خلاصه کتابتمرکز

Focus

تمرکز
تمرکز
Focus
۴
۱۲ امتیاز ثبت شده است
آینده‌ی کسب و کار شما در گرو این اصل است!
اثری از ال ریس (Al Ries)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۰ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

بر اساسِ کتاب تمرکز، میل به رشد و توسعه در شرکت‌ها، لزوما برای آن‌ها موفقیتی به همراه نخواهد داشت، حتی اگر اصول و شرایط صحیحِ آن رعایت نشود، می‌تواند منجر به مرگ یک کسب و کار شود.

پس راز رشد و رونق اقتصادی یک شرکت چیست؟ نویسنده، ال ریس (Al Ries)، در کتاب تمرکز، بر این باور است که آنچه که توسط مدیران برای رشد و توسعه کسب و کارشان باید در نظر گرفته شود، مسئله «تمرکز» است. یک مدیر اگر دقیقا نداند که به کجا می‌رود و بر روی چه موضوعی تمرکز دارد، احتمالا به هیچ جا نرفته و هیچ هدفی را پوشش نمی دهد.

رویکرد شایسته ال ریس در کتاب «تمرکز» در مدیریت کسب و کار بر این فرض است که موفقیت دراز مدت، بستگی به تمرکز بر محصولات اصلی و جلوگیری از وسوسه ایجاد تنوع در محصولات غیر مرتبط، دارد. این امر طبیعی است که همه ما برای کسب و کار خود آرزو های بزرگ داشته باشیم و بلند پروازی کنیم اما اگر ندانیم که دقیقا چه هنگام و به چه صورت می بایست تغییر موضع داده و اهداف جدید را وارد کارمان کنیم، به احتمال زیاد آنچه را که تا‌کنون برایش زحمت کشیده‌ایم نیز از دست خواهیم‌داد.

ریس با استفاده از مثال های واقعی در جهان، راهنمایی جامع در مورد نحوه متمرکز شدن و متمرکز بودن یک کسب و کار ارائه می دهد. کتاب تمرکز (Focus)، طرحی قابل اجرا برای تکامل و گسترش شرکت‌هایی است که سهم بازار و ارزش سهام را افزایش می‌دهند.

اگر فرصت مطالعه کتاب های چند صد صفحه‌ای را ندارید، مطالعه خلاصه کتاب تمرکز را در بوکاپو از دست ندهید.

نظرات کاربران

۱۵ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.