خلاصه کتابژن (تاریخ خودمانی)

The Gene

ژن (تاریخ خودمانی)
ژن (تاریخ خودمانی)
The Gene
۴
۱۷ امتیاز ثبت شده است
تاریخچه کشف ژن و اهمیت آن در تکامل انسان
اثری از سیدارتا موکرجی (Siddhartha Mukherjee)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۵ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب ژن - تاریخ خودمانی، به بررسی تاریخچه اکتشاف ژن و معرفی محققان و دانشمندانی که در این زمینه فعالیت کرده‌اند، می‌پردازد. سیدارتا موکرجی نویسنده کتاب ژن - تاریخ خودمانی، به دلیل مشاهده نوعی اختلال روانی ژنتیکی در میان اقوام پدری‌اش این کتاب را به نگارش درآورد تا علاوه بر پاسخ دادن به دغدغه‌های خود و پدرش، خوانندگان را به درک بهتری از تأثیر ژن در رشد و زندگی انسان‌ها برساند. در این کتاب اولین دیدگاه‌ها و سؤالاتی که پیرامون وراثت مطرح شده، به زبانی ساده و روان برای خواننده توضیح داده می‌شود. هرچند نام داروین بیش از هر محقق و دانشمند دیگری در مورد مسئله تکامل و یا وراثت انسان به گوش‌مان آشناست، امّا اندیشمندان دیگری در طول تاریخ وجود داشتند که سهم بزرگی در پیشرفت علم ژنتیک در دنیای امروز دارند.

خلاصه کتاب ژن - تاریخ خودمانی، شما را از دیدگاه داروین و فیثاغورس تا اندیشه‌ها و مقالات کشیشی باغبان به‌ نام مندل می‌برد و برایتان توضیح می‌دهد که چگونه هر محققی یافته‌های نسل قبل خود را در مورد ژن و وراثت کامل ساخت.

بنابراین، اگر به تاریخچه اکتشاف ژن و مسائل وراثتی علاقه‌مند هستید، پیشنهاد می‌کنیم خلاصه کتاب ژن، تاریخ خودمانی اثر سیدارتا موکرجی را از وبسایت یا اپلیکیشن بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

نظرات کاربران

۸ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.