خلاصه کتابکلید را بزن!

Switch

کلید را بزن!
کلید را بزن!
Switch
۴
۶ امتیاز ثبت شده است
چگونه با مصلحت‌اندیشی اوضاع را به سود خود و اطرافیانتان تغییر دهید.
اثری از چیپ هیث و دَن هیث (Chip Heath, Dan Heath)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۲۳ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب ارزشمند کلید را بزن، حاوی نکات و آموزه‌های ارزشمندی جهت استفاده حداکثری از پتانسیل مغز انسان است.

خیلی از افراد، برای اعمال تغییرات و فائق آمدن به مشکلات موجود در مسیر، به دنبال عوامل بیرونی و رفع آن‌ها هستند. اگرچه این عوامل بی‌تاثیر نیستند اما چیپ و دن هیث، در کتاب کلید را بزن، پرده از عاملی درونی بر‌می‌دارند. مغز شما!

برادران هیث، در این کتاب که در ادامه کتاب ایده عالی مستدام نوشته شده است، به توضیح این مسئله می‌پردازند که مغز شما، چطور می‌تواند به دشمن شماره یک شما تبدیل شود! طبق عقیده آن‌ها، دو ساختار متفاوت در مغز انسان وجود دارد. بخش منطقی و بخش احساسی. این دو بخش، همواره بر سر در دست داشتن کنترل شرایط، با هم رقابت می‌کنند.

بخش منطقی از آنجایی که بر منطق استوار است، می‌خواهد بدنی ورزیده داشته باشید اما بخش احساسی چون خواهان راحتی و حفظ روال روتین در زندگی است، دوست دارد که یک شیرینی دیگر میل کنید! بخش منطقی، خواهان اصلاح روند کار شماست اما بخش احساسی، از تغییر، گریزان و طرفدار حفظ شرایط کنونی است. تنش ناشی از این کشمکش، در نهایت باعث بی‌نتیجه ماندن تلاش صورت گرفته خواهد شد.

اما برادران هیث، در ادامه کتاب کلید را بزن، به ما می‌‌آموزند تا چگومه این دو نیرو را همسو کرده و از اتحاد آن‌ها، برای رسیدن به نتایجی فوق‌العاده در زندگی، بهره ببریم.

پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که قصد ایجاد تغییراتی بزرگ در زندگی را دارید و فرصت مطالعه این کتاب را ندارید، خلاصه کتاب کلید را بزن را در بوکاپو، از دست ندهید.

 

نظرات کاربران

۲۶ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.