خلاصه کتاب
بی منطقی های هر روز ما

Predictably Irrational

بی منطقی‌های هر روز ما
Predictably Irrational
بی منطقی‌های هر روز ما
4
77 امتیاز ثبت شده
نیروهای پنهانی که به تصمیمات ما شکل می دهند
اثری از دن آریلی (Dan Ariely)
زمان مطالعه 20 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

این کتاب قطعا یکی از بهترین کتاب هایی خواهد بود که در مورد فرایند تصمیمات و رفتارهای بی منطق هر روز انسان خواهید خواند. دن آریلی با قلمی روان و لحنی شفاف و با تکیه بر تحقیقات و آزمایش های انجام شده در زمینه اقتصاد رفتاری, به توضیح این موضوع که چرا اغلب اوقات بی منطقی بر منطق چیره شده و درصد زیادی از رفتارها و تصمیمات انسان نسبی است حتی در مواقعی که نباید باشد, می پردازد و نگاهی عمیق به رفتارهای عجیب و غیر منطقی می اندازد.

  1. مدیران, مشاوران و افرادی که به داشتن اطلاعات در موضوعات مختلف علم روانشناسی نیاز یا علاقه دارند.
  2. کسانی که می­ خواهند دلیل انتخاب های بی اساس انسان و راه های جلوگیری از آن را بدانند.
  3. افراد کنجکاو درمورد فرایند اتخاذ تصمیمات کوچک و بزرگ.

دن آریلی استاد دانشگاه دوک آمریکا در رشته اقتصاد رفتاری است. او در این دانشگاه به درجه جیمز بی دوک (James B. Duke Professor), رسیده است. این درجه به استادانی با دستاوردهای بزرگ داده می شود.

کارهای منتشر شده از آریلی در زمینه های اقتصاد, روانشناسی و کسب وکار هستند. او بیشتر در رابطه با فرآیند تصمیم گیری انسان تحقیق می کند. آریلی در دوران جوانی دچار یک سوختگی درجه 3 شده بود و در طول درمانش در بیمارستان با رفتارهایی مواجه شده بود که برایش آزاردهنده بودند, به همین دلیل بعد از این دوره تصمیم گرفت بر روی نحوه تصمیم گیری روزمره افراد و منطق آن ها در تصمیم گیری تمرکز کند.

همچنین آریلی, موسس مرکز پیشگویی پیشرفته و بنیانگذار شرکت های Kayma, BEworks, Timeful, Genie و Shapa است و سخنرانی های تد (Ted talks) آریلی نیز, چیزی بالغ بر 10 میلیون بیننده دارد.

او نویسنده کتاب های بی منطقی های هر روز ما, جنبه مثبت بی منطق بودن و پاداش است. همچنین آریلی, به عنوان سازنده و بازیگر در فیلم حقیقت درباره دروغ ها ایفای نقش کرده است.

نظرات کاربران

9 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
ابوالفضل
اطلاعات و صحبت های داخل کتاب تا ۸۰ درصد موضوع جدیدی نبود اما نوع کلام و پیوستگی متن و هر بخش جذاب و شیرین بود به نحوی که انگار برای اولین بار هست این مفاهیم به ما گوش زد میشه. در کل عناوین جذاب و ترکیب بندی مناسبی داشت. یکم ارزش ۲ بار خوندن ندارد چون حالت گوش زد کردن داشت نه راه حل و اینو شاید نشه اشکال درنظر گرفت
جمعه 09 شهریور 1397
محمد ابراهیم رزاقی
ایجاد ذهن یک فروشنده و تجربه کارهای بدی که قبلا دچار آن بودی...
جمعه 17 اسفند 1397
ابوذر تراز
عالیه کتاب هنر شفاف اندیشیدن اثر رولف دوبلی بعد از این منتشر شده و می شه گفت کامل ترین مرجع درحوزه خطاهای شناختیه
سه شنبه 27 فروردين 1398
علی پیک حرفه
این کتاب به ما بی منطقی های روزمره ما را یاداور می شود .بی منطقی هایی که بین همه عمومیت دارد از جمله توجه به وازه مجانی،تاثیر انتظارات ما بر رفتارهای ما،اهمال کاری و اتلاف وقت و توجه به لذت های آنی و تنوع طلبی و کثرت گرایی و مقایسه .این کتاب حاوی نکات ارزشمندی است.
شنبه 26 بهمن 1398
محمدصادق حیدری
کتاب خوبی بود. خوب میتونه بعضی اتفاقات کاملا بی ربط (به نظر ما) رو کاملا با ربط نشون بده! وخوب میتونه بعضی افکار و باورهامون رو کمی قلقلک بده و چه بسا به چالش بکشه
یکشنبه 04 اسفند 1398
سید حسن کاظم زاده
عالی بود
پنج شنبه 15 اسفند 1398
فاطمه خراسانی
خیییلی عالی بود به نظرم میتونه تکمیل کننده ی کتاب هنر شفاف اندیشیدن باشه?
شنبه 24 اسفند 1398
كورش افضلي
خوب بود
پنج شنبه 29 اسفند 1398
زهرا پورمحمد
that sounds great!
سه شنبه 12 فروردين 1399
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها