خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب شکوفایی روانشناسی مثبت گرا

خلاصه کتاب
شکوفایی روانشناسی مثبت گرا

Flourish

شکوفایی روانشناسی مثبت گرا
Flourish
شکوفایی روانشناسی مثبت گرا
4.2
16 امتیاز ثبت شده
درکی بهتر از نظریه شادکامی و بهزیستی
اثری از مارتین سلیگمن (Martin E.P. Seligman)
زمان مطالعه 25 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب روانشناسی مثبت گرا, نوشته مارتین سلیگمن نگاهتان را درباره مفاهیمی مثل خوش بینی , انگیزه و شخصیت تغییر می دهد. این کتاب به شما نشان می دهد چگونه می توان بیشترین لذت را تجربه و شادترین لحظه ها را زندگی کرد. مهم نیست کجای این جهان هستید و یا چه شرایطی را تجربه می کنید, کتاب شکوفایی روانشناسی مثبت گرا یک تئوری جدید برای همه افراد در هر کجای این کره خاکی است.

گرچه ثروت مطمئنا بخشی از خوشبختی است, امّا این همه آن چیزی نیست که در مسیر پرپیچ وخم خوشبختی به آن نیاز داریم. شما زمانی خوشبخت هستید که بتوانید استعدادهای خود را پرورش دهید, روابط عمیق و پایدار با دیگران برقرار کنید, سرشار از لذت شوید و معنای واقعی زندگی خود را بیابید.

بنابراین, اگر فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید, می توانید خلاصه کتاب شکوفایی روانشناسی مثبت گرا را در اپلیکیشن بوکاپو مطالعه کرده و یا گوش کنید.

  1. افرادی که احساس پوچی می کنند و یا هدف مشخصی در زندگی ندارند؛
  2. کسانی که با افسردگی دست وپنجه نرم می کنند؛
  3. کسانی که فکر می کنند بدشانس هستند و یا در شرایط بدی قرار دارند؛
  4. کسانی که معنای اصلی زندگی خود را گم کرده اند.

مارتین سلیگمن (Martin Seligman) روان شناس, استاد دانشگاه و اهل ایالات متحده است. نظریه های او در مورد روان شناسی مثبت گرا, تندرستی, درماندگی آموخته شده, افسردگی و خوشبینی تحول بزرگی در رشته روان شناسی ایجاد کرده و در بین روان شناسان نیز طرفداران بسیاری دارد؛ تا جایی که او را پدر روان شناسی مثبت گرا می دانند.

سلیگمن ریشه بسیاری از مشکلات افراد را در رفتارهای ناسازگار و افکار منفی می داند و بر روی شادی, تندرستی و مثبت گرایی تأکید می کند. کتاب های درماندگی (Helplessness) و خوش بینی آموخته شده (Learned Optimism) نخستین کتاب هایی است که از او به چاپ رسیده است.

سوالات متداول

روانشناسی مثبت‌گرا چیست؟
روانشناسی مثبت‌ گرا، برخلاف تمام شیوه‌های روانشناسی که تا امروز شناخته‌اید، اصلاً درباره‌ ضعف‌ها، آسیب‌های روحی و دردهای درونی انسان نیست. از دید روان‌شناسان مثبت‌گرا بررسی نقاط قوت، صفات خوب و ویژگی‌های خارق‌العاده از اصلی‌ترین وظایف حوزه‌ روان‌شناسی است.
چه کسی اولین بار مفهوم شادی را مطرح کرد؟
پیدا کردن ریشه احساسـات مثبـت بشر، مانند شادی از اولین دغدغه‌های مردم عهد باستان بوده و تا همین امروز ادامه دارد. شاید بتوان اولین نظریه‌پردازان دراین‌باره را ارسطو و بعد از او اپیکور دانست. آنچه ارسطو مفهوم واقعی شادی می‌داند شادمانی ناشی از رسیدن به معنا و غرق شدن در معنویت است.
چه کتاب‌هایی برای شاد بودن مطالعه کنیم؟
کتاب‌های زیادی برای درک فلسفه شادی وجود دارد. شما می‌توانید کتاب‌هایی مانند حل موانع شادی اثر محمد گودت، هنر شاد زیستن اثر هاوارد سی کاتلر و معماری شادمانی اثر آلن دو باتن را از اپلیکیشن بوکاپو دریافت کرده و خلاصه آنها را بخوانید یا به‌صورت صوتی گوش دهید.

نظرات کاربران

4 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
reza
فوق العاده بود سپاسگزارم
شنبه 20 شهریور 1400
smhh
خوب بود ،فقط احساس کردم خیلی دیگه خلاصه هستش😢
چهارشنبه 24 شهریور 1400
امید تقوائی
عالی بود ولی متاسفانه خیلی از موارد در ایران کنونی وجود ندارد
چهارشنبه 24 شهریور 1400
shahrzad.izadi
کتاب خوب و مفید. با نکات کاربردی. ممنون از بوکاپو عزیز
چهارشنبه 24 شهریور 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها