خلاصه کتاباسلحه، میکروب و فولاد

Guns, Germs And Steel

اسلحه، میکروب و فولاد
اسلحه، میکروب و فولاد
Guns, Germs And Steel
۴
۴۴ امتیاز ثبت شده است
تاریخچه کوتاه بشر در 13 هزار سال گذشته
اثری از جرد دایموند (Jared Diamond)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۴۰ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

آیا شما هم فکر می‌کنید اگر جای دیگری به دنیا آمده بودید، شانس بیشتری برای پیشرفت داشتید؟ کتاب اسلحه، میکروب و فولاد ثابت می‌کند که درست فکر می‌کنید! با مطالعه کتاب اسلحه میکروب و فولاد متوجه می‌شوید که چرا قاره آسیا و اروپا زودتر از نقاط دیگر جهان پیشرفت کردند. چرا وقتی کریستف کلمب با یک کشتی اقیانوس‌پیما آمریکا را کشف کرد، سرخ‌پوستان آمریکایی هنوز شبیه انسان‌های اولیه زندگی می‌کردند.

دکتر جرد دایموند در این کتاب پیشرفت انسان را از اولین لحظه ورودش به کره زمین بررسی کرده و به نتیجه مهمی رسیده است:

اروپایی‌ها و آسیایی‌ها هیچ برتری نژادی، اخلاقی، ژنتیکی یا فکری نسبت به دیگران نداشتند. تمام اختلافاتی که در طول تاریخ و حتی همین امروز در جهان می‌بینیم ریشه در تفاوت‌های زیست‌محیطی دارد. شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما رشد تکنولوژی در طول تاریخ فقط و فقط وابسته به جغرافیا بوده است و هیچ ربطی به ژن‌های ما ندارد.

 
کتاب اسلحه میکروب و فولاد ما را به چند میلیون سال قبل بازمی‌گرداند و به ما کمک می‌کند تا دست در دست اولین انسان‌های جهان به این کره خاکی نگاه کنیم. این کتاب به تمام قاره‌ها و عصرهای مختلف تاریخ بشر سرک می‌کشد و به دنبال جواب این سؤال می‌گردد: چرا اوراسیا هزاران سال زودتر از بقیه نقاط جهان پیشرفت کرد؟ چرا درحالی‌که ما در جهان مدرن در حال پرتاب موشک به فضا هستیم، مردمی در گینه‌ نو یا جنوب آفریقا هنوز به شکل بدوی زندگی می‌کنند؟

با مطالعه این کتاب متوجه می‌شوید که همه‌ پیشرفت‌های بشری در تمام زمینه‌ها از آسیا و اروپا ریشه گرفته است. مردم آفریقا، آمریکا و اقیانوسیه در این نبرد همیشه شکست خورده‌اند، زندانی شده‌اند و بیشترشان از بین رفته‌اند.

اما واقعاً دلیل این پدیده شگفت‌انگیز چیست؟ در این هفت میلیون سال چه بر سر انسانی که اولین بار در آفریقا متولد شد گذشته است؟

برای پاسخ به این سؤالات و دیدن جهان از نگاهی کاملاً متفاوت، مطالعه کتاب اسلحه، میکروب و فولاد را از دست ندهید. پس اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل این کتاب را ندارید، همین حالا و در کمترین زمان ممکن خلاصه کتاب اسلحه، میکروب و فولاد را به‌صورت متنی یا صوتی در اپلیکیشن بوکاپو مطالعه کنید. 

نظرات کاربران

۳ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.