خلاصه کتابعیبی ندارد اگر حالت خوش نیست

It’s Ok That You’re Not Ok

عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست
It’s Ok That You’re Not Ok
۴
۵۷ امتیاز ثبت شده است
مواجه شدن با اندوه و فقدان در فرهنگی که این‌ها را برنمی‌تابد
اثری از مگان دیواین (Megan Devine)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۴۱ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست، نوشته مگان دیواین، نگرش جدیدی برای مواجهه با سوگ معرفی می‌کند. این نگرش جدید را نه استاد دانشگاهی که خودش را در دفتر کارش زندانی کرده و سوگ را مورد مطالعه قرار داده است، بلکه کسی که خودش در غم و اندوه زندگی کرده ارائه می‌دهد. مگان می‌گوید: «زمانی بوده که روی زمین به خودم پیچیده‌ام و زوزه کشیده‌ام، نمی‌توانستم غذا بخورم یا بخوابم و بیشتر از چند دقیقه تحمل خارج شدن از خانه را نداشته‌ام. من با جنبه‌های فیزیکی سوگ (از دست دادن حافظه، تغییر شناختی و اضطراب) دست و پنجه نرم کرده‌ام و ابزارهایی برای تسکینشان یافته‌ام. با ترکیبی از مهارت‌های بالینی و تجربه‌ام، تفاوت بین «رفع درد» و «مرهم گذاشتن بر درد» را یاد گرفته‌ام.

این کتاب، مسیری برای بازنگری در رابطه‌مان با سوگ ارائه می‌دهد و خوانندگان را تشویق می‌کند سوگشان را واکنشی طبیعی به مرگ و فقدان ببینند، نه وضعیتی نابه‌جا که نیاز به تغییر دارد. با تغییر تمرکز از سوگ به عنوان مشکلی که باید حل شود، به تجربه‌ای که باید بر آن مرهم گذاشته شود، به خواننده چیزی را می‌دهیم که بیش از همه برای خودمان می‌خواهیم: درک، محبت، اعتبار و راه‌حلی از طریق درد. امّا این کتاب فقط برای دردمندان نیست؛ این کتاب می‌خواهد وضعیت را برای اطرافیان آن‌ها هم بهتر کند.

بنابراین، اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل این کتاب را ندارید، می‌توانید خلاصه کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست را در بوکاپو بخوانید یا بشنوید.

نظرات کاربران

۲۴ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.