خلاصه کتابرمز اعتماد به نفس

The Confidence Code

رمز اعتماد به نفس
رمز اعتماد به نفس
The Confidence Code
۴
۵۰ امتیاز ثبت شده است
زن‌ها باید شکست بخورند
اثری از کلیر شیپمن و کتی کی (Claire Shipman and Katty Kay)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۵۳ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب رمز اعتماد به نفس درباره یک ایده خارق‌العاده حرف می‌زند. اینکه ما می توانیم موفق شویم، حتی اگر همه جهان با نهایت قدرت علیه ما باشد. نقطه مشترک تمام کسانی که با ایمان برای اهدافشان تلاش می‌کنند، یک احساس است: اعتماد به نفس.

نویسندگان کتاب رمز اعتماد به جنگ این حفره تاریکْ درون زندگی زن‌ها رفته‌اند. اگر شما یک زن باشید احتمالاً با این احساسات آشنا هستید: ترس اینکه اگر صحبت کنید خودشیفته یا احمق به نظر برسید، این احساس که شما توقع و شایستگی موفقیت را ندارید، نگرانی از اینکه که حاشیه امن خود را از دست بدهید و دست به کاری سخت، هیجان انگیز و احتمالاً پرخطر بزنید.

امّا آیا به نظر شما زنان واقعاً نسبت به مردان از اعتماد به‌ نفس کمتری برخوردارند؟ اصلاً اعتماد به نفس چیست؟ چه کارهایی را برای ما ساده می‌کند؟ چقدر در کیفیت زندگی و موفقیت‌هایمان تأثیرگذار است؟ آیا از زمان تولد همراه ماست؟ آیا می‌توانیم آن را بیشتر کنیم؟

کتاب رمز اعتماد به نفس اعتقاد دارد که جهان پر از زنانی با شخصیت‌های درخشان و ایده‌های ناب است که هیچ‌وقت در گردهمایی‌ها دستشان را بلند نمی‌کنند. زنانی مشتاق که می‌توانند رهبران خوبی باشند، ولی موقع درخواست رأی یا دریافت بودجه برای مبارزهٔ انتخاباتی راحت نیستند. مادران باهوشی که ترجیح می‌دهند پشت‌صحنه کار کنند و شخص دیگری رئیس انجمن اولیاومربیان مدرسه شود.

امّا چرا ما زنان درحالی‌که می‌دانیم حق با ماست، اعتمادبه‌نفس پایین‌تری نسبت به مردانی که ممکن است اشتباه کنند، داریم؟

شما دوست دارید در یک جمع سخنرانی متفکرانه‌ای انجام دهید، ولی حتی فکر کردن به حرف زدن برای سی نفر، باعث ترستان می‌شود، پس تندتند حرف می زنید، جملاتتان را می‌خورید و بعد خودتان را به‌خاطر این رفتار سرزنش می‌کنید. همیشه آرزو داشتید در رقابت برای انتخاب نماینده کلاستان شرکت کنید، ولی خیلی متکبرانه به نظر می‌رسید که از دیگران بخواهید به شما رأی بدهند. یکی از اطرافیانتان نظریات جنسیت‌گرایانه و آزاردهنده‌ای دارد، اما شما نگران هستید که اگر در مقابل همه، جلوی او بایستید، به شما لقب مزاحم پرحرف داده شود.

به چیزهایی فکر کنید که آرزو می‌کنید گفته، انجام داده یا امتحان کرده بودید، ولی این کار را نکرده‌اید؛ چون یک احساس عجیب جلوی شما را می‌گرفت. به احتمال زیاد این احساس کمبود اعتمادبه‌نفس بوده است.

مطالعه کتاب رمز اعتماد به نفس باعث می‌شود که درک کنید اگر نیمی از اعتمادبه‌نفس علمی و مربوط به تربیت و ژنتیک باشد، نیم دیگر آن هنر است. پس شما می‌توانید آن را به دست بیاورید و رابطه خود را با جهان به یک رابطه قفل و کلید تبدیل کنید. هر موفقیتی که کسب کنید باعث حس اتصال، باز کردن دری از جهان و جلو رفتن می‌شود. زندگی همراه با اعتماد به نفس برای یک زن می تواند پدیده جالب و بسیار جدیدی باشد.

نظرات کاربران

۱۳ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.