خلاصه کتاب
عزم

Grit

عزم
Grit
عزم
4.5
48 امتیاز ثبت شده
قدرت انگیزه، شور و پشتکار
اثری از آنجلا داک ورث (Angela Duckworth)
زمان مطالعه 23 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب عزم, به شما اثبات می کند که استعداد شما, نمی تواند نقش زیادی در شکست های تان داشته باشد. پس اگر تا به حال حتی یک بار به این فکر کرده اید که عدم موفقیت شما در کاری, به دلیل استعداد کم شما بوده است, لازم است این کتاب را مطالعه کنید.

تا بحال این سوال برایتان پیش آمده که چرا بعضی از افراد معمولا در کارها موفق می شوند و عده ای دیگر این طور نیستند؟ برخی عامل هوش و برخی دیگر شانس را دخیل می دانند.

اما آنجلا داک ورث در این کتاب به ما ثابت می کند که عامل اصلی موفقیت, نه استعداد, نه شانس و نه شرایط هر فرد بلکه عزم و ثبات او است.

او با استفاده از نتایج آخرین تحقیقات خود و با مصاحبه با افراد موفق و مطرح جهان, ثابت می کند که عزم و سخت کوشی, به قدری مهم و موثر است که می تواند کمبود استعداد را هم جبران کند. همچنین داکورث در سال 2013 نیز در یک سخنرانی تد در این باره صحبت می کند.

پس اگر می خواهید در مسیر رسیدن به اهداف خود سریعتر حرکت کنید و از طرفی زمان کافی برای مطالعه این کتاب را هم ندارید, مطالعه خلاصه کتاب عزم در بوکاپو را از دست ندهید.

  1. کار آفرینان, مدیران, کارمندان و افرادی که خواهان رسیدن به موفقیت هستند.
  2. مشاورین, مربیان, معلمین و والدین
  3. کسانی که خواهان تقویت قدرت ایستادگی در برابر مشکلات و رسیدن به موفقیت هستند.
  4. افرادی که می خواهند هدف واقعی زندگی خود را پیدا کرده, به سوی آن حرکت کنند.

آنجلا داک ورث, نویسنده, روانشناس برجسته آمریکایی و استاد دانشگاه پنسیلوانیا است. او به سبب تحقیقاتش در زمینه عزم و کنترل درونی شناخته شده است.

داکورث, هم اکنون مدیر عامل موسسه «کاراکتر لب» است که با هدف آموزش معلمان مدارس جهت پرورش شخصیت دانش آموزان فعالیت می کند.

کتاب عزم نوشته ی داک ورث جزء پرفروش ترین های نشریه نیویورک تایمز است.

نظرات کاربران

10 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
ابوالفضل
کتاب جالب و خوبی بود، اکثر کتب توصیه میکنن هرجا هستی و هرکاری که میکنی اگر دوستش نداری سریعا بزار کنار و برو دنبال علاقت اما میدونین این کاملا یچیز غیرمعقول هست و صرفا انگیزشی کاذب. در این کتاب بر پایداری و عزم اهمیت بالایی قائل میشه و حرکت در مسیر مناسب گرچه ۱۰۰ درصد مسیر جالب و جذاب و همراستا با علایق ما نیست رو اشاره می‌کنه.
در همین مسیر هاست که ما در طول زمان متوجه هدف اصلی میشیم و نگران هیچ موضوعی نباشیم و فقط تلاش هوشمندانه و ایجاد انگیزه های مثبت برای طی مسیر هست که مورد توجه. این کتاب پیشنهاد میکنم شدیداً
سه شنبه 13 شهریور 1397
برهان میرجلیلی
بسیار مفید و کاربردی
جمعه 06 ارديبهشت 1398
سینا رضانواز
از مطالعه این بوک‌لایت لذت بردم و نکات آموزنده بسیاری داشت.
شنبه 28 ارديبهشت 1398
یوسف کریمی
تکنیک هایی ساده و کاربردی
سه شنبه 04 تیر 1398
arianroid
بی‌نظیر ...برای افرادی که میخواهند تا پشتکار بیشتری داشته باشند...در ضمن اگر مثل بنده استعداد ندارین و با پشتکارید، احتمالا از خواندن این کتاب حسابی لذت ببرید. ⁦??⁩⁦✔️⁩
شنبه 06 مهر 1398
Set
aliiii
سه شنبه 06 اسفند 1398
Set
بهترين قسمتش اين نكته بود: استعداد ضربدر تلاش مساوي مهارت و مهارت ضربدر تلاش مساوي دستاورد ميشود يعني تاثير تلاش دو برابر استعداد در دستيابي به هدف است????
سه شنبه 06 اسفند 1398
Ahmadk
به نظر من فقط این کتاب خیلی میتونیست کامل تر باشه هر چند این خلاصس ولی فقط ۱ نکته کاربدی برای پیشرفت ثابت قدم بودن داشت ...
پنج شنبه 20 شهریور 1399
davood
عالی
دوشنبه 24 شهریور 1399
هانیه دهقانی
ممنونم
چهارشنبه 26 شهریور 1399
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها