خلاصه کتابراز نوشتن

On Writing

راز نوشتن
راز نوشتن
On Writing
۴
۹۷ امتیاز ثبت شده است
چگونه به یک نویسنده حرفه‌ای تبدیل شویم؟
اثری از استیون کینگ (Stephen King)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۸ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب راز نوشتن درباره‌ی اسراری است که شما را به یک نویسنده حرفه‌ای تبدیل می‌کند. شاید کتاب‌های زیادی برای آموزش یا تقویت فن نویسندگی وجود داشته باشد، اما بیشتر آن‌ها موضوع را بیش‌ازحد جدی می‌گیرند و همین ویژگی افراد خلاق را به‌شدت خسته می‌کند. اما کتاب راز نوشتن کاملاً متفاوت است، البته دلیل این تفاوت طنز ملایم یا زبان ساده‌اش نیست.

استیون کینگ در قسمتی از این کتاب می‌نویسد:«هر چیزی که می‌نویسم، فقط قسمتی از خاطراتمه، صحنه‌ها و تصویرهایی که از دوران بلوغ و نوجوانی توی ذهنم مونده. این کتاب شرح‌حال شخصی من نیست، این نوشته یه جور تاریخچه است. این کتاب درباره آینه که یک نویسنده چطور کم‌کم شکل می‌گیره، من فکر نمی‌کنم شرایط یا خواست شخصی، بتونه کسی رو نویسنده کنه، البته قبلاً این‌طور فکر می‌کردم.

اون چیزی که مهمه توشه راهه! من فکر می‌کنم بیشتر آدما استعداد نویسندگی و داستان‌گویی رو داشته باشن، این استعداد می‌تونه با کمک کوله بزرگ خاطرات و تجربه‌ها محکم‌تر بشه. اگر به این موضوع باور نداشتم هیچ‌وقت این کتاب رو نمی‌نوشتم، چون فقط وقتمو هدر می‌داد.»

این کتاب درباره سفر استیون کینگ برای تبدیل شدن به یکی از مشهورترین نویسندگان مدرن جهان است. کتاب استیون کینگ سرشار از اشتیاق نوشتن است. استیون کینگ در کتاب راز نوشتن به شما یاد می‌دهد که از زندگی روزمره الهام بگیرید و دنبال ایده‌های عجیب برای نوشتن نباشید. اگر عاشق نویسندگی هستید، کتاب راز نوشتن می‌تواند مسیرتان را ساده‌تر کند.

اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه کامل کتاب راز نوشتن را ندارید، می‌توانید همین حالا خلاصه کتاب راز نوشتن را از وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو به‌صورت صوتی و متنی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۱۹ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.