خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب متفکران بزرگ

خلاصه کتاب
متفکران بزرگ

Great Thinkers

متفکران بزرگ
Great Thinkers
متفکران بزرگ
4.1
13 امتیاز ثبت شده
چگونه فلسفه بخوانیم؟
اثری از آلن دو باتن (Alain de Botton)
زمان مطالعه 40 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب متفکران بزرگ, به شما کمک می کند جهان را راحت تر بفهمید. این کتاب فلسفه, سیاست و جامعه شناسی را به آسان ترین شکل ممکن توضیح می دهد.

وقتی از سیاست, فلسفه و حتی ادبیات حرف می زنیم, کتاب های حجیمی را توی ذهنمان تصور می کنیم؛ فیلسوف هایی که ایده های عجیب و سخت دارند, افرادی که گیجمان می کنند و هیچ وقت نمی توانیم حرفشان را بفهمیم.

خلاصه کتاب متفکران بزرگ, به هرکسی اجازه می دهد تا درک کند که ارسطو چگونه فکر می کرد, مارکس چه ایده ای داشت, فروید چگونه به ناخودآگاه انسان سفر کرده بود و تولستوی می خواست چه چیزی به ما یاد دهد.

نویسنده کتاب متفکران بزرگ باور دارد که ساده فهم کردن مسائل, رسالتی بزرگ و شریف است. ما برای آنکه بتوانیم ایده ای را در زندگی روزمره و حتی جامعه محقق کنیم, نیاز داریم که آن را بفهمیم و درک کنیم. خلاصه کتاب متفکران بزرگ این ساده سازی را برای ما انجام می دهد. افکار متفکران بزرگ قرار نیست فقط در دانشگاه های علوم انسانی درس داده شوند. این ها ایده هایی برای همه هستند.

خلاصه کتاب متفکران بزرگ, خلاصه ای ساده از ایده های بزرگ ترین جامعه شناسان, فیلسوفان و نویسندگان جهان است. کسانی که می توانند برخی بزرگ ترین دشواری های ما در زندگی سیاسی, شغلی و شخصی را تجزیه و تحلیل کنند. اگر دوست دارید یک کتابخانه بزرگ و گنجینه ای از تفکرات ناب را در زمانی کوتاه به دست آورید, خلاصه کتاب متفکران بزرگ بهترین گزینه است.

شما می توانید خلاصه کتاب متفکران بزرگ را در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو به صورت متنی و صوتی, مطالعه کنید.

  1. کسانی که به جامعه شناسی, فلسفه و سیاست علاقه دارند؛
  2. کسانی که فکر می کنند درک فلسفه دشوار است؛
  3. افرادی که فکر می کنند مباحث سیاسی یا اجتماعی خسته کننده است؛
  4. افرادی که دوست دارند با فیلسوفان و نویسندگان بزرگ آشنا شوند.

آلن دو باتن نویسنده و فیلسوف, در سال ۱۹۶۹ در زوریخ سوئیس متولد شد. باتن را می توان افلاطون مدرن دانست. درست همان طور که افلاطون فکر می کرد فرزندان ما در مدرسه, راه و روش زندگی کردن را نمی آموزند, باتن نیز اعتقاد داشت که جهان به مدرسه های بهتری نیاز دارد. همین ایده باعث شد آلن دو باتن مدرسه زندگی را تأسیس کند. او در مدرسه زندگی, خودشناسی را به کودکان یاد می دهد. باتن معتقد است تنها خودشناسی می تواند به ما کمک کند تا بهتر و اصیل تر زندگی کنیم. دانشی که اگر آن را به خوبی نشناسیم, در بزرگسالی با مشکلات زیادی مواجه می شویم.

آلن دو باتن اعتقاد دارد که فلسفه و تفکر عمیق نباید در کتاب های قطور خاک بخورد. فلسفه به هر لحظه زندگی تعلق دارد؛ به همین دلیل, سال هاست که تلاش می کند فلسفه را به ساده ترین زبان بیان کند و کاربردهای عمیق آن را در زندگی روزمره و جهان مدرن به ما نشان دهد.

