خلاصه کتابنقش شانس

Fooled By Randomness

نقش شانس
نقش شانس
Fooled By Randomness
۴
۲۲ امتیاز ثبت شده است
نقش پنهان شانس در زندگی و کسب و کار ها
اثری از نسیم نیکلاس طالب (Nassim Nicholas Taleb)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۸ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب نقش شانس، مجموعه‌ مقالاتی است که نشان می‌دهد مفاهیمی چون شانس، تصادفی ‌بودن و احتمالات، چه نقشی در بازار و به‌طور کلی درزندگی انسان دارد. نسیم نیکلاس طالب، نویسنده این کتاب، بر این باور است که زندگی و کار ما انسان‌ها، بیش از آنچه که تصور می‌کنیم، تحت تاثیر شانس و احتمالات است.

کتاب نقش شانس بر روی نقش تصادف و احتمالات تاکید کرده و به خواننده این بینش جدید را می‌دهد که در پشت بسیاری از موفقیت‌های خارق‌العاده ما تنها عامل شانس وجود دارد. برای مثال ممکن است یک سرمایه‌گذار تنها بر حسب تصادف بر روی سهامی سرمایه‌گذاری کند و بر اساس احتمالات قیمت سهام بالا برود. این در حالی است که این سرمایه‌گذار فرضی ما اصلا دانشی در این مورد نداشته است. بنابراین در کتاب نقش شانس به خوبی خواهیم فهمید که در چه موقعیت‌هایی فریب شانس و احتمالات را نخوریم و در مورد رویدادهای زندگی‌مان بهتر قضاوت کنیم.

بدین ‌ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب «نقش شانس» اثر نسیم نیکلاس طالب را ندارید، می‮توانید این خلاصه کتاب مفید را در بوکاپو مطالعه کرده و در نگرش خود تغییرات بنیادینی ایجاد کنید.‬‬‬‬

نظرات کاربران

۳۶ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.