خلاصه کتاب
نقش شانس

Fooled By Randomness

نقش شانس
Fooled By Randomness
نقش شانس
3.9
24 امتیاز ثبت شده
نقش پنهان شانس در زندگی و کسب و کار ها
اثری از نسیم نیکلاس طالب (Nassim Nicholas Taleb)
زمان مطالعه 38 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب نقش شانس, مجموعه مقالاتی است که نشان می دهد مفاهیمی چون شانس, تصادفی بودن و احتمالات, چه نقشی در بازار و به طور کلی درزندگی انسان دارد. نسیم نیکلاس طالب, نویسنده این کتاب, بر این باور است که زندگی و کار ما انسان ها, بیش از آنچه که تصور می کنیم, تحت تاثیر شانس و احتمالات است.

کتاب نقش شانس بر روی نقش تصادف و احتمالات تاکید کرده و به خواننده این بینش جدید را می دهد که در پشت بسیاری از موفقیت های خارق العاده ما تنها عامل شانس وجود دارد. برای مثال ممکن است یک سرمایه گذار تنها بر حسب تصادف بر روی سهامی سرمایه گذاری کند و بر اساس احتمالات قیمت سهام بالا برود. این در حالی است که این سرمایه گذار فرضی ما اصلا دانشی در این مورد نداشته است. بنابراین در کتاب نقش شانس به خوبی خواهیم فهمید که در چه موقعیت هایی فریب شانس و احتمالات را نخوریم و در مورد رویدادهای زندگی مان بهتر قضاوت کنیم.

بدین ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب «نقش شانس» اثر نسیم نیکلاس طالب را ندارید, می‮توانید این خلاصه کتاب مفید را در بوکاپو مطالعه کرده و در نگرش خود تغییرات بنیادینی ایجاد کنید.‬‬‬‬

  1. سرمایه گذارها و متخصصان حوزه مالی که فکر می کنند طبیعت ریسک را به خوبی می شناسند؛
  2. کسانی که به فرآیند تصمیم گیری علاقه دارند؛
  3. کسانی که هر روز روزنامه می خوانند تا اطلاعات ارزشمندی به دست آورند.

نسیم نیکلاس طالبپژوهشگر, نویسنده و سرمایه گذاری لبنانی است که زندگی خود را صرف شناخت و درک مفاهیمی چون شانس, عدم قطعیت, احتمالات و دانش کرده است است. نیکلاس طالب پیش از این به مدت 21 سال در عرصه تجارت فعالیت داشت. او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه نیویورک است و به عنوان استادی برجسته در حوزه مدیریت بحران فعالیت می کند.

نیکلاس طالب, صاحب آثاری همچون, نقش شانس, پادشکننده و نامتقارنی های زندگی می باشد. همچنین تا کنون مقالات کاربردی زیادی نیز به چاپ رسانده است. در حال حاضر وی در حال تحقیق و بررسی جزئیات و ویژگی سیستم های برطرف کننده ی ناهنجاری در سازمان ها می باشد.

از پرفروش ترین کتاب های او می توان به کتاب قوی سیاه اشاره کرد که خلاصه آن هم اکنون در بوکاپو موجود است. نسیم طالب این کتاب را تا حدودی بر اساس تجربه های خود, به عنوان یک معامله گر در وال استریت نوشته است.

نظرات کاربران

7 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
مسعود
کتاب خیلی بی در و پیکر در مورد چیزایی بحث میکنه که به قول خودش با یک مثال نقض میشه نقضش کرد! اینهمه علم تکنیکال و فاندامنتال در بورس رو بی اثر می دونه و فقط میگه اگر شانس بیارید سود کسب میکنید? میگه همه چی اتفاقی هست در بورس، والا منکه نمی تونم قبول کنم این حرف ها رو
چهارشنبه 01 خرداد 1398
امیر شمسی
در کل کتاب‌های نیکلاس طالب واقعاً عالیه
جمعه 24 خرداد 1398
مهندس پویا
کتابی عالی. مخصوصا برای معامله گران
سه شنبه 08 مرداد 1398
محمدصادق حیدری
کتاب خوبی بود. کتابی که تلاش میکنه بهت تذکر بده که خیلی وقت ها شانس های خوبی تو زندگی مون میفته که سعی میکنیم اون شانس ها رو به یه الگو تبدیل کنیم و احساس کنیم که دانش ما بوده که ما رو به موفقیت رسونده در صورتی که کاملا شانس با ما یار بوده. حتی گاهی وسایلی رو بعنوان مهره شانس خودمون معرفی میکنیم و حتی به شانس آور بودن اون وسیله یقین هم میکنیم. خلاصه این که این کتاب ذهنت رو راجع به بعضی مسائل و موفقیت های روزمره ت کمی به چالش میکشه... تو موفقیت رو به دست میاری یا شانس با تو یاره؟؟؟
یکشنبه 25 اسفند 1398
سید حسن کاظم زاده
عالی بود سپاس از شما
شنبه 09 فروردين 1399
سید حسن کاظم زاده
عالی بود خیلی استفاده کردم و مفید
شنبه 09 فروردين 1399
غلام حسین مرادی
عالی
دوشنبه 18 فروردين 1399
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها