خلاصه کتاب‌ها / مدیریت و رهبری / خلاصه کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی

خلاصه کتاب
استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی

Rebel Talent

استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی
Rebel Talent
استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی
4.3
24 امتیاز ثبت شده
چگونه، چرا و چه وقت باید قوانین را نادیده بگیریم
اثری از فرانسسکا جینو (Francesca Gino)
زمان مطالعه 58 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

فرانسسکا جینو در کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی, داستان های جذابی روایت می کند از کسانی که با سرپیچی از قوانین و مقررات دست به کارهای بزرگی زده اند. او همچنین داستان کسب وکارهایی را تعریف می کند که به دلیل محدود کردن خود به قوانین و نداشتن خلاقیت, شکست سنگینی متحمل شده اند.

جینو نشان می دهد که نافرمانی و رعایت نکردن قوانین همیشه منجر به هرج ومرج و دردسر نمی شود, بلکه نافرمانی می تواند در حالت مثبتْ نتایج درخشانی داشته باشد.

پژوهش ها حاکی از آن است که عده ای از مردم به طور ذاتی از استعداد نافرمانی بهره مند هستند, اما سایر مردم نیاز دارند تا این روحیه را در خود تقویت کنند.

فرانسسکا جینو پس از مطالعات و تحقیقاتی که درباره افراد نافرمان انجام داده, نتیجه گرفته است که نافرمانی پنج عنصر اساسی دارد. او پنج عنصر اساسی نافرمانی را با روایت کردن داستان های واقعی از افراد و کسب وکارهای مختلف در کتاب خود توضیح داده است.

افراد نافرمان همیشه قدری متفاوت تر از دیگران هستند, ترسی از قضاوت شدن ندارند و به راحتی می توانند مخالفت خود را با قوانین اعلام کنند.

اگر شما هم می خواهید خودتان را از قید و بندهایی که جلوی پیشرفتتان را گرفته اند رها کنید, مطالعه این کتاب را از دست ندهید. چنانچه به هر دلیلی فرصت مطالعه کامل کتاب را ندارید, می توانید خلاصه کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی, اثر فرانسسکا جینو را به صورت صوتی و متنی از سایت و اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید.

  1. کسانی که از رعایت قوانین سخت گیرانه خسته شده اند؛
  2. کسانی که دوست دارند آزادانه کار و زندگی کنند؛
  3. کسانی که می خواهند کارهایشان را با خلاقیت انجام دهند.

فرانسسکا جینو, متولد 1978, رفتارشناس و پژوهشگر ایتالیایی- آمریکایی است که به عنوان یکی از چهل استاد برتر بازرگانی و یکی از پنجاه متفکر مدیریتی بانفوذ در سطح جهان شناخته شده است. او استاد مدرسه کسب وکار هاروارد است و علاوه بر این با مدرسه حقوق و مدرسه کندی دانشگاه هاروارد نیز همکاری می کند.

مطالعات فرانسسکا جینو در زمینه روانشناسی سازمانی, قانون کشنی, مدیریت استعداد و تصمیم گیری در نشریات مختلفی به چاپ رسیده است و شرکت های بزرگی مانند دیزنی, گلدمن ساکس و نیز نیروی هوایی, دریایی و ارتش آمریکا از مشاوره های او استفاده می کنند.

سوالات متداول

بهترین روش برای شکستن قوانین کار و زندگی چیست؟
فرانسسکا جینو در کتاب استعداد نافرمانی و شکستن قوانین کار و زندگی، پنج ویژگی را برای آزادی از چنگ قوانین ضروری می‌داند. برای مثال، کنجکاو بودن یکی از پنج اصل ضروری است.
چرا به استعداد نافرمانی نیاز داریم؟
منظور از استعداد نافرمانی، توانایی فکر کردن بیرون از چارچوب‌های مشخص است. کسانی که استعداد نافرمانی دارند می‌توانند از روش‌های ناکارآمد و قوانین به دردنخور سرپیچی کنند.
شکستن قوانین کار و زندگی چگونه باعث پیشرفت و موفقیت می‌شود؟
اگر بتوانید فراتر از قوانین از پیش تعیین‌شده فکر کنید، راه‌های جدید و خلاقانه‌ای برای انجام دادن کارها می‌یابید و موفق‌تر از دیگران می‌شوید. کتاب دیدن آنچه دیگران نمی‌بینند اثر گری کلین نیز راهنمای بسیار خوبی در همین‌باره است.

نظرات کاربران

8 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
اسلام کریمی
عالی
پنج شنبه 16 دی 1400
احسان کیانی رئوف
عالی
جمعه 17 دی 1400
ebishekari
عالی بود.برای مدیران و کسانی که درگیر سرپرستی و رهبری سازمان هستند،عالیه
دوشنبه 20 دی 1400
حسین نوروزی
تا حدی جذاب بود
سه شنبه 21 دی 1400
شهین محمودنیا
عالیه
دوشنبه 27 دی 1400
Cati Jafari
بسیار ممنون از شما و اینکه خالصه کتاب هارو جامع تر ارائه میدید🙏💚
دوشنبه 27 دی 1400
سید حبیب مطهری نژاد
ارزش تک تک ثانیه هاش داشت
سه شنبه 28 دی 1400
Korosh Kianian
با درود و احترام، خلاصه کتاب خوب، آموزنده و کاربردی بود، سپاسگزارم، شاد و بهروز باشید. 💙🌹
چهارشنبه 29 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها