خلاصه کتاب
رهایی از بلازدگی

The Body Keeps The Score

رهایی از بلازدگی
The Body Keeps The Score
رهایی از بلازدگی
4.3
22 امتیاز ثبت شده
چگونه یک روح آسیب دیده در اثر تروما و بلا را بازیابی کنیم؟
اثری از بسل ون درکلک (Bessel Van Der Kolk)
زمان مطالعه 31 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب رهایی از بلازدگی (تروما) درباره اثراتی است, که آسیب های شدید روحی و جسمی بر وجود انسان می گذارند. تروما یا همان آسیب های شدید جسمی و روحی, ممکن است به دلیل وقوع هر حادثه ای اتفاق بیفتد. بسل ون درکلک نویسنده کتاب رهایی از بلازدگی (تروما) به عنوان یکی از کارشناسان و محققان شناخته شده, به بررسی اثرات حاصل از آسیب های جسمی و روحی گذشته در زندگی حال افراد پرداخته است.

در کتاب رهایی از بلازدگی (تروما), می توانیم با درمان ها و راهکارهایی که برای بازیابی روح آسیب دیده وجود دارد, آشنا شویم. همچنین درباره روش هایی می خوانیم, که برای بهبود آثار ناشی از تروماهای گذشته باید از آن ها استفاده کنیم.

کتاب رهایی از بلازدگی (تروما) داستان های فراوانی درباره نمونه های واقعی و آسیب دیده در زندگی واقعی صحبت می کند و روش مبارزه آن ها با آثار مخرب تروماهای گذشته را توضیح می دهد.

اگر از آن دسته از افرادی هستید که به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل کتاب رهایی از بلازدگی (تروما) اثر بسل ون درکلک را ندارید, می‮ توانید این خلاصه کتاب را در وبسایت و اپلیکیشن بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

  1. کسانی که در دوران کودکی خود با حوادث وحشتناک و دردناکی مواجه شدند؛
  2. جانبازان و آسیب دیدگانی که عضوی از بدن خود را از دست داده اند؛
  3. افرادی که به خاطر آسیب های شدید جسمی و روحی خود در گذشته, نمی توانند حضور فعالی در جامعه داشته باشند؛
  4. کسانی که به دنبال بازیابی روحیه و انرژی خود, پس از یک ترومای شدید هستند.

بسل ون درکلک (Bessel Van Der Kolk). روانپزشک و نویسنده معروف هلندی است, که در سال 1943 متولد شده است. او ساکن آمریکاست و به عنوان استاد روانپزشکی در دانشگاه بوستون تدریس می کند.

ون درکلک از دهه 1970 در زمینه اختلالات روحی افراد, پس از ایجاد آسیب های شدید جسمی و روحی و تروما تحقیق می کند. او همچنین به عنوان رئیس گروه تروما در دانشکده پزشکی بروکلی در ماساچوست فعالیت می کند.

کتاب رهایی از بلازدگی (تروما), در حال حاضر یکی از شناخته شده ترین کتاب های ون درکلک بوده که به 24 زبان زنده دنیا ترجمه شده است.

نظرات کاربران

اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها