خلاصه کتاب‌ها / رشد و توسعه مهارت‌های فردی / خلاصه کتاب کی بود کی بود؟

خلاصه کتاب
کی بود کی بود؟

Mistakes Were Made (But Not by Me)

کی بود کی بود؟
Mistakes Were Made (But Not by Me)
کی بود کی بود؟
4
19 امتیاز ثبت شده
چرا باورهای احمقانه، تصمیم های غلط، و رفتارهای آزاردهنده خود را توجیه می کنیم
اثری از کرول توریس و الیوت آرونسون (Carol Tavris and Elliot Aronson)
زمان مطالعه 37 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب کی بود کی بود؟ کتابی عمومی در زمینه روان شناسی است و به این موضوع می پردازد که چرا انسان تمایل دارد اشتباهات خود را توجیه کند. کرول توریس و الیوت ارونسون نویسندگان کتاب کی بود کی بود؟ نتایج سال ها مطالعه و تحقیق خود را در زمینه روان شناسی رفتار انسان در اختیار ما می گذارند. این کتاب به شما نشان می دهد که چطور انسان اتفاقات اطراف خود را طوری تفسیر می کند که با منافع او سازگاری داشته باشد.

توریس و ارونسون معتقدند که افراد, گروه ها, یا کشورها به این اشتباهات واکنش مشابهی نشان می دهند. با خواندن کتاب کی بود کی بود؟ یاد می گیرید که چطور توجیه اشتباهات می تواند به تشخیص های پزشکی غلط یا محکومیت های قضایی نادرست منجر شود. بنابراین, اگر می خواهید بدانید که توجیه کردن چه پیامدهای فردی و اجتماعی دارد و چطور می توانید از اشتباهات خود درس بگیرید, پیشنهاد می کنیم خلاصه کتاب کی بود کی بود؟ نوشته کرول توریس و الیوت ارونسون را در اپلیکیشن یا وبسایت بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. زوج هایی که در مشاجرات, طرف مقابل را مقصر می دانند؛
  2. افرادی که تمایل دارند به رشد شخصیت خود کمک کنند؛
  3. و همه کسانی که از توجیه اشتباهات خود خسته شده اند.

کرول توریس (Carol Tavris) یک روان شناس اجتماعی و فعال حقوق زنان اهل ایالات متحده است. او دوره دکترای خود را در رشته روان شناسی اجتماعی در دانشگاه میشیگان آمریکا با موفقیت سپری کرد و سپس, به تدریس روان شناسی در دانشگاه کالیفرنیا و یک مؤسسه آموزشی به نام مدرسه جدید تحقیقات اجتماعی (NSSR) مشغول شد. همچنین, تاوریس عضو چند مؤسسه روان شناسی در ایالات متحده از جمله انجمن روان شناسی آمریکا (American Psychological Association) است. نوشته های او در زمینه تفکر انتقادی, ناهماهنگی شناختی (cognitive dissonance), خشم, جنسیت و دیگر مسائل مطرح در روان شناسی است. مقاله های زیادی از او در مجله های مختلفی مثل نیویورک تایمز, وال استریت جورنال و ساینتیفیک امریکن به چاپ رسیده و به عنوان یک نویسنده, مدرس, و سخنران در آموزش علم روان شناسی به افراد, نقش مؤثری داشته است. کتاب کی بود کی بود؟ که توریس به همراه الیوت آرونسون نوشته, مهم ترین کتاب او در زمینه ناهماهنگی شناختی و مطالعه ماهیت انسان و رفتارهای اوست.

الیوت آرونسون (Elliot Aronson) یک روان شناس آمریکایی است که به تحقیق در زمینه نظریه ناهماهنگی شناختی بسیار علاقه دارد. او معتقد است که وقتی باورها و رفتارهای انسان با هم سازگار نباشند, دچار وضعیت روانی ناخوشایندی می شود؛ در این حالت, انسان تلاش می کند تا با تغییر باورها یا رفتارهای خود از این احساس رهایی پیدا کند. آرونسون انسان را موجودی غیرمنطقی می داند که فقط می خواهد در نظر خودش و دیگران منطقی به نظر برسد. او در چندین دانشگاه ایالات متحده از جمله دانشگاه هاروارد و دانشگاه استنفورد تدریس کرده و تنها کسی است که در تاریخ 120 ساله انجمن روان شناسی آمریکا, هر سه جایزه مربوط به نویسندگی, آموزش و تحقیق را دریافت کرده است.

نظرات کاربران

12 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
اسلام کریمی
خیلی خوب بود ممنون . قابل توجه سیاست مداران توجیه گر وضعیت امروز ......
سه شنبه 18 آبان 1400
زهرا منصوری نیا
خوب بود 💫💫💫
شنبه 22 آبان 1400
حسین حجتی
خوب بود
سه شنبه 25 آبان 1400
علیا طالبی
عالی..... گوینده خوب....
سه شنبه 25 آبان 1400
رقیه علی پور
خوب بود👍👍
چهارشنبه 26 آبان 1400
بهار امینی
ممنونم خوب بود
چهارشنبه 26 آبان 1400
hamid v
بسیار کاربردی ، توصیه میکنم موکدا
پنج شنبه 27 آبان 1400
محمد هاشم پوران
خیلی کتاب خوبیه و به نظر من خلاصه این کتاب کمی سنگینه و با اضافه کردن زمانو خلاصه نویسی باعث میشه خواننده درک بهتری از موضوع داشته باشه
پنج شنبه 27 آبان 1400
عاطفه باقری
اصولا اکثر کتابهایی که از بوکاپو گوش دادم مختصر و مفیدند . کی بود کی بود هم از این قاعده مستثنی نبود 🙌
پنج شنبه 27 آبان 1400
رویا حسینی
در یک جمله میشود خلاصه اش کرد: اشتباهاتتان را بپذیرید و توجیه نکنید تا زندگی خوبی داشته باشید.
دوشنبه 01 آذر 1400
mahdi bayat
بد نبود
دوشنبه 01 آذر 1400
الهام معصومی
بد نبود به اطلاعاتم اضافه شد.
سه شنبه 02 آذر 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها