خلاصه کتاب
پاداش

Payoff

پاداش
Payoff
پاداش
4.2
12 امتیاز ثبت شده
منطق پنهانی که انگیزه های ما را شکل می دهد
اثری از دن آریلی (Dan Ariely)
زمان مطالعه 16 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب پاداش, به دلایل نبود انگیزه در پشت شغل روزانه افراد می پردازد. این کتاب به دنبال یافتن ماهیت واقعی انگیزه انسان است تا بتواند فاصله میان دانش ناقص افراد و نحوه صحیح استفاده از آن را پر کند.

همه ما, هر روزه به سختی در تلاشیم تا به افرادی که با آن ها زندگی می کنیم یا به افرادی که در کنار ما کار می کنند و مهم تر از همه به خودمان انگیزه دهیم. در واقع فارغ از آنکه شرح شغل ما چه باشد, بخش بزرگی از روز خود را با نقش «انگیزه دهنده» زندگی می کنیم.

دن آریلی نویسنده کتاب پاداش, به دنبال یافتن ریشه حقیقی انگیزه و چگونه کار کردن آن است. هدف او آن است که در کتاب پاداش نشان دهد چگونه با افزایش دانش نسبت به این موضوع می توان در تصمیم گیری های مهم زندگی بهتر عمل کرد.

بدین ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب «پاداش» اثر دن آریلی را ندارید, می‮ توانید خلاصه این کتاب مفید را در بوکاپو مطالعه کنید.‬‬‬‬‬‬

  1. کسانی که به مبحث انگیزه, مدیریت و رهبری علاقه دارند؛
  2. کسانی که علاقه مند به مباحثی مانند هدف گذاری هستند؛
  3. کسانی که علاقه مند به مباحثی مانند منابع انسانی و رفتار سازمانی هستند.

دن آریلی استاد دانشگاه دوک آمریکا در رشته اقتصاد رفتاری است. او در این دانشگاه به درجه جیمز بی دوک (James B. Duke Professor), رسیده است. این درجه به استادانی با دستاوردهای بزرگ داده می شود.

کارهای منتشر شده از آریلی در زمینه های اقتصاد, روانشناسی و کسب وکار هستند. او بیشتر در رابطه با فرآیند تصمیم گیری انسان تحقیق می کند. آریلی در دوران جوانی دچار یک سوختگی درجه 3 شده بود و در طول درمانش در بیمارستان با رفتارهایی مواجه شده بود که برایش آزاردهنده بودند, به همین دلیل بعد از این دوره تصمیم گرفت بر روی نحوه تصمیم گیری روزمره افراد و منطق آن ها در تصمیم گیری تمرکز کند.

همچنین آریلی, موسس مرکز پیشگویی پیشرفته و بنیانگذار شرکت های Kayma, BEworks, Timeful, Genie و Shapa است و سخنرانی های تد (Ted talks) آریلی نیز, چیزی بالغ بر 10 میلیون بیننده دارد.

او نویسنده کتاب های بی منطقی های هر روز ما, جنبه مثبت بی منطق بودن و پاداش است. همچنین آریلی, به عنوان سازنده و بازیگر در فیلم حقیقت درباره دروغ ها ایفای نقش کرده است.

نظرات کاربران

5 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
محمدرازقی
به نکات خوبی درایجاد انگیزه کاری اشاره داشت
جمعه 17 خرداد 1398
علیرضا پاکان
کتاب متوسطی است
چهارشنبه 19 تیر 1398
سروش بیدخ
نکات مفیدی بود
شنبه 29 تیر 1398
صادق امین
جالب بود!
یکشنبه 20 مرداد 1398
محمد مهدی عابدی
پیشنهاد من برای مدیران و یا حتی کارکنان
یکشنبه 03 شهریور 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها