خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب هوش اجتماعی

خلاصه کتاب
هوش اجتماعی

Social Intelligence

هوش اجتماعی
Social Intelligence
هوش اجتماعی
4.3
5 امتیاز ثبت شده
به اعماق مغزتان سفر کنید؛ جایی که اطرافیانتان زندگی می کنند
اثری از دنیل گلمن (Daniel Goleman)
زمان مطالعه 41 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب هوش اجتماعی, ما را به سفری هیجان انگیز به درون مغز انسان می برد. شاید شما هوش عاطفی یا هوش منطقی کمی داشته باشید, امّا اگر یک انسان عادی باشید حتما هوش اجتماعی دارید و قطعا هر لحظه از آن استفاده می کنید.

با مطالعه کتاب هوش اجتماعی متوجه می شوید که یک لبخند کوتاه و گذرا و یا یک رابطه طولانی و سمّی چگونه زندگی شما را دست خوش تغییر می کند. این کتاب به شما اثبات می کند که نمی توانید از اجتماع فرار کنید, به محض کوچک ترین ارتباطی با انسان ها, شاخک های مغز ما تیز می شود. این ساختار واقعی مغز است, مغزی که برای ارتباط با دیگران ساخته شده است.

دیگران می توانند مغز شما را کنترل کنند, تغییر دهند و بر تک تک رفتارهای شما از دوستی تا ازدواج و پیری تأثیرگذار باشند, حتی اگر از این تأثیر بی خبر باشید! جالب تر آنکه شما نیز این قدرت را دارید که یک داربست عصبی و ماندگار در مغز اطرافیانتان بسازید!

کتاب هوش اجتماعی, مفهوم این علم مدرن را کاملا ساده توضیح می دهد و کمک می کند بهترین تأثیر را بر دیگران بگذارید و بهترین تأثیر را از اطرافتان بگیرید.

اگر زمان کافی برای مطالعه نسخه کامل این کتاب ندارید, بهترین فرصت, مطالعه خلاصه کتاب هوش اجتماعی نوشته دنیل گلمن در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو است.

  1. افرادی که دوست دارند با سازوکار مغز انسان آشنا شوند؛
  2. کسانی که نمی توانند روابط صمیمی با دیگران برقرار کنند؛
  3. افرادی که می خواهند به خودشناسی برسند؛
  4. کسانی که روابط مخرب و سمّی دارند.

دنیل گلمن نویسنده و روانشناس 74 ساله آمریکایی است. شهرت گلمن در جهان, بیش از هر چیزی به دلیل تحقیقات و نوشته های او درباره هوش هیجانی است. نظریه های گلمن با اینکه بسیار تخصصی و مدرن هستند, امّا سادگی شیرینی دارند که هر فردی به راحتی می تواند آن ها را درک کند. او فارغ التحصیل دانشگاه هاروارد است و مقطعی از تحصیلاتش را در هند گذرانده. شاید دید نوینی که او به علم دارد از تجربه مراقبه و تمرکزی که در هند کسب کرده است ریشه گرفته باشد. گلمن علاوه بر کتاب, در زمینه انتشار مقاله هم فعال است. او نزدیک به 36 سال مسئول بخش رفتار و علوم مغزی در نشریه نیویورک تایمز بوده.

دکتر گلمن تاکنون توانسته جوایز علمی مهمی از جمله: جایزه بهترین دستاورد حرفه ای انجمن روانشناسان آمریکا را دریافت کند. همچنین, تا کنون دو بار نامزد دریافت جایزه پولیتزر شده است. آثار زیادی از این نویسنده و دانشمند در ایران منتشر شده که از میان آن ها می توان به کتاب هوش هیجانی, هوش محیط زیستی, زندگی در باتلاق فریب و کتاب هوش اجتماعی اشاره کرد.

سوالات متداول

کتاب هوش اجتماعی درباره چیست؟
هوش اجتماعی یک علم مدرن است که ثابت می‌کند مغز انسان از آغاز برای ارتباط با دیگران ساخته شده. اینکه روابط ما چه تأثیری بر روح و جسممان دارند و چگونه باید فردی با هوش اجتماعی بالا باشیم، مهم‌ترین موضوعی است که در خلاصه کتاب هوش اجتماعی می‌خوانید.
کتاب هوش اجتماعی چقدر در بهبود روابط تأثیرگذار است؟
با مطالعه خلاصه کتاب هوش اجتماعی، شما از سازوکار مغزتان در هنگام ارتباط با افراد و تأثیرات شگفت‌انگیز آن‌ها آشنا می‌شوید، وقتی درک کنید که زندگی ما تا چه حدی تحت تأثیر دیگران است، حتماً به انسانی تازه با روابطی بسیار بهتر تبدیل می‌شوید.
کتاب هوش اجتماعی برای چه کسانی مناسب است؟
این کتاب می‌تواند مانند کتاب چگونه با هرکسی صحبت کنیم، برای افرادی که به دنبال جادوی کاریزماتیک بودن هستند مناسب باشد. از سویی می‌تواند برای کسانی که فکر می کنند تنهایی همیشه بهترین انتخاب است، معجزه‌ای بزرگ باشد.

نظرات کاربران

7 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
رضا
عالی بود
یکشنبه 27 تیر 1400
حسان جلیلی
من رو جذب نکرد واقعا این کتاب و فقط میخوندمش که تموم شه
یکشنبه 27 تیر 1400
مریم
عااالی بود.
دوشنبه 28 تیر 1400
محسن شعرباف
بسیار خوب
سه شنبه 29 تیر 1400
امیرحسین محمدی فرد
خیلی خوب بود
جمعه 01 مرداد 1400
حمیدرضاعراقی
شوق دوباره خوندن و مطالعه این بوک لایت در من اینقدر زیاده که قابل گفتن نیست، دوستان خوبم حتما این کتاب رو بخونید
شنبه 02 مرداد 1400
اسلام کریمی
خیلی خوب بود
یکشنبه 03 مرداد 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها