خلاصه کتاب
چگونه کتاب بخوانیم

How To Read a Book

چگونه کتاب بخوانیم
How To Read a Book
چگونه کتاب بخوانیم
4.49
17 امتیاز ثبت شده
با یادگیری روش درست کتاب خواندن، مطالعه را لذت بخش تر کنیم
اثری از مورتیمر جی آدلر و چالرز ون دورن (Mortimer J. Adler & Charles Van Doren)
زمان مطالعه 25 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب چگونه کتاب بخوانیم, مهارت های مختلف مطالعه و راه های رسیدن به آن را معرفی می کند. دکتر مورتیمر جی آدلر و دکتر چالرز ون دورن در کتاب چگونه کتاب بخوانیم, مهارت های کتاب خواندن, از مطالعه ساده و سطحی گرفته تا مطالعه عمیق و مفهومی را به خواننده آموزش می دهند.

خوانندگان کتاب چگونه کتاب بخوانیم, با مطالعه این کتاب مفید درخواهند یافت که چگونه با نگاه به جلد یک کتاب آن را قضاوت کنند و آنچه که نویسنده در پس انتقال آن است را همان ابتدا دریافت کنند.

کتاب چگونه کتاب بخوانیم تکنیک هایی را شامل می شود که می توانند برای انواع متن از جمله متون تاریخی, فلسفی, روانشناسی, ریاضیات, شعر و ادبی مورد استفاده قرار بگیرند.

بدین ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب چگونه کتاب بخوانیم اثر دکتر مورتیمر جی آدلر و دکتر چالرز ون دورن را ندارید, می‮ توانید این خلاصه کتاب مفید را در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

  1. دانشجویانی که می خواهند برای نوشتن مقاله خود, همزمان چند کتاب و مقاله را بخوانند اما نمی دانند چطور؛
  2. آن هایی که به مطالعه کتاب های فلسفی علاقه دارند اما نمی دانند چطور آن را درک کنند؛
  3. کسانی که به دنبال نقد کتاب ها هستند.

دکتر مورتیمر جی آدلر (Dr. Mortimer J. Adler) رئیس هیئت مدیره تهیه دایره المعارف بریتانیکا (Encyclopedi Britannica)؛ دایره المعارف عمومی انگلیسی زبان, مدیر موسسه تحقیقات فلسفی, وکیل مدافع موسسه آسپین (Aspen) و نویسنده بیش از 50 جلد کتاب است. او در سال 2001 چشم از جهان فروبست.

دکتر چالرز ون دورن (Dr. Charles Van Doren) دارای مدرک ارشد رشته ادبیات و ریاضیات از دانشگاه کلمبیا (Colombia University) است؛ جایی که او زبان انگلیسی را آموخت و معاون مدیر موسسه تحقیقات فلسفی شد. او همچنین برای دایره المعارف بریتانیکا در شیکاگو فعالیت می کرد.

نظرات کاربران

2 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
سعید قهرمانی
خوب بود
پنج شنبه 23 آبان 1398
مهدی جهانی
برای شروع مقدمه مناسبی میتواند باشد
جمعه 27 دی 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها