خلاصه کتابراهنمای درمان اهمال کاری

The Procrastinator's Guide to Getting Things Done

راهنمای درمان اهمال کاری
راهنمای درمان اهمال کاری
The Procrastinator's Guide to Getting Things Done
۴.۵
۱۵۹ امتیاز ثبت شده است
اهمال کاری یک انتخاب است
اثری از مونیکا رامیرز باسکو (Monica Ramirez Basco)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۵۱ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب راهنمای درمان اهمال کاری مخصوص کسانی است که می‌دانند مدام در حال اهمال کاری هستند، می‌دانند اگر کارشان را انجام دهند خوشحال‌تر خواهند بود و دیگر عذاب وجدان نخواهند داشت، اما احساس ناتوانی می‌کنند و در آغوش اهمال کاری باقی می‌مانند. آنها فکر می‌کنند راهی برای خلاصی از تنبلی نیست.

دکتر مونیکا رامیرز باسکو، می‌گوید که برای نوشتن این کتاب، مدام امروز و فردا می‌کرده و منتظر یک فرصت مناسب بوده است؛ اما ناگهان متوجه می‌شود که هیچ دلیلی برای شروع نکردن کارش ندارد، بلکه خودش در دام اهمال‌ کاری افتاده است. او وقتی متوجه این نکته می‌شود، دیگر معطل نمی‌کند و نوشتن کتابش را آغاز می‌کند.

اگر اهمال‌ کاری شما کهنه و شدید نباشد، می‌توانید مانند نویسنده کتاب با یک تلنگر آن را متوقف کنید. اما اگر مدت‌هاست ذهنتان عادت کرده است هر کاری را به «بعد» موکول کند، مسئله قدری سخت‌تر می‌شود.

کتاب راهنمای درمان اهمال کاری به شما می‌گوید که از دیدگاه روانشناسی شناختی- رفتاری اهمال کاری یک رفتار قابل کنترل است، پس نباید تسلیم آن شوید. نباید به حال کسانی که به طور مرتب به همه کارهایشان می‌رسند، غبطه بخورید. چون شما هم می‌توانید منظم باشید و طبق برنامه کارهایتان را پیش ببرید؛ فقط کافی است بخواهید.

تمام نشانه‌های اهمال کاری از جمله انجام دادن کارها در دقیقه نود، منتظر ماندن برای پیدا شدن انگیزه یا زمان مناسب یا شک داشتن به نتیجه کار را می‌توانید در کتاب راهنمای درمان اهمال کاری بشناسید. اگر فرصت مطالعه کامل این کتاب را ندارید، همین حالا خلاصه کتاب صوتی و متنی آن را از سایت یا اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید.

نظرات کاربران

۱۸۴ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.