خلاصه کتاب‌ها / مدیریت و رهبری / خلاصه کتاب مرگ تخصص

خلاصه کتاب
مرگ تخصص

The Death of Expertise

مرگ تخصص
The Death of Expertise
مرگ تخصص
4.2
10 امتیاز ثبت شده
چرا صدای متخصصان شنیده نمی شود؟
اثری از تام نیکولز (Tom Nichols)
زمان مطالعه 35 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

تام نیکولز, نویسنده کتاب مرگ تخصص می گوید: «علت نگارش کتاب پیش رویتان این است که نگرانم. گرچه تخصص نمرده, سخت در مخمصه است. یک جای کار بدجور می لنگد. اکنون سطح دانش یک آمریکایی متوسط چنان پایین است که کف «بی اطلاعی» را شکانده, از سطح «اطلاعات غلط» هم پایین تر رفته و دارد به قعر «دفاع های پرخاشگرانه از اشتباه» سقوط می کند. مردم نه تنها باورهای ابلهانه دارند, بلکه به جای رها کردن آن باورها, در برابر یادگیری مقاومت می کنند. در قرون وسطا زندگی نکرده ام, پس نمی توانم بگویم وضع فعلی بی سابقه است؛ ولی تا جایی که به خاطر دارم, تاکنون با چنین وضعی مواجه نبوده ام.

علت حمله به تخصص شاید فراگیری اینترنت, طبیعت بی نظم گفت وگو در رسانه های اجتماعی, یا تقاضا برای چرخه های خبری ۲۴ ساعته باشد؛ ولی شیوه جدید انکار تخصص چنان با خود مقدس پنداری و خشم همراه است که دست کم به نظر من, علتش فقط بی اعتمادی یا کنجکاوی نیست, بلکه خودشیفتگی همراه با تحقیر تخصص به مثابه نوعی تمرین خودشکوفایی است. درنتیجه, تلاش متخصصان برای عقب راندن مردم و اینکه آنها را سر عقل بیاورند, با دشواری بیشتری روبه رو شده.»

خلاصه کتاب مرگ تخصص, شما را با دلایل این بی اعتمادی به متخصصان و راه حل های احتمالی آن آشنا می کند. بنابراین, اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه نسخه کامل این کتاب را ندارید, می توانید خلاصه کتاب مرگ تخصص, نوشته تام نیکولز را در بوکاپو بخوانید یا بشنوید.

  1. افرادی که به متخصصان و دانش روز بی اعتماد شده اند؛
  2. متخصصانی که از بی اعتمادی مردم عادی نسبت به خود به ستوه آمده اند؛
  3. و دانشجویانی که قرار است تبدیل به متخصصان آینده شوند.

تام نیکولز, استاد دانشگاه در امور بین الملل است و در حال حاضر در کالج نیروی دریایی آمریکا و مدرسه توسعه هاروارد تدریس می کند. او خانواده تحصیل کرده ای نداشته است و والدینش هردو در دوران متوسطه, مدرسه را رها کرده اند. اما برخلاف والدین, نیکولز تحصیلات عالیه را پشت سر گذاشته و دارای مدرک کارشناسی علوم سیاسی از دانشگاه بوستون, کارشناسی ارشد از دانشگاه کلمبیا و دکتری از دانشگاه جورج تاون است. نیکولز از لحاظ سیاسی, محافظه کار است؛ اما درعین حال, در انتخابات سال ۲۰۱۶ آمریکا از مخالفان سرسخت ترامپ بود. او یکی از متخصصان مسائل مربوط به روسیه, تسلیحات هسته ای و امور امنیت ملی شناخته می شود و در این حوزه ها فعال است.

سوالات متداول

موضوع کتاب مرگ تخصص چیست؟
کتاب مرگ تخصص درباره اعتماد از دست رفته مردم به متخصصین صحبت می‌کند. تام نیکولز در این کتاب به بررسی دلایل این بی‌اعتمادی می‌پردازد و راه‌حل‌هایی کاربردی برای کمرنگ کردن آن پیشنهاد می‌کند.
چه کسی متخصص است؟
متخصص کسی است که در یک موضوع، در مقایسه با دیگران اطلاعات بیشتری دارد و ما هرگاه به توصیه، آموزش یا راه‌حل در آن موضوع از دانش بشری نیاز داشته باشیم، به وی رجوع می‌کنیم. برای فهم بهتر کلمه متخصص، مطالعه کتاب متفکران بزرگ از آلن دوباتن یا کتاب مرگ تخصص از تام نیکولز می‌تواند کمک‌کننده باشد.
نسخه صوتی کتاب مرگ تخصص را از کجا تهیه کنم؟
شما می‌توانید هم نسخه متنی و هم نسخه صوتی خلاصه کتاب مرگ تخصص را در اپلیکیشن و وب سایت بوکاپو مطالعه کنید.

نظرات کاربران

8 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
مهسا باقری
تا اونجاییکه من میدونم این کتاب نیاز امروز ماست تا بهتر فکر و تصمیم گیری کنیم و در نهایت انتخابهامون رو در زمینه هایی که تخصص داریم و نداریم به چالش بکشیم.
یکشنبه 28 آذر 1400
منیژه
خوب.
چهارشنبه 01 دی 1400
مجتبی تراشی
متاسفانه مرگ تخصص یک واقعیت بوده و روز به روز هم بر این واقعیت افزوده می شود بخاطر همین است که هیچکس در جای خود نیست و مدیریت های اشتباه کشور و حتی دنیا را به تباهی کشانیده است. این کتاب بخشی از این واقعیات را نقل می کند اما اینکه در رفع این معضل کمک نماید شاید موفق نباشد
در هر صورت خواندن این کتاب حداقل تلنگری به خود ما خواهد بود که در این زمینه بیندیشیم
پنج شنبه 02 دی 1400
جواد قربانی
ترجمه‌ی خوب و ممنون از بوکاپو
سه شنبه 07 دی 1400
جواد قربانی
ترجمه ی خوب و ممنون از بوکاپو ... تنها ایراد کتاب‌ بنظرم اینه که‌ نتونسته به‌ کشف درستی از رابطه ی اینترنت، فضای عمومي دسترسي به اطلاعات و متخصص شدن همه‌ جامعه‌ برسه و پيش بيني از آنچه اتفاق میفته ارائه بده
سه شنبه 07 دی 1400
امیرحسین دهقانی
بنظرم نکات این کتاب باید به صورت گسترده فرهنگ سازی بشه
پنج شنبه 09 دی 1400
حسینعلی نعیم
خیلی خوب بود مطالعه این کتاب برای خیلی ها میتواند مفید باشد.
جمعه 10 دی 1400
احسان حسن نژاد شاندیز
چقققدر از مطالعه این خلاصه کتاب لذت بردم.
خیلی ممنونم از پیسنهاد فوق العاده تون.
مانا باشید🌷🙏
شنبه 25 دی 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها