خلاصه کتاب
غرقگی

Flow

غرقگی
Flow
غرقگی
3.5
47 امتیاز ثبت شده
روانشناسی تجربه مطلوب
اثری از میهای چیک سنت میهایی (Mihaly Csikszentmihalyi)
زمان مطالعه 27 دقیقه
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

نویسنده این کتاب متخصص, روانشناس و مدیر سابق دپارتمان روانشناسی دانشگاه شیکاگو, معتقد است آنچه که واقعا, یک تجربه رضایت بخش را ایجاد می کند, یک نوع از آگاهی و فهم به نام غرقگی (Flow) است.

در حین این اتفاق, افراد معمولا احساس لذتی عمیق, خلاقیت و مشارکت تمام جانبه در زندگی را تجربه می کنند. نویسنده, در کتاب خود به بیان راه هایی که این حالت مثبت و تاثیر گذار یعنی غرقگی, با استفاده از آن ها بر روی افراد اثر می گذارد, پرداخته است و دستیابی به این حالت را صرفا معطوف به شانس و اتفاق ندانسته است.

این کتاب با استفاده از علم روانشناسی, به آموزش خوانندگان خود می پردازد و می آموزد که چگونه به جستجوی شادی و رضایت حقیقی بپردازیم و به طور قابل ملاحظه ای کیفیت زندگی خود را افزایش دهیم.

  1. افراد مشتاق برای فرا گرفتن هنر «چگونه زیستن»
  2. مشاورین, معلمان و والدین که نقش بسزایی در پرورش نسل جوان دارند.
  3. کسانی که تمایل به تقویت ارتباطات خود در جنبه های مختلف زندگی دارند.

میهای چیک سنت میهایی یک روانشناس اهل مجارستان است که در سن 22 سالگی به آمریکا مهاجرت کرد. او رئیس دانشکده روانشناسی در دانشگاه شیکاگو بوده است.

تمرکز مطالعات میهایی بر روی شادی و خلاقیت بوده است. او کتاب ها و مقالات متعددی منتشر کرده و رئیس سابق انجمن روانشناسی آمریکا, میهایی را پیشرو در تحقیقات روانشناسی با نگرش مثبت می داند.

نظرات کاربران

2 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
shahin d
عالي بود
یکشنبه 11 اسفند 1398
fatemi
خوب بود
سه شنبه 07 مرداد 1399
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها