خلاصه کتابجیم کروی جدید

The New Jim Crow

جیم کروی جدید
جیم کروی جدید
The New Jim Crow
۴
۴ امتیاز ثبت شده است
حبس همگانی در عصر کوررنگی
اثری از میشل الکساندر (Michelle Alexander)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۳۳ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب جیم کروی جدید درباره نژادپرستی صحبت می‌کند. این کتاب با استفاده از داستان‌های واقعی، توضیح می‌دهد که چگونه تفکر نژادپرستی و تنفر از سیاه‌پوستان از گذشته‌های دور در بطن جامعه آمریکایی باقی مانده و امروزه در سبکی مدرن ادامه پیدا کرده است.

میشل الکساندر، کتاب جیم کروی جدید را در سال ۲۰۱۰ منتشر کرد. این کتاب همان موقع به عنوان بهترین کتاب سال شناخته شد. پس از آن در سال ۲۰۱۲ این کتاب برای ۶ هفته در صدر پرفروش‌ترین کتاب‌های نیویورک تایمز قرار گرفت. هم‌چنین عنوان کتاب شماره ۱ فهرست پرفروش‌ترین کتاب‌های واشنگتن پست را به خود اختصاص داد.

کتاب جیم کروی جدید از قوانین مربوط به مبارزه با مواد مخدر می‌گوید و توضیح می‌دهد که چرا مردم آمریکا همیشه در ذهن خود، یک فروشنده یا مصرف‌کننده مواد مخدر را شخصی سیاه‌پوست تصور می‌کنند. در این کتاب، هم‌چنین درباره وضعیت زندان‌های آمریکا و حبس همگانی سیاه‌پوستان صحبت می‌شود!

این کتاب در انتها با زبان شیوا، به ارائه راهکارهایی می‌پردازد که هر فرد می‌تواند با استفاده از آن‌ها، ریشه ذهنیت نادرست نژادپرستی را در ذهن خود بخشکاند و وارد دنیای صلح‌آمیزی بدون تفکرات متعصبانه و نژادپرستانه شود.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زمان کافی را برای مطالعه این کتاب در اختیار ندارید، خلاصه کتاب جیم کرو جدید را در بوکاپو از دست ندهید.

نظرات کاربران

۲۲ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.