خلاصه کتاب
نامتقارنی های زندگی

Skin in the Game

نامتقارنی های زندگی
Skin in the Game
نامتقارنی های زندگی
4
11 امتیاز ثبت شده
نامتقارنی های پنهان در زندگی روزانه
اثری از نسیم نیکلاس طالب (Nassim Nicholas Taleb)
زمان مطالعه 29 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب نامتقارنی های زندگی به این موضوع می پردازد که چگونه تعاملات افراد با یک دیگر بدون آن که بدانند, تحت تأثیر دو عامل ریسک و تقارن قرار دارد.

نسیم نیکلاس طالب, نویسنده این کتاب, به سراغ رخدادهای روزمره می رود و به کمک علم احتمالات آن ها را تحلیل می کند تا نشان دهد که چه چیزی واقعا سعادت یک جامعه را تضمین می کند.

او بر این باور است که برای رعایت عدالت, داشتن تجارتی کارآمد و مدیریت ریسک, باید هم در منفعت یک کار سهیم شد و هم در ضرر آن, یا عبارتی دیگر, «باید پای خودت هم گیر باشد!»

  1. کسانی که به تحلیل ریسک علاقه دارند؛
  2. کسانی که می خواهند دید تازه ای به اقتصاد پیدا کنند؛
  3. دانشجویان و علاقه مندان به روانشناسی اجتماعی.

نسیم نیکلاس طالبپژوهشگر, نویسنده و سرمایه گذاری لبنانی است که زندگی خود را صرف شناخت و درک مفاهیمی چون شانس, عدم قطعیت, احتمالات و دانش کرده است است. نیکلاس طالب پیش از این به مدت 21 سال در عرصه تجارت فعالیت داشت. او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه نیویورک است و به عنوان استادی برجسته در حوزه مدیریت بحران فعالیت می کند.

نیکلاس طالب, صاحب آثاری همچون, نقش شانس, پادشکننده و نامتقارنی های زندگی می باشد. همچنین تا کنون مقالات کاربردی زیادی نیز به چاپ رسانده است. در حال حاضر وی در حال تحقیق و بررسی جزئیات و ویژگی سیستم های برطرف کننده ی ناهنجاری در سازمان ها می باشد.

از پرفروش ترین کتاب های او می توان به کتاب قوی سیاه اشاره کرد که خلاصه آن هم اکنون در بوکاپو موجود است. نسیم طالب این کتاب را تا حدودی بر اساس تجربه های خود, به عنوان یک معامله گر در وال استریت نوشته است.

نظرات کاربران

3 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
نادری افشار
عالى تاثير گذار
دوشنبه 27 خرداد 1398
وحید توکل
مطالب جالی داشت.
چهارشنبه 12 تیر 1398
علیرضا مرزبان
کتاب خیلی خوبیه
جمعه 21 تیر 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها