خلاصه کتابافسانه استعداد ذاتی

Talent is Overrated

افسانه استعداد ذاتی
افسانه استعداد ذاتی
Talent is Overrated
۴
۳۳ امتیاز ثبت شده است
مهم‌ترین عامل تمایز میان افراد موفق و معمولی
اثری از جف کالوین (Geoff Colvin)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۴ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب افسانه استعداد ذاتی، به این موضوع می‌پردازد که مفهوم استعداد ذاتی و نقش آن در موفقیت افراد بیش از حد اغراق شده است و گاه رنگ افسانه به خود می‌گیرد؛ افسانه‌ای مثل الهام شدن یک حقیقت علمی به ارشمیدس در وان حمام یا کشف جاذبه زمین توسط ضربه سیب بر سر نیوتن!

جف کالوین، نویسنده کتاب افسانه استعداد ذاتی، شواهد جدیدی از اشخاص برجسته در زمینه‌های متفاوت نشان می‌دهد که گویای این حقیقت است که عملکرد برتر، صرفا ناشی از استعداد ذاتی نیست؛ درواقع موضوع مهمی که کتاب «افسانه استعداد ذاتی» بر آن تاکید می‌کند وراثتی نبودن نبوغ و استعداد است. این خلاصه کتاب به خواننده می‌آموزد که برای کسب موفقیت چشمگیر باید بیش از یک دهه تمرین کرد.

عملکرد عالی دور از دسترس نیست؛ باید یاد بگیرید چگونه تمرین کنید، چگونه نتایج پیشرفت خود را تجزیه و تحلیل کنید و از اشتباهات خود درس بگیرید؛ این ذهنیت جدید در مورد موفقیت، راه را در پیشرفت شغلی و حرفه‌ای‌تان هموارتر کرده و در این مسیر الهام‌بخش شما خواهد بود.

بدین‌ترتیب اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب افسانه استعداد ذاتی اثر جف کالوین را ندارید، می‮‌توانید این خلاصه کتاب مفید را در بوکاپو مطاالعه کرده و موفقیت خود را به سطح جهانی برسانید.‬‬‬

نظرات کاربران

۱۹۱ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.