باتن بیشتر زندگی خود را در انگلستان گذرانده است و هم اکنون نیز در لندن زندگی می کند. او در دانشگاه کمبریج, رشته تاریخ خوانده و فارغ التحصیل فلسفه از کینگز کالج است. آلن دو باتن زمانی که مشغول تحصیل در رشته فلسفه و در مقطع دکترا بود, دانشگاه هاروارد را برای نوشتن کتاب فلسفه به زبان ساده رها کرد. او در سال ۲۰۱۵ موفق به دریافت جایزه یاران شوپنهاور از جشنواره نویسندگان ملبورن شد. از معروف ترین کتاب های این نویسنده می توان به کتاب اضطراب منزلت, جستارهایی در باب عشق, کتاب معماری شادمانی, کتاب در باب اعتماد به نفس, تسلی بخشی های فلسفه و هنر سیر و سفر اشاره کرد.

سوالات متداول

کتاب متفکران بزرگ درباره چه کسانی است؟
خلاصه کتاب متفکران بزرگ درباره بزرگ‌ترین فیلسوفان، جامعه‌شناسان و هنرمندان غرب و شرق است. این کتاب تلاش می‌کند تا کاربردی‌ترین ایده‌های باستانی و مدرن در حوزه فلسفه، سیاست و هنر را به راحتی آب خوردن به ما توضیح بدهد.
چرا کتاب متفکران بزرگ نوشته‌ای مهم است؟
در جهان پر از مشغله امروز، بسیاری از ما وقت خواندن کتاب‌های قطور فلسفی یا جامعه‌شناسی و رمان را نداریم. به همین دلیل از درون توخالی‌تر می‌شویم و فرصتی برای شناخت خودمان پیدا نمی‌کنیم. خلاصه کتاب متفکران بزرگ، چکیده‌ای از مهم‌ترین ایده‌ها برای شناخت خودمان و جهان را بیان می‌کند.
آیا کتاب متفکران بزرگ، در زندگی روزمره کاربرد دارد؟
بسیاری از مردم فکر می‌کنند که فلسفه یا هنرهای کلاسیک هیچ تأثیری روی زندگیمان ندارد. در صورتی که ما در هر لحظه به این مسائل وابسته‌ایم. شناخت واضح و شفاف از جهان و درون خودمان می‌تواند مفهوم زندگی را برایمان روشن کند. نوشته‌هایی همچون کتاب متفکران بزرگ و کتاب اضطراب منزلت برای زندگی روزمره ما حیاتی هستند.

نظرات کاربران

19 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
مریم
عااالی بود
چهارشنبه 23 تیر 1400
سامان حبیب الهی
خوب بود
پنج شنبه 24 تیر 1400
m.n
اوایل کتاب چیزهای جدید آموختم
جمعه 25 تیر 1400
محمد احمدي
خوب
یکشنبه 27 تیر 1400
منوچهر مظفری
سپاسگزارم از کار ارزشمندی که در تعالی رشد و فرهنگ انجام میدهید.لطفا متن این کتاب را بررسی فرمایید چند غلط املایی داشت.و پیشنهاد میکنم امکانی در نطر بگیرید که خوانندگان هنگام مطالعه با دیدن این غلطها همان موقع بتوانند آن را اصلاح کنند یا آن ناحیه را برای اطلاع شما مشخص کنند. سپاس
دوشنبه 28 تیر 1400
صابر خلیلی
دوباره باید بخونم
سه شنبه 29 تیر 1400
محمد احمدي
خوب
چهارشنبه 30 تیر 1400
هیوا آتشبار
عالی بود
پنج شنبه 31 تیر 1400
امید ملکی
عالی بود
جمعه 01 مرداد 1400
آرمین ستاره
عالی
چهارشنبه 06 مرداد 1400
حامد
خوب بود
یکشنبه 10 مرداد 1400
امید تقوائی
عالی بود پیشنهاد مطالعه
پنج شنبه 14 مرداد 1400
محمدسودمند
فوق العاده بود کیف کردم👏🏻👏🏻👏🏻
جمعه 15 مرداد 1400
مجید یوسفی
انتظارم براورده نشد. مطالب سطحی و کم مغز بود.
چهارشنبه 20 مرداد 1400
نیره هاشمی
این خلاصه ارزش بارها بازگشت و مرور را دارد
جمعه 22 مرداد 1400
hiva rad
عالي
شنبه 23 مرداد 1400
سیاوش شرافتی
عااااالی
جمعه 05 شهریور 1400
سیاوش شرافتی
عااالی بود
جمعه 05 شهریور 1400
fahim
دوست دارم دوباره بخونمش
چهارشنبه 31 شهریور 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها