خلاصه کتاب
هنر دستیابی

The Achievement Habit

هنر دستیابی
The Achievement Habit
هنر دستیابی
4
10 امتیاز ثبت شده
چگونه از خیالبافی دست بکشید، شروع کنید و فرمان زندگی خودتان را به دست بگیرید
اثری از برنارد راث (Bernard Roth)
زمان مطالعه 42 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب هنر دستیابی, نوشته برنارد راث به بحث استفاده از تفکر طراحی در حوزه فردی و زندگی شخصی می پردازد. این کتاب در بخش های مختلف تأکید می کند که باید وارد میدان عمل شوید و انجام دهید؛ حتی اگر شکست بخورید. لازم است برای دستیابی به هدف هایتان حرکت کنید و ننشینید تا تمامی جوانب مسئله را بررسی کنید؛ انجام بدهید و با گرفتن بازخورد و اصلاح مسیر به مقصدتان برسید.

زبان ساده و صمیمی, مثال ها و داستان هایی از تجربیات شخصی نویسنده, در خواننده احساس همدلی ایجاد می کند. این کتاب کمک می کند بسیاری از پیش فرض ها و موانع ذهنی خودمان رو به چالش بکشیم, به مسائل اطرافمان به چشم یک فرصت نگاه کنیم و به کمک هنر تفکر طراحی از آنها بهره ببریم.

بنابراین, اگر به هر دلیلی فرصت خواندن نسخه کامل این کتاب را ندارید, می توانید خلاصه کتاب هنر دستیابی نوشته برنارد راث را در بوکاپو به صورت نوشتاری و صوتی مطالعه کنید.

  1. افرادی که به دنبال تغییر هستند؛
  2. افرادی که در حل مسائل زندگیشان دچار سردرگمی شده اند؛
  3. افرادی که می خواهند روابط شخصی و کاری بهتری داشته باشند.

پروفسور برنارد راث, استاد باسابقه دانشگاه استنفورد, با بهره گیری از رویکرد طراحی و تجربه پنجاه ساله معلمی خود, خردی ناب و راهکارهایی عملی در اختیارمان قرار می دهد تا بتوانیم از درجا زدن و به دور خود گشتن دست بکشیم و گامی عملی به سوی اهدافمان در زندگی برداریم. هرچند تاکنون از تفکر طراحی عمدتا برای حل مسائل دنیای کسب و کار استفاده شده است, پروفسور راث در این کتاب, نحوه به کارگیری آن در حوزه رشد و توسعه فردی را آموزش می دهد و ظرفیت ها و توانایی های این رویکرد در حل مسائل شخصی را برای خوانندگان آشکار می سازد. این کتاب پر است از مثال ها, داستان ها و تمرین هایی که پروفسور راث کوشیده است به کمک آنها نحوه به کارگیری تفکر طراحی و ابزارهای معرفی شده را به خواننده نشان بدهد.

سوالات متداول

موضوع کتاب هنر دستیابی چیست؟
کتاب هنر دستیابی درباره نقش تفکر طراحی در زندگی شخصی است. تفکر طراحی نه‌‌تنها در حوزه‌های کاری و تحصیلی، بلکه در زندگی فردی و اجتماعی نیز می‌تواند کاربرد داشته باشد که این کتاب به‌خوبی کاربردهایش را شرح داده است.
تفکر طراحی به چه معناست؟
تفکر طراحی مجموعه‌ای از الگوهای فراگیر است که برای حل چالش‌های طراحی کارآمد است. از این تفکر برای یافتن راه حل مشکلات افراد، کسب‌و‌کارها، مدارس و ... استفاده می‌شود. امّا می‌توان این شیوه را برای بهبود بخشیدن به زندگی و بهبود روابط بین فردی نیز به‌ کار برد.
بهترین کتاب‌های مرتبط با تفکر طراحی چه هستند؟
علاوه بر کتاب هنر دستیابی، نوشته برنارد راث، می‌توان کتاب‌های دیگری هم در ارتباط با تفکر طراحی مطالعه کرد. کتاب‌هایی مانند تفکر طراحی در کسب و کار و کتاب قلاب.

نظرات کاربران

2 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
اسلام کریمی
خوب بود 🙏
چهارشنبه 10 شهریور 1400
علی کرمی
چیز خاصی برا ارئه نداشت
شنبه 13 شهریور 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها