خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب ژن (تاریخ خودمانی)

خلاصه کتاب
ژن (تاریخ خودمانی)

The Gene

ژن (تاریخ خودمانی)
The Gene
ژن (تاریخ خودمانی)
4
14 امتیاز ثبت شده
تاریخچه کشف ژن و اهمیت آن در تکامل انسان
اثری از سیدارتا موکرجی (Siddhartha Mukherjee)
زمان مطالعه 35 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب ژن - تاریخ خودمانی, به بررسی تاریخچه اکتشاف ژن و معرفی محققان و دانشمندانی که در این زمینه فعالیت کرده اند, می پردازد. سیدارتا موکرجی نویسنده کتاب ژن - تاریخ خودمانی, به دلیل مشاهده نوعی اختلال روانی ژنتیکی در میان اقوام پدری اش این کتاب را به نگارش درآورد تا علاوه بر پاسخ دادن به دغدغه های خود و پدرش, خوانندگان را به درک بهتری از تأثیر ژن در رشد و زندگی انسان ها برساند. در این کتاب اولین دیدگاه ها و سؤالاتی که پیرامون وراثت مطرح شده, به زبانی ساده و روان برای خواننده توضیح داده می شود. هرچند نام داروین بیش از هر محقق و دانشمند دیگری در مورد مسئله تکامل و یا وراثت انسان به گوش مان آشناست, امّا اندیشمندان دیگری در طول تاریخ وجود داشتند که سهم بزرگی در پیشرفت علم ژنتیک در دنیای امروز دارند.

خلاصه کتاب ژن - تاریخ خودمانی, شما را از دیدگاه داروین و فیثاغورس تا اندیشه ها و مقالات کشیشی باغبان به نام مندل می برد و برایتان توضیح می دهد که چگونه هر محققی یافته های نسل قبل خود را در مورد ژن و وراثت کامل ساخت.

بنابراین, اگر به تاریخچه اکتشاف ژن و مسائل وراثتی علاقه مند هستید, پیشنهاد می کنیم خلاصه کتاب ژن, تاریخ خودمانی اثر سیدارتا موکرجی را از وبسایت یا اپلیکیشن بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. افرادی که می خواهند درک بهتری نسبت به ژن و تأثیر آن در زندگی انسان داشته باشند؛
  2. کسانی که نسبت به بیماری های موروثی واهمه دارند و می خواهند اطلاعات بیشتری راجع به آن کسب کنند؛
  3. افرادی که به دنبال دلیل کشتار انسان ها توسط آلمان نازی هستند.

سیدارتا موکرجی (Siddhartha Mukherjee) نویسنده ای هندی آمریکایی است که در یک خانواده بنگالی در هند چشم به جهان گشود. او دوران آغازین تحصیلات خود را در دهلی گذراند و پس از آن در دانشگاه استنفورد و هاروارد تحصیلاتش را ادامه داد. موکرجی علاوه بر نویسندگی یک سرطان شناس نیز هست که کتابی در همین زمینه با عنوان امپراطوری همه بیماری ها به نگارش درآورده.

سوالات متداول

کتاب ژن - تاریخ خودمانی در مورد چه چیزی صحبت می‌کند؟
نویسنده این کتاب، سیدارتا موکرجی به‌ خاطر یک سری دغدغه‌های شخصی اقدام به نگارش این کتاب کرده است. دو عموی نویسنده به‌ خاطر نوعی اختلال روانی ژنتیکی جان خود را در سنین پایین از دست دادند. موکرجی تصمیم گرفت که با نگارش این کتاب، افراد دیگر را در مورد اهمیت ژن و تأثیر آن در انتقال بیماری‌های موروثی آگاه کند.
چرا برخی از ویژگی‌های والدین، مثل رنگ چشم و یا شکل بینی را به ارث می‌بریم و گاهی هیچ کدام اتفاق نمی‌افتد؟
در واقع، اطلاعاتی که در ژن‌ها وجود دارد هرگز از بین نمی‌رود. ممکن است شما هیچ کدام از ویژگی‌های ظاهری والدینتان را به ارث نبرید، امّا ممکن است فرزند یا نوه شما در نسل بعدی چشمانی شبیه مادر یا پدرتان داشته باشند. اطلاعات کدگذاری شده در درون ژن‌ها برای همیشه در شما وجود دارند، امّا ممکن است که نهفته باشند.
بهسازی نژادی چیست و آیا هیتلر بر اساس این فرضیه به کشتار یهودیان پرداخت؟
بحث بهسازی نژادی نه تنها در آلمان، بلکه زمانی در آمریکا نیز اجرا میشد. هدف از این کار ممنوعیت تولید مثل افرادی بود که دارای ژن ناقص بودند. متأسفانه این خطی مشی فکری مورد سوء استفاده بسیاری از دولتمردان قرار گرفت تاجایی که ناشنوایان و نابینایان هم عقیم و در پاره‌ای موارد محکوم به مرگ می‌شدند.

نظرات کاربران

7 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
منیژه
معلوماتم اضافه شد‌ . ممنون. خوب بود.
شنبه 29 خرداد 1400
اسلام کریمی
🌺🌺
سه شنبه 01 تیر 1400
باران
به جوانان عزیز توصیه میکنم حتما مطالعه کنند تا با دید بازتری تشکیل خانواده دهند
دوشنبه 21 تیر 1400
مریم
شگفت انگیز بود،کلی اطلاعات داشت،ک من یکبار نشنیده بودم
جمعه 01 مرداد 1400
هانيه
سلام ؛ با آرزوی موفقیت و استمرار کیفیت خوب خلاصه کتابهاتون. فقط ممکنه نوشته های روی عکس هم قابل یادداشت برداری باشند؟ چون گاهی همون چند خط حاوی اطلاعات بسیار مهمه که به نظرم اگه بشه از اونام یادداشت برداشت خیلی خوبه میشه.
دوشنبه 11 مرداد 1400
داریوش
خوب بود
سه شنبه 09 شهریور 1400
امید حیدری
همین الان هرکاری دارید بزارید کنار این کتابو بخونید ، تو این شرایط بحرانی قرن ۲۱ بسیار کمکتون میکنه .
چهارشنبه 07 مهر 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها