خلاصه کتاب‌ها / رشد و توسعه مهارت‌های فردی / خلاصه کتاب اولویت دادن به اولویت ‎ها

خلاصه کتاب
اولویت دادن به اولویت ‎ها

First Things First

اولویت دادن به اولویت ‎ها
First Things First
اولویت دادن به اولویت ‎ها
4.3
14 امتیاز ثبت شده
در مسیر اهدافتان قرار بگیرید
اثری از استفان آر کاوی (Stephen R. Covey)
زمان مطالعه 33 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب اولویت دادن به اولویت ‎ها, یک راهنمای دقیق برای پایان دادن به سردرگمی, بی هدفی و عذاب نرسیدن به رؤیاهای بزرگ است. مطالعه این کتاب باعث می شود درک کنید وقت آن رسیده است که به جای ساعت از یک قطب نما برای برنامه ‎ریزی استفاده کنید.

بیشتر ما نمی توانیم به حرفمان عمل کنیم. حس می کنیم به دام افتادیم و دیگران سررشته زندگی مان را به دست گرفته اند. همیشه داریم بحران ها را حل می کنیم, همیشه داریم آتش ها را خاموش می کنیم و هیچ وقت فرصت نداریم کاری را انجام دهیم که می دانیم همه چیز را تغییر می دهد. گاهی چنان بابت کارهایی که انجام نمی ‎دهیم, احساس گناه می کنیم که دیگر نمی توانیم از آنچه انجام می دهیم لذت ببریم.

ما به جای اولویت دادن به اولویت ها, خوشبختی را فقط در قالب دستاوردهای حرفه ای یا مالی تعریف کرده ایم و رسیدن به آن ها رضایتی را که خیال می کردیم برایمان نیاورده است. درس خوانده ایم, شب ها تا دیروقت بیدار بوده ایم و ترفیع گرفته ایم, اما حالا پشت سرمان ردپایی از روابط ازهم پاشیده یا از دست دادن لحظات عمیق زندگی به جا گذاشته ایم. این ها سوغات تلاش های شدید و بیش ازحد متمرکز است. ما وقت نکردیم آنچه را مهم تر بوده انجام دهیم.

اگر شما هم نمی دانید که اولویت ها چه هستند, اگر به طور خودکار از یک فعالیتْ سراغ فعالیت بعدی می روید, کتاب اولویت دادن به اولویت ها زندگیتان را برای همیشه تغییر می دهد.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه کامل کتاب اولویت دادن به اولویت ها را ندارید, جای نگرانی نیست. شما می توانید خلاصه کتاب اولویت دادن به اولویت ها را در اپلیکیشن و یا وب سایت بوکاپو به صورت متنی یا صوتی مطالعه کنید.

  1. افرادی که می خواهند یک کار بزرگ را شروع کنند؛
  2. افرادی که مدام در برنامه ریزی شکست می خورند؛
  3. کسانی که با مدیریت زمان مشکل دارند؛
  4. کسانی که ساعات طولانی کار می کنند؛
  5. کسانی که هدف و معنای زندگی را گم کرده اند.

استفان. آر. کاوی قبل از هر چیزی یک کاشف است. او اولین کسی بود که توانست با خواندن صدها کتاب و موشکافی ویژگی های درونی هزاران نفر, هفت عادت مردمان مؤثر را کشف کند.

کاوی یک نویسنده, تاجر, معلم و سخنران انگیزشی بوده است. او دکترای اصول رهبری افراد را از دانشگاه یانگ دریافته کرد و پس ازآن توانست 10 دکترای افتخاری دیگر هم بگیرد و کانون بین المللی رهبری کاوی را تأسیس کند. کاوی عقیده داشت تغییر و موفقیت هر فرد در گرو تغییر درونی او است . او شباهتی به سخنران های انگیزشی یا نویسنده های حوزه خودیاری ندارد. کاوی انسان ها را هیجان زده نمی کند, بلکه از آن ها می خواهد به شکل منطقی ارزش های خود را رشد بدهند.

استفان کاوی در 16 جولای سال 2012 و در 79 سالگی درگذشت. کتاب های زیادی از کاوی به فارسی ترجمه شده است که از میان آن ها می توان به کتاب هفت عادت مردمان مؤثرکتاب اولویت دادن به اولویت ها و کتاب ریشه های معنوی در روابط انسانی اشاره کرد.

سوالات متداول

کتاب اولویت دادن به اولویت ها درباره چه موضوعی است؟
خلاصه کتاب اولویت دادن به اولویت ها درباره ارزش‌ها و کارهای مهمی است که مدام فراموش می‌شوند. کاوی در خلاصه کتاب اولویت دادن به اولویت ها روش جدیدی از برنامه‌ریزی را پیشنهاد می‌دهد. این روش جالبْ ارتباطی با زمان ندارد و بیشتر بر جهت‌گیری تأکید می‌کند.
آیا کتاب اولویت دادن به اولویت ها محتوای انگیزشی دارد؟
کتاب‌های استفان کاوی برخلاف بیشتر نویسندگان حوزه خودیاری، اصلاً جنبه انگیزشی ندارد. کاوی در خلاصه کتاب اولویت دادن به اولویت ها، کاملاً منطقی و علمی به شما ثابت می‌کند که به‌فوریت و سرعت معتاد شده‌اید. او از شما می‌خواهد لحظه‌ای دست نگه‌دارید، به جهان نگاه کنید و به‌جای انجام دادن کارهای فوری، کارهای مهم را انجام دهید.
چرا قبل از شروع یک کار بزرگ باید کتاب اولویت دادن به اولویت ها را بخوانیم؟
ما در بیشتر مواقع به‌جای انجام دادن کار درست روی انجام دادن درست کارها تمرکز می‌کنیم. ما زمان را مدیریت می‌کنیم اما رهبری و جهت‌دهی را به فراموشی می‌سپاریم. خلاصه کتاب اولویت دادن به اولویت ها به شما یاد می‌دهد بیشتر از آنکه یک مدیر خوب باشید به رهبر خودتان تبدیل شوید.

نظرات کاربران

17 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
مریم
عالی بود
یکشنبه 05 دی 1400
فاطمه علیایی
خیلی خوب
دوشنبه 06 دی 1400
احمدرضاقاسم
مفید و کاربردی اما در مواردی خیلی کلی و ناملموس بود‌و نیاز به توضیح بیشتر و مثال ها احساس میشد
سه شنبه 07 دی 1400
ص . د
بسیار خوب
پنج شنبه 09 دی 1400
اسلام کریمی
خ خوب بود
پنج شنبه 09 دی 1400
milad
در مناسب ترین وضعیت ممکن به این خااصه کتاب برخوردم. خوندنش باعث میشه که به این سوالات جواب بدی :
شنبه 11 دی 1400
مهرداد افشار
روند موسیقی گذاشتن رو فایلها رو ادامه بدید، کیفیت کارو بالا برده
در مورد کتاب هم قبلا مطالعه اش کرده بودم، خوب و خلاصه ست و درسته که به نظر بدیهی میاد ولی خیلی وقتها به کار نمیگیریم این دانسته ها رو و باید دوباره مرور کنیم
یکشنبه 12 دی 1400
هادی بازرگان
مشکل و راه حل بیشتر ایرانی ها رو میگه ، پیشنهاد شدید دارم به گوش دادنش
دوشنبه 13 دی 1400
رضا قنبری
عالی
جمعه 17 دی 1400
اعظم اخگری
عالی بود...
شنبه 18 دی 1400
پیمان میرزایی مقدم
عالی بود
شنبه 18 دی 1400
مهین یاوری
عالی بود باعث شد هر لحظه به نوع کاری ک قراره بکنم اول فکر بکنم ایا مهمه یا فوری
شنبه 18 دی 1400
saeed
از معدود کتابهایی که فراتر از دستورالعمل و فرمول به مخاطب چیزی می اموزد
سه شنبه 21 دی 1400
فاطمه حبیبی نژاد
عالی بود
چهارشنبه 22 دی 1400
لطف الله
خوب بود و اموزنده
پنج شنبه 23 دی 1400
آیلا
بسیار عالی
جمعه 24 دی 1400
مریم
خلاصه خوبی نبود چون مثال وتوضیح در مورد اولویت ها ناملموس بود
شنبه 25 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها