خلاصه کتابخوش‌بینی اکتسابی

Learned Optimism

خوش‌بینی اکتسابی
خوش‌بینی اکتسابی
Learned Optimism
۴
۲۸ امتیاز ثبت شده است
چگونه زندگی شخصی و حرفه‌ایمان را متحول کنیم؟
اثری از مارتین سلیگمن (Martin E.P. Seligman)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۲۷ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب خوشبینی اکتسابی طرز فکری جدید در نگرش شما نسبت به زندگی ایجاد خواهد کرد. نگرشی که باعث می‌شود از افسردگی دور بمانید، سیسنم ایمنی بدنتان قویتر شود، توانایی‌هایتان افزایش یابد و در مجموع در زندگی شادتر باشید.

مارتین سلیگمن که به‌عنوان پدر علم روانشناسی مثبت در عصر حاضر شناخته می‌شود، از تجارب خود و دانش کسب شده از بیش از ۲۰ سال تحقیقات میدانی و علمی استفاده کرده تا اثرات مثبت خوش‌بینی بر کیفیت زندگی را نشان دهد.

همچنین سلیگمن در ادامه به ما اثبات می‌کند که خوش‌بینی و بدبینی، هر دو مهارت‎هایی آموختنی هستند. پس همه می‌توانند مهارت خوش‌بینی را انتخاب کرده، به تمرین آن بپردازند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

مارتین سلیگمن، تکنیک‌های فراوانی آموزش می‌دهد که با استفاده آن‌ها می‌توان عادت تسلیم شدن در برابر مشکلات را از بین برد، تفکر مثبت را در خود تقویت کرد و توانایی تحلیل رفتارهای دیگران را بهبود بخشید.

دانش ارائه شده در این کتاب را که در مورد آموزش خوش‌بینی به دیگران است، می‌توان در مدرسه، محیط کار و منزل برای بهبود وضعیت فکری افراد، با سنین مختلف به کار برد.

پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که وقت کافی برای مطالعه کتاب را ندارند، مطالعه چکیده کتاب خوش‌بینی اکتسابی در بوکاپو را از دست ندهید. همچنین پیشنهاد می‌کنیم که در کنار این کتاب، خلاصه کتاب تعصب خوشبینی را نیز مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۴۸ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.