خلاصه کتاب
خوش بینی اکتسابی

Learned Optimism

خوش‌بینی اکتسابی
Learned Optimism
خوش‌بینی اکتسابی
4
28 امتیاز ثبت شده
چگونه زندگی شخصی و حرفه ایمان را متحول کنیم؟
اثری از مارتین سلیگمن (Martin E.P. Seligman)
زمان مطالعه 27 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب خوشبینی اکتسابی طرز فکری جدید در نگرش شما نسبت به زندگی ایجاد خواهد کرد. نگرشی که باعث می شود از افسردگی دور بمانید, سیسنم ایمنی بدنتان قویتر شود, توانایی هایتان افزایش یابد و در مجموع در زندگی شادتر باشید.

مارتین سلیگمن که به عنوان پدر علم روانشناسی مثبت در عصر حاضر شناخته می شود, از تجارب خود و دانش کسب شده از بیش از 20 سال تحقیقات میدانی و علمی استفاده کرده تا اثرات مثبت خوش بینی بر کیفیت زندگی را نشان دهد.

همچنین سلیگمن در ادامه به ما اثبات می کند که خوش بینی و بدبینی, هر دو مهارت‎هایی آموختنی هستند. پس همه می توانند مهارت خوش بینی را انتخاب کرده, به تمرین آن بپردازند و از مزایای آن بهره مند شوند.

مارتین سلیگمن, تکنیک های فراوانی آموزش می دهد که با استفاده آن ها می توان عادت تسلیم شدن در برابر مشکلات را از بین برد, تفکر مثبت را در خود تقویت کرد و توانایی تحلیل رفتارهای دیگران را بهبود بخشید.

دانش ارائه شده در این کتاب را که در مورد آموزش خوش بینی به دیگران است, می توان در مدرسه, محیط کار و منزل برای بهبود وضعیت فکری افراد, با سنین مختلف به کار برد.

پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که وقت کافی برای مطالعه کتاب را ندارند, مطالعه چکیده کتاب خوش بینی اکتسابی در بوکاپو را از دست ندهید. همچنین پیشنهاد می کنیم که در کنار این کتاب, خلاصه کتاب تعصب خوشبینی را نیز مطالعه کنید.

  1. کسانی که می خواهند تفکری مثبت, در زندگی خود و دیگران جاری کنند؛
  2. افرادی که برای پیدا کردن مسیری از تفکر بدبینانه به سمت خوش بینی, تلاش می کنند.

مارتین سلیگمن روانشناس و نویسنده کتاب های توسعه فردی آمریکایی است. سلیگمن به عنوان پدر علم روانشناسی مثبت گرا شناخته می شود.

در زمانی که ریاست هیئت روانشناسان آمریکا را بر عهده داشت در راستای تبدیل روانشناسی مثبت گرا به یک رشته علمی قابل تحصیل, تلاش زیادی کرده است. نگارش بیست عنوان کتاب, حاصل کار علمی سلیگمن در حوزه روانشناسی مثبت گرا است.

نظرات کاربران

4 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
سعید اکبری
با تشکر و قدردانی فراوان
چهارشنبه 04 مهر 1397
Ashkan
کتابی عالی و تاثیر گذار بر تغییر باورهای مخرب و منفی
دوشنبه 21 آبان 1397
محمدامین امینی
توصیه های فوق العاده ای دارد
چهارشنبه 15 خرداد 1398
وحید توکل
جالب بود و نکات خوبی داشت
سه شنبه 25 تیر 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها