خلاصه کتاب‌ها / روانشناسی / خلاصه کتاب کودک خوش بین

خلاصه کتاب
کودک خوش بین

The Optimistic Child

کودک خوش بین
The Optimistic Child
کودک خوش بین
4.1
10 امتیاز ثبت شده
آموزش خوش بینی به کودکان آن ها را در برابر شکست ها مقاوم می کند.
اثری از مارتین سلیگمن (Martin E.P. Seligman)
زمان مطالعه 34 دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب کودک خوش بین یک کتاب خودیاری در زمینه پرورش کودکان است. مارتین سلیگمن, نویسنده کتاب کودک خوش بین, بر این باور است که کودکان برای مقابله با ناملایمات زندگی به خوش بینی نیاز دارند. او با روش تقویت عزت نفس که فقط تلاش می کند کودکان نسبت به خودشان حس خوبی داشته باشند مخالف است؛ زیرا در این روش به رفتار کودکان و موفقیت آن ها در اجتماع توجه کمی می شود.

سلیگمن روش هایی را پیشنهاد می کند که بر اساس روان درمانی شناختی بوده و به والدین کمک می کند تا مهارت های شناختی و اجتماعی فرزندان خود را تقویت کنند. با خواندن کتاب کودک خوش بین یاد می گیرید کودکان تان را طوری تربیت کنید که نگاهی خوش بینانه و در عین حال واقع گرایانه نسبت به خودشان و مشکلات داشته باشند و بتوانند در برابر هر نوع سختی و شکستی ایستادگی کنند.

بنابراین, اگر می خواهید با ابزار خوش بینی و نقش مهم آن در پرورش کودکان آشنا شوید, خلاصه کتاب کودک خوش بین نوشته مارتین سلیگمن را در اپلیکیشن یا وبسایت بوکاپو به صورت صوتی یا متنی مطالعه کنید.

  1. کسانی که گرفتار افکار و احساسات منفی هستند؛
  2. والدینی که سعی می کنند الگوی خوبی برای فرزندان خود باشند؛
  3. و آن هایی که می خواهند کودکان خود را مقاوم بار بیاورند.

مارتین سلیگمن (Martin Seligman) روان شناس, استاد دانشگاه و اهل ایالات متحده است. نظریه های او در مورد روان شناسی مثبت گرا, تندرستی, درماندگی آموخته شده, افسردگی و خوشبینی تحول بزرگی در رشته روان شناسی ایجاد کرده و در بین روان شناسان نیز طرفداران بسیاری دارد؛ تا جایی که او را پدر روان شناسی مثبت گرا می دانند.

سلیگمن ریشه بسیاری از مشکلات افراد را در رفتارهای ناسازگار و افکار منفی می داند و بر روی شادی, تندرستی و مثبت گرایی تأکید می کند. کتاب های درماندگی (Helplessness) و خوش بینی آموخته شده (Learned Optimism) نخستین کتاب هایی است که از او به چاپ رسیده است.

سوالات متداول

کتاب کودک خوش بین در مورد چیست؟
کتاب کودک خوش‌بین درباره اهمیت آموزش خوش‌بینی به کودکان و نحوه انجام این کار است. شما می‌توانید با مطالعه خلاصه این کتاب در وبسایت بوکاپو با روش کاربردی سلیگمن برای یادگیری و تقویت خوش‌بینی آشنا بشوید.
منظور از خوش بینی چیست؟
خوش‌بینی به هیچ وجه مثبت‌اندیشی و تکرار طوطی‌وار جمله‌های مثبت نیست. در عوض، منظور از خوش‌بینی این است که به‌ درستی مسئولیت رفتارهای خود را بپذیریم و در برابر ناکامی‌ها مقاومت کنیم. اینکه در مورد باورها و تفسیرهای منفی خود فکر کرده و درستی‌شان را ارزیابی کنیم.
آیا مارتین سلیگمن کتاب دیگری شبیه به کتاب کودک خوش بین دارد؟
نخستین کتاب مارتین سلیگمن در زمینه روان‌شناسی مثبت‌گرا، درماندگی نام دارد. این کتاب به این موضوع می‌پردازد که ریشه بسیاری از ناراحتی‌های احساسی که به افسردگی و اضطراب منتهی می‌شود در حس درماندگی افراد است.
خواندن کتاب کودک خوش بین چقدر طول می‌کشد؟
متن کامل کتاب کودک خوش‌بین بیش از 300 صفحه است. اگر بخواهید ترجمه این کتاب را بخوانید باید بیش از 20 ساعت وقت بگذارید؛ امّا با خواندن خلاصه این کتاب در وبسایت بوکاپو، تمام نکات کلیدی این کتاب را در کمتر از یک ساعت یاد می‌گیرید.

نظرات کاربران

9 نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.
حمیدرضاعراقی
این کتاب برای من حکم آینه رو داشت و خیلی از مسایل گذشته و کودکی منو مشخص کرد
یکشنبه 10 مرداد 1400
مریم
عالی بود
سه شنبه 12 مرداد 1400
صدیقه شاه حسینی
بسیار عاالی
چهارشنبه 13 مرداد 1400
فاطمه قلندرزاده
عالی بود🌹🌹 به نظرم ارزش داره کامل این کتاب را مطالعه کنم، واقعا شاید بعضی از ما لازم باشه بیشتر تلاش کنیم تا به خواسته هامون برسیم و زود ناامید نشیم و خودمون رو باور کنیم
سه شنبه 19 مرداد 1400
سیده مریم پاکزاد
لطفا مجموعه کتاب های تربیت فرزند رو بیشتر کنید.
شنبه 23 مرداد 1400
فهیم پودات
خوب بود.
پنج شنبه 28 مرداد 1400
farzane
عالی بود
پنج شنبه 04 شهریور 1400
farzane
عالی بود لطفا در رابطه با مواجهه با ترس کودکان کتاب بزارید
پنج شنبه 04 شهریور 1400
مریم معروف
ایول خیلی خوب بود
دوشنبه 08 شهریور 1400
اپلیکیشن بوکاپو
کاربردی‌ترین اپلیکیشن مطالعه
خلاصه صوتی و متنی برترین کتاب‌ها