خلاصه کتاب
قوی سیاه

The Black Swan

قوی سیاه
The Black Swan
قوی سیاه
4
46 امتیاز ثبت شده
تاثیر رویدادهایی که وقوع شان را محال می پنداشته ایم
اثری از نسیم نیکلاس طالب (Nassim Nicholas Taleb)
زمان مطالعه 28 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

اکثر افراد با شنیدن نام «قوی سیاه» به یاد فیلمی معروف با همین نام می افتند. اما یک قوی سیاه نماد چیست؟

در علم زیست شناسی تکاملی, از یک اتفاق غیرمحتمل , با نام «قوی سیاه» یاد می شود. این اتفاق دارای خصوصیت های 1- غیرقابل پیش بینی بودن و 2- تاثیرگذاری قابل توجه است و بعد از وقوع این اتفاق, 3- افراد با ارائه توضیحاتی فریبنده سعی در کمتر تصادفی جلوه دادن و قابل پیش بینی تر بودن آن دارند.

نسیم نیکلاس طالب, نویسنده و محقق, در این کتاب به توضیح رفتارها و عملکردهای مختلف و در عین حال نادرست انسان هنگام مواجهه با و بعد از رخ دادن یک «قوی سیاه» می پردازد. همچنین در ادامه, او به ارائه نکات و مطالبی می پردازد که به افراد کمک می کند تا در پیش بینی غیرقابل پیش بینی ها و اتفاقات غیرمنتظره بهتر عمل کنند.

  1. تمامی افرادی که وظیفه مدیریت و رهبری یک جمع را برعهده دارند. خواه خانواده, خواه یک سازمان و خواه یک گروه با هدفی مشترک
  2. افرادی که گمان می کنند وضعیت کنونی خود را برای مدت طولانی حفظ خواهند کرد.
  3. کسانی که مشتاق به اکتشاف الگوهایی صحیح و رهایی از الگوهای گمراه کننده ی موجود در اطلاعات هستند.

نسیم نیکلاس طالبپژوهشگر, نویسنده و سرمایه گذاری لبنانی است که زندگی خود را صرف شناخت و درک مفاهیمی چون شانس, عدم قطعیت, احتمالات و دانش کرده است است. نیکلاس طالب پیش از این به مدت 21 سال در عرصه تجارت فعالیت داشت. او هم اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه نیویورک است و به عنوان استادی برجسته در حوزه مدیریت بحران فعالیت می کند.

نیکلاس طالب, صاحب آثاری همچون, نقش شانس, پادشکننده و نامتقارنی های زندگی می باشد. همچنین تا کنون مقالات کاربردی زیادی نیز به چاپ رسانده است. در حال حاضر وی در حال تحقیق و بررسی جزئیات و ویژگی سیستم های برطرف کننده ی ناهنجاری در سازمان ها می باشد.

از پرفروش ترین کتاب های او می توان به کتاب قوی سیاه اشاره کرد که خلاصه آن هم اکنون در بوکاپو موجود است. نسیم طالب این کتاب را تا حدودی بر اساس تجربه های خود, به عنوان یک معامله گر در وال استریت نوشته است.

نظرات کاربران

6 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
ابوالفضل
کتاب جالبی بود از نظر داشتن ایده جدید، اما باتوجه به این خلاصه نکات کاربردی برای افزایش سودمندی در زندگی یا آموزشی برای داشتن پیش بینی های بهتر رو متاسفانه ندیدیم و بیشتر در حد آگاهی بود از یک طرز تفکر
چهارشنبه 18 مهر 1397
محمد ابراهیم رزاقی
قوهای سیاه اطرافتان را بشناسید
سه شنبه 09 بهمن 1397
امیر جعفری
مثل همیشه عالی
پنج شنبه 12 ارديبهشت 1398
محمدامین امینی
اثر برتر نویسنده است
سه شنبه 14 خرداد 1398
وحید توکل
جالب بود
یکشنبه 09 تیر 1398
سام
مفید بود ،گرچه باید کتاب را کامل خواند
چهارشنبه 16 مرداد 1398
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها