خلاصه کتاب
انسان در جستجوی معنا

Man's Search For Meaning

انسان در جستجوی معنا
Man's Search For Meaning
انسان در جستجوی معنا
4.78
20 امتیاز ثبت شده
خاطرات ویکتور فرانکل، عصب شناسی که از اردوگاه کار اجباری آلمان نازی نجات یافت
اثری از ویکتور فرانکل (Viktor Frankl)
زمان مطالعه 39 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب انسان در جستجوی معنا, تنها خاطرات یک نجات یافته از اردوگاه کار اجباری نیست؛ این کتاب هدایتگر همه ما در پیدا کردن مفهومی به نام معنا در زندگی است. ویکتور فرانکل عصب شناسی بود که برای مدتی در اردوگاه کار اجباری آلمان نازی زندانی شد.

او در این کتاب خاطرات و تجربیات خود را از اردوگاه های کار اجباری به رشته تحریر در آورده است. فرانکل در کتاب انسان در جستجوی معنا, از تجربیات سختی که او و دیگر زندانیان متحمل شده اند, صحبت کرده است.

با این حال کتاب انسان در جستجوی معنا تنها مرثیه سرایی و شرح خاطرات تلخ فرانکل نیست؛ چیزی که کتاب انسان در جستجوی معنا را با چنین روایت تلخ و تاریکی, متمایز و خواندنی می کند, مفهوم معناست که حتی در اردوگاه های کار اجباری باعث ایجاد انگیزه در زنده ماندن زندانیان شد و در نهایت مفهومی به نام لوگوتراپی یا معنا درمانی را در ذهن فرانکل پدید آورد.

بنابراین اگر فرصت مطالعه نسخه کامل این کتاب را ندارید و شما هم گم گشته ای به نام معنا در زندگی تان دارید, پیشنهاد می کنیم خلاصه کتاب انسان در جستجوی معنا را در وب سایت و اپلیکیشن بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. افرادی که زندگی برای شان پوچ و بی اهمیت شده است؛
  2. کسانی که دیگران و شرایط بیرونی را مسبب بدبختی های خود می دانند؛
  3. کسانی که به دنبال معنای زندگی شان هستند ولی هنوز آن را نیافته اند.

ویکتور امیل فرانکل (Viktor Frankl), یک عصب شناس و روانپزشک اتریشی بود که در خلال جنگ جهانی دوم به عنوان یک یهودی به اردوگاه کار اجباری آلمان نازی فرستاده شد. ویکتور فرانکل اولین کسی است که تئوری و مفهوم لوگوتراپی یا معنا درمانی را ابداع کرد. درواقع ویکتور فرانکل این مفهوم جدید در روان درمانی را مدیون مدت زمان اسارتش در اردوگاه های کار اجباری بود. او در بخشی از خاطراتش می نویسد که تنها امید او به زنده ماندن در دوران اسارتش, نوشتن این کتاب, یعنی انسان در جستجوی معنا است.

فرانکل بعد از پایان جنگ دوم جهانی توانست ریاست بخش اعصاب بیمارستانی در وین را به عهده بگیرد. او در سپتامبر سال 1997 در سن 92 سالگی در وین درگذشت.

نظرات کاربران

4 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
علی خامی
بسیار خوب و مفید👌
جمعه 14 تیر 1398
sasy mankan
that's great
سه شنبه 22 مرداد 1398
رضا نصرزاده
خوب و عالی
یکشنبه 03 شهریور 1398
ژاله داورپناه
خیلی خیلی خیلی کتاب خوبی ه
بیش از 5 بار کل کتاب رو خوندم
سه شنبه 10 دی 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها