خلاصه کتاباقتصاد روایی

Narrative Economics

اقتصاد روایی
اقتصاد روایی
Narrative Economics
۴
۱۸ امتیاز ثبت شده است
تأثیر روایت‌ها و داستان‌های رایج در بروز تحولات اقتصادی
اثری از رابرت جی. شیلر (Robert J. Shiller)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۴۱ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب اقتصاد روایی، به اهمیت داستان‌ها و برداشت‌های عموم جامعه از تحولات و رخدادهای اقتصادی اشاره می‌کند. رابرت جیمز شیلر نویسنده این کتاب، قصد دارد که شما را با پشت پرده آمارهای خشک و بی‌روح اقتصاددانان آشنا کند. در کتاب اقتصاد روایی متوجه خواهید شد که روایت‌ها و نقل‌قول‌های روزمره یا حتی به‌خاطر آوردن بحران‌های اقتصادی گذشته، می‌تواند روی تصمیم‌گیری‌های فعلی یا آتی شما تأثیر بگذارد.

در این کتاب مثال‌های زیادی آورده شده تا به شما نشان دهد که روایت‌ها به‌خودی خود شکل نگرفته و اغلب آن پیشینه‌ای تاریخی داشته است. برای مثال اقتصاددانی به نام لافر که طراح منحنی لافر است اعتقاد داشت که مالیات کمتر باعث افزایش درآمد مالیاتی دولت می‌شود. مارگارت تاچر و ریگان با استفاده از این باور رایج توانستند در زمان خود عملکرد خوبی داشته باشند. حتی در آن زمان یک نویسنده‌ رمانی نوشت که در آن عده‌ای از سرمایه‌گذاران به‌خاطر مالیات بالا نتوانسته بودند فعالیت‌شان را ادامه دهند! مقبولیت این کتاب و پیروزی انتخاباتی ریگان و تاچر به‌واسطه داستانی فراگیر بود که مدت‌ها قبل اتفاق افتاده بود. در این کتاب خواهید آموخت که چگونه درک درستی از داستان‌های اقتصادی داشته باشید و تصمیم های منطقی تری بگیرید.

بنابراین اگر فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب اقتصاد روایی نوشته رابرت شیلر را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم این خلاصه کتاب مفید را در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو به‌صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۱۷ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.