خلاصه کتاب‌ها / رشد و توسعه مهارت‌های فردی / خلاصه کتاب رمز اعتماد به نفس

خلاصه کتاب
رمز اعتماد به نفس

The Confidence Code

رمز اعتماد به نفس
The Confidence Code
رمز اعتماد به نفس
4.1
14 امتیاز ثبت شده
زن ها باید شکست بخورند
اثری از کلیر شیپمن و کتی کی (Claire Shipman and Katty Kay)
زمان مطالعه 53 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب رمز اعتماد به نفس درباره یک ایده خارق العاده حرف می زند. اینکه ما می توانیم موفق شویم, حتی اگر همه جهان با نهایت قدرت علیه ما باشد. نقطه مشترک تمام کسانی که با ایمان برای اهدافشان تلاش می کنند, یک احساس است: اعتماد به نفس.

نویسندگان کتاب رمز اعتماد به جنگ این حفره تاریکْ درون زندگی زن ها رفته اند. اگر شما یک زن باشید احتمالا با این احساسات آشنا هستید: ترس اینکه اگر صحبت کنید خودشیفته یا احمق به نظر برسید, این احساس که شما توقع و شایستگی موفقیت را ندارید, نگرانی از اینکه که حاشیه امن خود را از دست بدهید و دست به کاری سخت, هیجان انگیز و احتمالا پرخطر بزنید.

امّا آیا به نظر شما زنان واقعا نسبت به مردان از اعتماد به نفس کمتری برخوردارند؟ اصلا اعتماد به نفس چیست؟ چه کارهایی را برای ما ساده می کند؟ چقدر در کیفیت زندگی و موفقیت هایمان تأثیرگذار است؟ آیا از زمان تولد همراه ماست؟ آیا می توانیم آن را بیشتر کنیم؟

کتاب رمز اعتماد به نفس اعتقاد دارد که جهان پر از زنانی با شخصیت های درخشان و ایده های ناب است که هیچ وقت در گردهمایی ها دستشان را بلند نمی کنند. زنانی مشتاق که می توانند رهبران خوبی باشند, ولی موقع درخواست رأی یا دریافت بودجه برای مبارزهٔ انتخاباتی راحت نیستند. مادران باهوشی که ترجیح می دهند پشت صحنه کار کنند و شخص دیگری رئیس انجمن اولیاومربیان مدرسه شود.

امّا چرا ما زنان درحالی که می دانیم حق با ماست, اعتمادبه نفس پایین تری نسبت به مردانی که ممکن است اشتباه کنند, داریم؟

شما دوست دارید در یک جمع سخنرانی متفکرانه ای انجام دهید, ولی حتی فکر کردن به حرف زدن برای سی نفر, باعث ترستان می شود, پس تندتند حرف می زنید, جملاتتان را می خورید و بعد خودتان را به خاطر این رفتار سرزنش می کنید. همیشه آرزو داشتید در رقابت برای انتخاب نماینده کلاستان شرکت کنید, ولی خیلی متکبرانه به نظر می رسید که از دیگران بخواهید به شما رأی بدهند. یکی از اطرافیانتان نظریات جنسیت گرایانه و آزاردهنده ای دارد, اما شما نگران هستید که اگر در مقابل همه, جلوی او بایستید, به شما لقب مزاحم پرحرف داده شود.

به چیزهایی فکر کنید که آرزو می کنید گفته, انجام داده یا امتحان کرده بودید, ولی این کار را نکرده اید؛ چون یک احساس عجیب جلوی شما را می گرفت. به احتمال زیاد این احساس کمبود اعتمادبه نفس بوده است.

مطالعه کتاب رمز اعتماد به نفس باعث می شود که درک کنید اگر نیمی از اعتمادبه نفس علمی و مربوط به تربیت و ژنتیک باشد, نیم دیگر آن هنر است. پس شما می توانید آن را به دست بیاورید و رابطه خود را با جهان به یک رابطه قفل و کلید تبدیل کنید. هر موفقیتی که کسب کنید باعث حس اتصال, باز کردن دری از جهان و جلو رفتن می شود. زندگی همراه با اعتماد به نفس برای یک زن می تواند پدیده جالب و بسیار جدیدی باشد.

  1. کسانی که ایده های بزرگ و اعتماد به نفس پایین دارند؛
  2. کسانی که حس می کنند بهره هوشی یا استعداد خاصی ندارند؛
  3. افرادی که می خواهند درباره حقوق و مسائل زنان اطلاعات کسب کنند؛
  4. زنانی که در محل کار, خانواده یا دوستان مورد خشونت قرار گرفته اند؛
  5. زنانی که احساس می کنند جایگاه پایین تری نسبت به مردان دارند؛
  6. افرادی که از کمال گرایی و ترس از شکست رنج می برند.

خلاصه کتاب رمز اعتماد به نفس توسط دو خبرنگار موفق به نام های کتی کی و کلیر شیپمن نوشته شده است. کتی کی مجری شبکه خبری بی بی سی است و در واشنگتن دی سی زندگی می کند. کلیر شیپمن خبرنگار شبکه خبری بی بی سی و گود مورنینگ آمریکا است. او در زمینه های سیاست, امور بین الملل و امور زنان فعال است و مثل کتی در واشنگتن دی سی زندگی می کند.

سوالات متداول

کتاب رمز اعتماد به نفس درباره‌ چه موضوعی است؟
خلاصه کتاب رمز اعتماد به نفس شما را به سفری در میان ژن‌های انسان، تربیت و خاطرات کودکی و ریشه‌یابی اعتمادبه‌نفس در مغزتان می برد. در این کتاب، اعتمادبه‌نفس را از زبان بهترین روان‌شناسان جهان، رهبران زن قدرتمند، ورزشکاران و ... می‌شنوید و می‌فهمید که چرا زن‌ها در طول تاریخ بشر همیشه یک قدم عقب‌تر ایستاده‌اند.
آیا کتاب رمز اعتماد به نفس یک کتاب فمینیستی است؟
خلاصه کتاب رمز اعتماد به نفس، یک جست‌وجوی عمیق در دنیای زن‌ها، از ترشحات مغزی تا احساسات زودگذر و ترس‌های جنس مؤنث است. این کتاب از شما می‌خواهد که نه به عنوان یک مرد قوی، خشن و ریسک‌پذیر، بلکه به عنوان یک زن لطیف، محتاط و حتی تا حدودی شکننده، به یک رهبر قدرتمند و یک فرد بااعتمادبه‌نفس تبدیل شوید.
بهترین کتاب های تقویت اعتماد به نفس در زنان چیست؟
کتاب رمز اعتماد به نفس، پرفروش‌ترین کتاب لیست نیویورک تایمز و آمازون در زمینه‌ خودیاری و زنان است. شما می‌توانید خلاصه کتاب رمز اعتماد به نفس، خلاصه کتاب زنان نامرئی و ده‌ها خلاصه کتاب درباره‌ تبدیل شدن به یک زن قدرتمند را از از اپلیکیشن بوکاپو مطالعه کنید.

نظرات کاربران

4 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
اسلام کریمی
عالی بود
سه شنبه 25 آبان 1400
parastoo
عالی برای تمام زنان و دختران و مردان و پسرانی که زن یا دختری نقش مهمی در زندگیشان ایفا می‌کند توصیه می شود ‌.
چهارشنبه 26 آبان 1400
آرش آرام تن
عالی بود
شنبه 29 آبان 1400
پرند
عالی بود ، دست یافته های ذهنی خودمو برام مرتب تر و جامع تر توضیح داد
شنبه 06 آذر 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها