خلاصه کتابعصر طلا

The Age Of Gold

عصر طلا
عصر طلا
The Age Of Gold
۴
۴۰ امتیاز ثبت شده است
تب طلای کالیفرنیا و شکل گیری رویای آمریکایی
اثری از هنری ویلیام برندز (H. W. Brands)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۵ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب عصر طلا درباره دوره‌ای افسانه‌ای از تاریخ بشر است. دوره‌ای که تأثیر عجیبی روی مدرن شدن جهان گذاشت. داستان از جایی آغاز می‌شود که در سال ۱۸۴۸ یک نجار در بستر یکی از رودخانه‌های کالیفرنیا ذره درخشانی پیدا کرد. این یک کشف جادویی بود، او طلا پیدا کرده بود! این حادثه جرقه‌ای برای یک جستجوی دیوانه‌وار در جهان بود. کشف طلا باعث شد مردم از سرتاسر زمین به سمت آمریکا هجوم بیاورند.

کتاب عصر طلا داستان شجاعت، سرسختی و درعین‌حال شرارت ماجراجویانی است که به دنبال ثروت یک‌شبه بودند.  

هنری ویلیام برَندْز در کتاب عصر طلا داستان این ماجراجویان را به مدرن شدن جهان گره می‌زند. او از مسافت‌هایی که طی کرده‌اند، رنجی که متحمل شده‌اند، ثروت‌هایی که به دست آورده‌اند و از دست‌ داده‌اند، حرف می‌زند. شما در این کتاب جلوه‌هایی از تاریک‌ترین اعماق بشریت و همچنین خلاقیت‌های انسان را به‌وضوح حس می‌کنید.

کتاب عصر طلا داستان مردمی است که به غرب رفتند تا زندگی خود را تغییر دهند و در این مسیر دنیا را تغییر دادند. مطالعه کتاب عصر طلا ، تأثیر عمیق تب طلا را بر نحوه نگرش آمریکایی‌ها به سرنوشت خود نشان می‌دهد. مفهومی که امروز به نام رویای آمریکایی می‌شناسیم.

عصر طلا از دوره‌ای حرف می‌زند که اخلاق، کار سخت و اندوختن سرمایه جای خود را با رویای ثروت یک‌شبه عوض کرد. کتاب عصر طلا از تولد کارآفرینی حرف می‌زند.

علاوه‌بر این، کتاب عصر طلا پیامدهای گسترده کشف طلا را در تاریخ آمریکا و جهان بررسی می‌کند. به گفته‌ی نویسنده تب طلای کالیفرنیا نقطه عطفی در تاریخ آمریکا بود که به تولد مدرنیته در آن سرزمین کمک کرد، بیابان را دگرگون کرد و ایالات‌ متحده را به سمت جنگ داخلی سوق داد.

اما سؤال اصلی اینجاست که  تب طلا چگونه پس از ۱۷۰ سال همچنان بر ایالات‌متحده و جهان امروز تأثیر می‌گذارد؟ کتاب عصر طلا پاسخ را برای شما آشکار می‌کند.

بنابراین اگر به هر دلیل فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، می‌توانید خلاصه کتاب عصر طلا را از سایت یا اپلیکیشن بوکاپو به‌صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۷ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.