خلاصه کتابتسلی‌ بخشی ‌های فلسفه

The Consolations of Philosophy

تسلی‌ بخشی ‌های فلسفه
تسلی‌ بخشی ‌های فلسفه
The Consolations of Philosophy
۴.۵
۴۳ امتیاز ثبت شده است
چگونه به یک فیلسوف آرام تبدیل شویم؟
اثری از آلن دو باتن (Alain de Botton)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۵۹ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب تسلی‌ بخشی ‌های فلسفه، یک داروی آرام‌بخش فلسفی است. با مطالعه این کتاب شما فلسفه را به محل کار، بین دوستان و خلوت تنهایی خودتان می‌برید. این کتاب شما را با زوایای پنهان زندگی و چیزهایی که از آن‌ها خجالت می‌کشید یا فرار می‌کنید آشتی می‌دهد.

با مطالعه این کتاب متوجه می‌شوید که سقراط هم مثل همه‌ ما با حماقت اطرافیانش روبرو شده بود، اپیکور هم شخص ثروتمندی نبود، امّا توانست خوشبختی را پیدا کند و درک می‌کنید که تنها شما نیستید که هیچ راه فراری از مشکلات ندارید. حتی بزرگ‌ترین چهره‌های فلسفه هم گاهی مجبور بودند تسلیم شوند. متوجه می‌شوید که شکست‌های عشقی فقط مخصوص شما نیست، بلکه معضلی است که بزرگ‌ترین فیلسوفان از آن رنج برده‌اند.

سرانجام این حقیقت را عمیقاً درک می‌کنید: شما انسان هستید و به عنوان یک انسان دلیلی ندارد که خودتان را سانسور کنید یا از آنچه هستید خجالت بکشید؛ یاد می‌گیرید با وجود تمام حماقت‌ها، شکست‌ها و تلخی‌های زندگی، برای خوشبختی بجنگید.

کتاب تسلی بخشی های فلسفه، به شما کمک می‌کند با کشف فیلسوف درونتان شفاف‌تر به زندگی نگاه کنید. نگاهی که سرانجامِ آنْ آرامشی عمیق است، تسکینی که با هیچ طوفانی برهم نخواهد خورد.

اگر فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، می‌توانید همین حالا خلاصه کتاب تسلی بخشی های فلسفه را به صورت صوتی یا متنی از اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید.

نظرات کاربران

۲۵ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.