خلاصه کتابمصیبت های شاغل بودن

The Sorrows of Work

مصیبت های شاغل بودن
مصیبت های شاغل بودن
The Sorrows of Work
۴
۶۱ امتیاز ثبت شده است
هشت وضعیت ناخوشایند در بازار کار که تقصیر ما نیست
اثری از آلن دو باتن (Alain de Botton)
مطالعه خلاصه کتاب
زمان مطالعه ۴۷ دقیقه
کتاب صوتی موجود است
درباره کتاب
مناسب چه کسانی است
درباره نویسنده

کتاب مصیبت‌های شاغل بودن اثر آلن دو باتن، یکی دیگر از کتاب‌هایی است که این نویسنده و فیلسوف معاصر در مجموعه مدرسه زندگی نوشته است.

این کتاب حاوی توضیحات مختصر و روشن درباره ویژگی‌های بازار کار و نظام اقتصادی در دنیای مدرن است. نویسنده در مقدمه کتاب گفته است که به دنبال یافتن جایگزین برای نظام اقتصادی امروزی نیست، بلکه هدف او آگاه کردن مردم از سیستمی است که درون آن کار می‌کنند.

در این کتاب متوجه می‌شوید که چرا گاهی همکارانتان برایتان غیرقابل تحمل می‌شوند. همچنین، می‌توانید بفهمید که چرا مردم رقبتی به استفاده از محصولات منحصربه‌فرد ندارند و همواره به دنبال کالاهایی هستند که سرتاسر بازار را پر کرده‌اند.

آلن دو باتن در این کتاب مفید، به یاری افراد شاغلی آمده است که مدام به خاطر موفق نشدن، ثروتمند نشدن، ترفیع رتبه نگرفتن، عقب ماندن از رقبا و هدر رفتن استعدادهایشان خود را سرزنش می‌کنند. پیام این نویسنده هوشمند به شما این است: «تمام ناکامی‌ها تقصیر شما نیست.»

بنابراین، اگر می‌خواهید کمی از بار عذاب وجدان خود بکاهید و اگر می‌خواهید با واقعیت‌ها و دروغ‌های بازار کار آشنا شوید، مطالعه این کتاب را از دست ندهید. هرکسی پس از مطالعه کتاب مصیبت‌های شاغل بودن، نفس راحتی می‌کشد و از اینکه می‌فهمد در میان مشکلاتی که در شغل خود دارد تنها نیست، احساس آرامش می‌کند.

پس اگر به هر دلیلی فرصت مطالعه کامل این کتاب ارزشمند را ندارید، می‌توانید خلاصه کتاب مصیبت‌های شاغل بودن اثر آلن دو باتن را به صورت صوتی و متنی از سایت و اپلیکیشن بوکاپو دریافت کنید. 

نظرات کاربران

۴ نظر در مورد این خلاصه کتاب ثبت شده است.