خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب معماری شادمانی

خلاصه کتاب
معماری شادمانی

The Architecture Of Happiness

معماری شادمانی
The Architecture Of Happiness
معماری شادمانی
4
68 امتیاز ثبت شده
بررسی پیوندهای نهان میان سازه های ساخت بشر و شادمانی و تندرستی ما
اثری از آلن دو باتن (Alain de Botton)
زمان مطالعه 17 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب معماری شادمانی, مبحث شادمانی و رضایت از زندگی را از زاویه ای کاملا جدید بررسی می کند.

حتما تا کنون, به مکانی رفته اید که در آن حس بسیار خوبی داشته باشید یا بالعکس, برایتان غیرقابل تحمل بوده باشد.

از نظر آلن دو باتن, نویسنده ی این کتاب, محیط اطراف ما (محل کار, جایی که در آن زندگی می کنیم و ...), تاثیر بسیاری بر روحیات, شخصیت, میزان بهره وری و در مجموع رضایت ما از زندگی می گذارد.

پس با توجه به این موضوع, سبک معماری ساختمان هایی که زمان قابل توجهی را در آن ها می گذرانیم اهمیت بسیاری دارد. حال سوالی اساسی شکل می گیرد: «یک بنای زیبا چیست؟». دوباتن در این کتاب با بررسی فلسفه و روان شناسی سبک معماری به این سوال پاسخ می د هد.

همچنین او در ادامه توضیح می دهد که چگونه می توان با استفاده از هنر معماری به بهترین نحو از توانایی های خود در جهت دستیابی به اهداف و رسیدن به آرامش و رضایت استفاده کرد.

پس اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به زیبایی محیط پیرامون خود اهمیت می دهید و زمان کافی برای مطالعه این کتاب را ندارید, خلاصه کتاب معماری شادمانی در بوکاپو را از دست ندهید.

  1. فعالان و علاقه مندان به علم و هنر معماری
  2. کسانی که مایل هستند تا درک بهتری از رابطه علم و هنر معماری با طبیعت و روان انسان داشته باشند.
  3. افرادی که می خواهند با بینش و طرز تفکری جدید درمورد بناهای مختلف آشنا شوند.

آلن دو باتن نویسنده و فیلسوف, در سال ۱۹۶۹ در زوریخ سوئیس متولد شد. باتن را می توان افلاطون مدرن دانست. درست همان طور که افلاطون فکر می کرد فرزندان ما در مدرسه, راه و روش زندگی کردن را نمی آموزند, باتن نیز اعتقاد داشت که جهان به مدرسه های بهتری نیاز دارد. همین ایده باعث شد آلن دو باتن مدرسه زندگی را تأسیس کند. او در مدرسه زندگی, خودشناسی را به کودکان یاد می دهد. باتن معتقد است تنها خودشناسی می تواند به ما کمک کند تا بهتر و اصیل تر زندگی کنیم. دانشی که اگر آن را به خوبی نشناسیم, در بزرگسالی با مشکلات زیادی مواجه می شویم.

آلن دو باتن اعتقاد دارد که فلسفه و تفکر عمیق نباید در کتاب های قطور خاک بخورد. فلسفه به هر لحظه زندگی تعلق دارد؛ به همین دلیل, سال هاست که تلاش می کند فلسفه را به ساده ترین زبان بیان کند و کاربردهای عمیق آن را در زندگی روزمره و جهان مدرن به ما نشان دهد.

باتن بیشتر زندگی خود را در انگلستان گذرانده است و هم اکنون نیز در لندن زندگی می کند. او در دانشگاه کمبریج, رشته تاریخ خوانده و فارغ التحصیل فلسفه از کینگز کالج است. آلن دو باتن زمانی که مشغول تحصیل در رشته فلسفه و در مقطع دکترا بود, دانشگاه هاروارد را برای نوشتن کتاب فلسفه به زبان ساده رها کرد. او در سال ۲۰۱۵ موفق به دریافت جایزه یاران شوپنهاور از جشنواره نویسندگان ملبورن شد. از معروف ترین کتاب های این نویسنده می توان به کتاب اضطراب منزلت, جستارهایی در باب عشق, کتاب معماری شادمانی, کتاب در باب اعتماد به نفس, تسلی بخشی های فلسفه و هنر سیر و سفر اشاره کرد.

نظرات کاربران

5 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
یوسف محمدی
بی نظیر و متفاوت
دوشنبه 02 ارديبهشت 1398
محسن امینی‌نیک
خوب بود
جمعه 30 آبان 1399
Nazanin_Qanoon
if you are an architect, you'll have to read this one ⚠️
شنبه 16 اسفند 1399
علیا طالبی
خوب بود.
سه شنبه 24 فروردين 1400
مرجان کلالی
کتاب روشنگری بود، حتما باید میخوندم
یکشنبه 12 ارديبهشت 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها