف و نیز تحصیل در این رشته, تصمیم جدی می گیرد تا با خودش مواجه شود: چرا از دیگران بدش می آید؟ چرا جهان را جایی چنین نفرت انگیز می داند؟ چرا خودش را دوست ندارد؟ او به تنهایی قادر به پیدا کردن پاسخ تمام این سوالات نبود, پس دوره هایی با محوریت سایه و نیمه تاریک وجود برگزار می کند تا مجالی باشد برای دیدن خود در دیگران و پیش آوردن این فرایند برای دیگران.

حاصل تلاش های چند ساله دبی فورد, کتاب اثر سایه و کتاب نیمه تاریک وجود است. دبی فورد این کتاب را نتیجه روبه رو شدن با سایه خود می داند. او با این کار نه تنها به خودش, که به عده زیادی در سراسر جهان کمک کرد. دیپاک چوپرا و مارین ویلیامسون از دیگر روان شناسان مطرحی هستند که در حوزه سایه دست به مطالعه و برگزاری سمینارهای موفق زده اند.

سوالات متداول

موضوع کتاب شجاعت چیست؟
این کتاب همان‌طور که از اسمش برمی‌آید درباره شجاع بودن است؛ امّا شجاعت چیزی نیست که به همین سادگی‌ها آن را به دست بیاوریم. دبی فورد در این کتاب، طرح زیستن یک زندگی شجاعانه را برای ما شرح می‌دهد و با تمرین‌هایی کاربردی، ما را قدم‌ به قدم به این مرحله از زندگی نزدیک می‌کند.
بهترین کتاب ها برای افزایش اعتماد به نفس چه هستند؟
چندین سال است که متخصصانْ کتاب‌های زیادی در رابطه با اعتماد به نفس می‌نویسند و برخی از این کتاب‌ها از جانب خوانندگان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. اگر بخواهیم به چندتایی از آنها اشاره کنیم، می‌توانیم کتاب شجاعت، نوشته دبی فورد، در باب اعتماد به نفس، نوشته آلن دو باتن و شش ستون عزت نفس، نوشته ناتانیل براندن را نام ببریم.
بهترین کتاب های دبی فورد چه هستند؟
دبی فورد یکی از روانشناسان مطرح دنیا است. او کتابهای محبوب زیادی در این زمینه نوشته است که از بهترین و تأثیرگذارترین آنها باید به نیمه تاریک وجود، شجاعت، بهترین سال زندگی شما و راز سایه اشاره کرد.

نظرات کاربران

9 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
عبدالرسول اسا:
عالی بود کاش کتابهای خدا شناسی هم باشه ممنون
شنبه 01 آبان 1400
شادی سپهی
کتاب خوبیست، اما با توجه به عنوانش بیش از این انتظار داشتم. با احترام، شادی سپهی
دوشنبه 03 آبان 1400
محمد
فوق العاده
جمعه 07 آبان 1400
بهزاد
سلام،تابه امروز هیچ کتابی به اندازه این کتاب(شجاعت)برایم مفید وعالی نبوده،بینظیر وعالی،ممنونم بوکابو🌹🙏
دوشنبه 10 آبان 1400
عرفان خراشادیزاده
محشر بود. مخصوصا اگه فضایی میبود که بتونیم به پرسش های داخل بوکلایت پاسخ بدیم
پنج شنبه 13 آبان 1400
سادات
بسیار بسیار عالی و فوق العاده
یکشنبه 16 آبان 1400
Maryam Abbasi
بسیار شنیدنی و عالی
سه شنبه 25 آبان 1400
وحیده مقدسی
بسیار عالی بود
چهارشنبه 26 آبان 1400
قنبری
خوب بود
شنبه 29 آبان 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها