خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن

خلاصه کتاب
هنر عشق ورزیدن

The Art of Loving

هنر عشق ورزیدن
The Art of Loving
هنر عشق ورزیدن
4.2
13 امتیاز ثبت شده
عاشق شدن یک شانس نیست؛ یک استعداد است
اثری از اریک فروم (Erich Fromm)
زمان مطالعه 43 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

اگر به دنبال راه حلی آسان, کوتاه و بی زحمت برای عشق می گردید, این کتاب را نخوانید! کتاب هنر عشق ورزیدن دستورالعملی برای دوست داشتنی شدن نیست؛ بلکه راهکاری برای رشد شخصیت و بلوغ است. اریک فروم اعتقاد دارد که هیچ کس نمی تواند عشق را تجربه کند مگر آنکه به بلوغ رسیده باشد.

با مطالعه هنر عشق ورزیدن, شما جواب معمّایتان را پیدا خواهید کرد. انسان به تنهایی پا به جهان گذاشته و تنها با وصال است که به آرامش می رسد. پاسخ معمای هستی در پیوند است. امّا این پیوند تنها یک رابطه دو نفره نیست, بلکه نگرشی نسبت به تمام زندگی است.

کتاب هنر عشق ورزیدن به شما نشان می دهد که عشق درست شبیه به یک ساز است که باید نواختن با آن را یاد بگیرید. باید به آن احترام بگذارید, شهامت جلو رفتن داشته باشید و آن را به جزئی اساسی و جدا نشدنی از خودتان تبدیل کنید.

جهانی که اریک فروم در کتاب هنر عشق ورزیدن ترسیم می کند, شهری افسانه ای یا معجزه ای دوردست نیست؛ بلکه یک ایمان قلبی است که هر کسی می تواند در وجودش آن را شعله ور کند. اگر دوست دارید عشق واقعی را بشناسید و به سرزمین آن قدم بگذارید, کتاب هنر عشق ورزیدن بهترین گزینه برای شروع است.

علاوه بر این, اگر به هر دلیل فرصت مطالعه کامل کتاب را ندارید, می توانید خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن را در اپلیکیشن بوکاپو به صورت متنی یا صوتی مطالعه کنید.

  1. کسانی که می خواهند عشق واقعی را تجربه کنند؛
  2. کسانی که به عرفان و معنویت علاقه دارند؛
  3. کسانی که همیشه در روابط خود شکست می خورند؛
  4. افرادی که احساس بدی نسبت به اطرافشان دارند.

اریک فروم, یکی از معروف ترین روانشناسان اجتماعی آلمان است. البته دانش فروم را نمی توان به حوزه روانشناسی خلاصه کرد, او یک فیلسوف, نویسنده و ایده پرداز بی مانند است. تمام آثار فروم, تلاشی برای زیباتر کردن جهان و نشان دادن چهره واقعی انسانیت است. او اعتقاد دارد اگر انسان روانشناسی و فلسفه را به معنای واقعی در جامعه پیاده سازی کند به آرمان شهر رؤیایی خود می رسد.

اریک فروم تحصیلات خود را در رشته روان شناسی, جامعه شناسی و فلسفه ادامه داد. او شاگرد و پیرو زیگموند فروید بود و پس از دریافت مدرک دکترا در مؤسسه روانکاوی برلین مشغول به کار شد. اریک فروم در ۱۸ مارس ۱۹۸۰ میلادی و در هشتاد سالگی بر اثر حمله قلبی در سوئیس از دنیا رفت.

از اریک فروم کتاب های زیادی به فارسی ترجمه شده که از میان آن ها می توان به کتاب انقلاب امید, انسان برای خویشتن, داشتن یا بودن, سرشت راستین انسان, بحران روانکاوی و کتاب هنر عشق ورزیدن اشاره کرد.

سوالات متداول

کتاب هنر عشق ورزیدن درباره چیست؟
خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن، عشق را یک نگرش و مهارت می‌داند، نگرشی که نوع نگاه انسان را نه به یک معشوق خاص، بلکه به جهان شکل می‌دهد. خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن به شما ثابت می‌کند عشق یک هنر است و مثل هر هنری باید آن را بیاموزید.
کتاب هنر عشق ورزیدن به چه موضوعاتی اشاره دارد؟
در خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن، عشق‌های دروغین و دلیل آن‌ها را می‌شناسیم. متوجه می‌شویم که عشق چیزی فراتر از نگاه سطحی ماست و مفهوم وصال واقعی را می‌فهمیم. از سوی دیگر یاد می‌گیریم چگونه عاشق بودن را تمرین کنیم و به درک تازه‌ای از مفاهیم ایمان، شهامت و واقع‌بینی می‌رسیم.
چرا کتاب هنر عشق ورزیدن، متفاوت‌ترین نوشته درباره عشق است؟
خلاصه کتاب هنر عشق ورزیدن برخلاف بیشتر کتاب‌ها، مثل کتاب پنچ زبان عشق، درباره‌ روابط زناشویی و بهبود آن صحبت نمی‌کند؛ این کتاب درباره‌ مفهوم عشق نه‌تنها به منزله رابطه‌ بین زن و مرد، بلکه به عنوان اصل جهانی انسانیت است.

نظرات کاربران

8 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
صابر خلیلی
خوب بود و کاربردی
چهارشنبه 06 مرداد 1400
اسلام کریمی
خوب بود
پنج شنبه 07 مرداد 1400
حامد
مثل همیشه عالی
شنبه 09 مرداد 1400
mahsamiri
کتابی زیبا و متفاوت
شنبه 09 مرداد 1400
مریم
عالی بود،حتما مطالعه کنید .
یکشنبه 10 مرداد 1400
محمدرضا طائی
فوق العاده عالی
جمعه 15 مرداد 1400
فهیم پودات
زیادی فلسفیه
سه شنبه 02 شهریور 1400
امین نادری
چه قشنگ بود
یکشنبه 07 شهریور 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها