خلاصه کتاب‌ها / سیاست و جامعه‌شناسی / خلاصه کتاب حرفهایی با دخترم درباره اقتصاد

خلاصه کتاب
حرفهایی با دخترم درباره اقتصاد

Talking To My Daughter About The Economy

حرفهایی با دخترم درباره اقتصاد
Talking To My Daughter About The Economy
حرفهایی با دخترم درباره اقتصاد
4
19 امتیاز ثبت شده
اقتصاد و بازار به زبان ساده
اثری از یانیس واروفاکیس (Yanis Varoufakis)
زمان مطالعه 41 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

یانیس واروفاکیس, نویسنده کتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد, می گوید «این کتاب برای حرف زدن مستقیم با جوانان درباره اقتصاد نوشته شد. زیرا اقتصاد خیلی مهم تر از آن است که آن را به اقتصاد دان ها بسپاریم.» او این کتاب را با خطاب قرار دادن دخترش سونیا نوشته است و همین باعث شده تا کتابْ زبانی قابل فهم و صمیمی داشته باشد.

کتاب با یک سؤال اصلی شروع می شود: «چرا این قدر نابرابری در جهان وجود دارد؟» واروفاکیس توضیح می دهد که بازار چیست, چگونه به وجود آمده و در طول زمان چه تغییراتی کرده است و نابرابری های اقتصادی در جوامع مختلف ریشه در چه چیزی دارند؟

اگر می خواهید نقش بانک ها را در اوضاع اقتصادی مردم یک کشور بدانید و به عنوان یک کارفرما یا یک کارگر از چرخه ای که در آن کار می کنید آگاه شوید, کتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد را از دست ندهید.

اگر به هردلیلی فرصت مطالعه کامل این کتاب ارزشمند را ندارید می توانید خلاصه کتاب حرف هایی با دخترم درباره اقتصاد را به صورت صوتی و متنی در سایت و اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید.

  1. کسانی که علاقه مند به مطالعه تاریخ تحول تجارت هستند؛
  2. کسانی که می خواهند شگردهای بازار را بشناسند؛
  3. کسانی که می خواهند از جایگاه بانک ها در نظام اقتصادی آگاه شوند.

یانیس واروفاکیس, اقتصاددان و سیاستمدار اهل یونان است. او در رشته اقتصاد تحصیل کرده است و در دانشگاه های انگلستان, استرالیا, آمریکا و در حال حاضر دانشگاه آتن اقتصاد تدریس می کند. واروفاکیس همچنین در سال 2015 به عنوان وزیر دارایی یونان در کابینه دولت حضور داشته است. سخنرانی های یانیس واروفاکیس در کشورهای مختلف به عنوان یکی از بنیانگذاران «جنبش دموکراسی در اروپا» و مقالات او در زمینه تاریخ اقتصاد و اقتصاد سیاسی همواره موردتوجه بوده اند.

سوالات متداول

آیا کتاب حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد، درباره یک زندگی شخصی نویسنده است؟
خیر، نویسنده با استفاده از تجربیات خود در مقام اقتصاددان، اصول اساسی اقتصاد و جامعه بازار را برای دخترش شرح داده است.
جامعه بازار چیست؟
یانیس واروفاکیس در کتاب خود از عبارت جامعه بازار به جای جوامع سرمایه‌داری استفاده کرده است تا منظور خود را از جامعه‌ای که در آن، همه‌چیز کالایی شده است و ارزش هرچیز با پول سنجیده می‌شود، بهتر بیان کند.
بهترین کتابی که درباره سرمایه‌گذاری نوشته شده است کدام است؟
مطالعه کتاب حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد، برای هر سرمایه‌گذاری ضروری است. زیرا شما را متوجه نکات بنیادین و تأثیرگذاری می‌کند که تا امروز به آن فکر نکرده‌اید. همچنین می‌توانید کتاب اصول سرمایه‌گذاری از زبان وارن بافت، اثر جرمی میلر را در برنامه مطالعه خود قرار دهید.

نظرات کاربران

6 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
ترانه امیرتیموری
عالیه این کتاب
دوشنبه 29 آذر 1400
حسینعلی نعیم
خیلی خوب ...
شنبه 11 دی 1400
جمال شیردل
یاد گرفتن حتی یک جمله از هر کتابی که بتوانی در زندگی کاربردیش کنی و تجاری سازی کنی وبه مهارتت اضافه کنی تحول بزرگ ایجاد می کند بین وام دهنده و وام گیرنده تعادل بر قرار نیست مخصوصا در ایران بانک فقط نقش یک بنگاه پولساز دارند امیدوارم اکوسیستم طبیعت واقتصاد با هم بچرخند .
چهارشنبه 15 دی 1400
جمال شیردل
امیدوارم اکوسیستم طبیعت و اقتصاد با هم بچرخند
چهارشنبه 15 دی 1400
سهیلا کشوری
بد نبود
پنج شنبه 16 دی 1400
سید محمد غیبی حیات
عالی
چهارشنبه 22 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها