خلاصه کتاببدون فیلتر

No Filter

بدون فیلتر
بدون فیلتر
No Filter
۴
۲۱ امتیاز ثبت شده است
اینستاگرام چگونه جهان را تغییر داد؟
اثری از سارا فرایر (Sarah Frier)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۹۲ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب بدون فیلتر، یک داستان واقعی درباره سرنوشت همه ماست. در سال ۲۰۱۰ دو دانشجوی تازه‌کار، اینستاگرام را به دنیا معرفی کردند. اینستاگرام یک ویژگی ساده اما غیرقابل مقاومت برای همه داشت: «هر چیزی را که ثبت می‌کنید زیباتر به نظر می‌رسد.» این برنامه به‌سرعت به جریان اصلی زندگی بسیاری از مردم تبدیل شد. فیس‌بوک تصمیم گرفت این شرکت را به قیمت تاریخی یک میلیارد دلار بخرد؛ درحالی‌که اینستاگرام تنها سیزده کارمند داشت.

این ممکن است پایان یک داستان شاد کلاسیک باشد. اما اتفاق‌های غیرمنتظره معمولاً وقتی می‌افتند که همه‌چیز به شکل باورنکردنی زیبا به نظر می‌رسد.

این دو پسر جوان و پرهیاهویی که تصمیم داشتند دنیا را تغییر بدهند امروز کجا هستند؟ تصمیماتشان چگونه زندگی ما و میلیاردها نفر را تغییر داد؟آخر این قصه عجیب و دراماتیک به کجا خواهد رسید؟ جواب این پرسش‌ها، داستان عجیبی است که سارا فرایر در کتاب بدون فیلتر با جزییات باورنکردنی برایمان تعریف می‌کند.

فرایر از صدها نفر از کارکنان و مهندسان اینستاگرام، فیس‌بوک، افراد مشهوری مثل خانواده کارداشیان تا سلنا گومز و انبوهی از اینفلوئنسرها در سراسر جهان برای نوشتن این داستان کمک گرفته است. البته با توجه به تعهد کارکنان فیس‌بوک به رازداری، این اطلاعات بدون ذکر هویت افراد استفاده‌شده است.

بدون فیلتر آیینه‌ای از ماست. اینستاگرام همه ما را در تصویر خود بازسازی کرده است. لباس پوشیدن، غذا خوردن، سفر کردن و همه‌چیز ما تحت تأثیر جهان مجازی است که به‌موازات ما رشد می‌کند. اما معنای این زندگی تصویری و پنهان شدن پشت عکس‌ها چیست؟ ما توجه را به چه قیمتی می‌خریم؟ شما در اینستاگرام برنده‌شده‌اید یا باختید؟ کتاب بدون فیلتر، حقیقت را برایتان آشکار می‌کند.
کتاب بدون فیلتر به شما این اعتمادبه‌نفس را می‌دهد که زیبایی‌شناسی و دید خود را بالاتر از هر معیاری بدانید و کسب‌وکارتان را گسترش دهید. این کتاب تاریخچه‌ای از کارآفرینان دیجیتالی است.

اگر فرصت مطالعه کامل این داستان واقعی و عجیب را ندارید، می‌توانید همین حالا و در کمترین فرصت، خلاصه کتاب بدون فیلتر را از وبسایت و اپلیکشین بوکاپو به‌صورت متنی و صوتی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۸ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.