خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب فروید

خلاصه کتاب
فروید

Freud

فروید
Freud
فروید
4.1
11 امتیاز ثبت شده
زندگی نامه زیگموند فروید بنیانگذار علم روانکاری
اثری از پیتر گی (Peter Gay)
زمان مطالعه 36 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب فروید, زندگی نامه زیگموند فروید روان شناس جریان ساز معاصر است. پیتر گی, نویسنده این کتاب یک تاریخ نگار است. او برای نوشتن این کتاب همه منابع موجود را به دقت مطالعه کرد و اطلاعات به دست آمده را با مهارتی مثال زدنی به یک زندگی نامه منسجم و باارزش تبدیل کرد.

پیتر گی اتفاقات تاریخی دوران حیات فروید را به تحولات زندگی شخصی و علمی فروید پیوند داد. روزنامه واشینگتن پست بر این باور است که کتاب فروید نوشته پیتر گی جامع ترین, کامل ترین, و جزئی ترین زندگی نامه ای است که از این شخصیت بزرگ تاریخ علم تا به امروز نوشته شده است.

بنابراین اگر می خواهید با زندگی فردی فروید و نظریه های روان کاوی او آشنا شوید خلاصه کتاب فروید نوشته پیتر گی را در اپلیکیشن یا وبسایت بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. کسانی که به حوزه روان کاوی علاقه دارند؛
  2. افرادی که دوست دارند با نوع نگاه فروید به ذهن انسان آشنا شوند؛
  3. آن هایی که از خواندن داستان زندگی دیگران لذت می برند.

پیتر گی (Peter Gay) یک تاریخ نگار آلمانی-آمریکایی بود که در سال 1923 در برلین, پایتخت آلمان, متولد شد. او در یک خانواده یهودی بزرگ شد و دوران جوانی اش را در آلمان نازی گذراند, سپس با شروع جنگ جهانی دوم به همراه خانواده اش به آمریکا پناه برد.

گی دکترای خود را از دانشگاه کلمبیا, واقع در نیویورک آمریکا, گرفت و در دانشگاه ییل تدریس کرد. او بیش از 25 کتاب نوشت, از جمله کتاب های روشنگری: یک تفسیر (The Enlightenment: An Interpretation), و فرهنگ وایمار:غیرخودی به عنوان خودی (Weimar Culture: The Outsider as Insider). بسیاری از کتاب های او برنده جایزه ملی کتاب شدند. او جایزه انجمن تاریخی آمریکا برای تمایز علمی را در سال 2014 دریافت کرد. پیتر گی در سال 2015 در سن 91سالگی درگذشت.

سوالات متداول

زیگموند فروید که بود؟
زیگموند فروید روان‌پزشک و روان‌شناس اتریشی و بنیان‌گذار علم روان‌کاوی است. نظریه‌های او در مورد ذهن انسان، ساختار شخصیت، و غریزه‌های جنسی، شیوه درک ما از انسان را تغییر داده است.
کتاب زندگی‌نامه فروید چگونه به نگارش درآمده است؟
فروید تمایلی نداشت که بعد از مرگش دیگران زندگی‌نامه او را بنویسند. به همین دلیل، او بسیاری از نامه‌ها و دست‌نوشته‌های علمی‌اش را از بین برد. بااین‌حال کتاب فروید، زندگی‌نامه‌ای است که توسط پیتر گِی تاریخ‌نگار آلمانی-آمریکایی از روی آثار به جا مانده از او به نگارش درآورده است.
نظریه معروف زیگموند فروید کدام است؟
یکی از نظریات معروف زیگموند فروید نظریه نهاد، خود و فراخود است. برای مثال فراخود بخشی است که وجدان در آنجا شکل می‌گیرد. برای مطالعه بیشتر این مباحث، می‌توانید خلاصه کتاب فروید را در بوکاپو به صورت صوتی و متنی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

8 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
امید
صدای خوانند کم بود. اغلب صداها کم و ضعیف هستند.
یکشنبه 04 مهر 1400
حمیدرضاعراقی
من قبل خواندن این کتاب پروفسور فروید رو نمی‌شناختم و ممنونم از لطف بوکاپو که با متن روان و قابل درک کمک به این مطلب در من شد
پنج شنبه 08 مهر 1400
پیمان محمدی
عالی و آموزنده 👍
دوشنبه 12 مهر 1400
امین ابراهیمیان
بسیار عالی و برای کسانی که دوستدار مطالعه زندگی نامه ای هستند قابل توجه
دوشنبه 12 مهر 1400
فرح دخت راسخ
عالی بود ...چنین بزرگانی به واقع با تمام رنجها و مشکلات..از لذت واقعی زیستن بهره بردند تفریح آنان ، گشودن درهای بسته به روی همگان بود..راوی عالی بود فقت ...تند خوانی بیشتر از حد معمول بود...ب نظر من ..🙏⚘
دوشنبه 12 مهر 1400
روح اله قرائتی
کیفیت صدا خیلی پایین بود و سرعت خواندن بسیار بالا
دوشنبه 12 مهر 1400
محمودحاجتی
بسیارزیبانوشته شده وقابل فهم برای عامه میباشد.
سه شنبه 13 مهر 1400
مهندس موسوی فر
عالی بود.مخصوصا اینکه میتونی ب کارهای شخصیت برسی و فایل رو گوش کنی.ممنون
شنبه 24 مهر 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها