خلاصه کتابزندگی و جهان انیشتین

Einstein

زندگی و جهان انیشتین
زندگی و جهان انیشتین
Einstein
۴
۲۱۳ امتیاز ثبت شده است
مردی که جهان را برای همیشه تغییر داد.
اثری از والتر ایزاکسون (Walter Isaacson)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۴۷ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب زندگی و جهان انیشتین درباره بزرگ‌ترین نابغه قرن بیستم است. این کتاب داستان شخصیت سرکش و ساختارشکن آلبرت انیشتین است. شخصیتی که خیال‌پردازی‌های علمی‌اش جهان را برای همیشه تغییر داد.

تابه‌حال به این فکر کرده‌اید که ذهن انیشتین چگونه کار می‌کرد؟ یا چه چیزی انیشتین را به یک نابغه تبدیل کرد؟

کتاب زندگی و جهان انیشتین بر اساس نامه‌های شخصی انیشتین نوشته شده است و خواندن آن، یک سفر علمی، اجتماعی و سیاسی هیجان‌انگیز است. در این سفر متوجه می‌شوید که چگونه یک دانش‌آموز فراری، یک دانشجوی خیال‌پرداز و گستاخ توانست مدرک دکترا بگیرد و از آن مهم‌تر، توانست ذهن خالق جهان را بخواند و پیش‌بینی کند.

انیشتین را می‌توان کاشف اسرار اتم و شاید جهان دانست. او اولین کسی بود که علم سنتی و متعارف را زیر سؤال برد. ساختارشکنی و کشف چیزهای تازه در جهان، انیشتین را به یک شخص متفاوت تبدیل کرد. او نه‌تنها در علم، بلکه در اخلاق و سیاست هم ساختارشکن بود.

انیشتین نابغه‌ای بود که بیش از هر چیزی به ذهن آزاد، روح آزاد و انسان‌های آزاد اعتقاد داشت. او از دوران کودکی، یک شورشی بود و این ویژگیْ هم زندگی و هم علم او را هدایت می‌کرد. والتر آیزاکسون در کتاب زندگی و جهان انیشتین، سبک فکر کردن و ذهن عجیب انیشتین و اسرار جالبی را که این نابغه کشف کرده است، توضیح می‌دهد.

در جهان تازه‌ای که موفقیت بیش از هر چیزی به خلاقیت بستگی دارد، شناختن شخصیت آغازگر عصر مدرن برای همه‌ ما ضروری است.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، می‌توانید خلاصه کتاب زندگی و جهان انیشتین را از اپلیکیشن بوکاپو به‌صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۲۵ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.